با استفاده از کپسول های خالی آسترازنکا

به 3 هزار نفر در تهران

آب مقطربجای واکسن تزریق کردند

 

اطلاعیه حزب کمونیست پاکستان:

ماموریت امریکائی طالبان

گسترش جنگ در منطقه است!

(پیک هفته ۱۰۹) اول شهریور ماه 1400 - 23 آکوست 2021

 pyknet100@gmail.com


اول شهریور

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


اول شهریور

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


اول شهریور

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


اول شهریور

منتخب اخبار
شهرستان ها


اول شهریور

منتخب اخبار ورزشی


اول شهریور

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت اول شهریور

اقلیت یا اکثریت طالبان

کدامیک بردیگری‌غلبه‌میکند؟

فعلا طالبان با دو چهره در افغانستان مستقر شده است. یک چهره آنهائی هستند که پست های دولتی را تصاحب کرده اند و یا بعنوان سخنگو ظاهر می شوند و گروه دوم که اکثریت هم هستند آنهائی اند که همان چهره و رفتار جنایتکارانه طالبان 20 سال پیش را دارند و داعش و القاعده را تداعی می کنند. گروه اول اگر تغییری هم نکرده باشد، زیرکی دیپلماتیک را در 20 سال گذشته آموخته و دراین روزها از این زیرکی برای کاهش واکنش های داخلی و بویژه جلب حمایت خارجی استفاده می کند. دیدار و مذاکره والی جدید کابل با عبدالله عبدالله و حامد کرزای که از بقایای دولت سقوط کرده اند و یا مصاحبه زیرکانه محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در پاسخ و توجیه یورش مردم به فرودگاه کابل برای خروج از افغانستان بازتاب دهنده چهره گروه اول است و صدور بخشنامه های ممنوعیت های اسلامی و یا اعدام و تیرباران نظامی ها و یا دولتمردان دولت سقوط کرده در ولایات چهره گروه دوم. گروه اول با عمامه و لباس سفید و تمیز مخصوص مدارس طلبگی، ریش های شانه شده، کفش و عمامه ظاهر می شوند (از جمله در دیدار با عبدالله عبدالله و حامد کرزای) و گروه دوم با دم پائی های پلاستیکی، شلوارهای خشتک بلند کهنه و رنگ رفته، ریش های پریشان و مسلسل بدست از کوه ها به شهرها رسیده اند. شکل و شمایل گروه اول بسیار شبیه اسامه بن لادن و رهبران القاعده است و شکل و شمایل گروه دوم بسیار شبیه داعشی هائی که در عراق و سوریه فاجعه انسانی آفریدند. همه آنها پشتون هستند اما همانقدر که گروه اول می تواند فارسی حرف بزند، گروه دوم در فارسی حرف زدن عاجز است. در میان این گروه هستند کسانی که به زبان عربی مسلط هستند و قرآن را هنگام اعدام ها از بر می خوانند. گروه اول بسیار احتیاط می کند که در بیان تجربه اندوزی 20 ساله و اعلام برخی مواضع ملایم از خط قرمزهائی عبور نکند که گروه دوم نپذیرد و سر به نافرمانی بردارد و القاعده و داعش فورا آنها را با ساز و برگ نظامی شان جذب کند و ارتش سایه را در افغانستان تشکیل بدهد. تقریبا همان سیاست و ملاحظه ای که 42 سال است جمهوری اسلامی اسیر و تسلیم آنست!

این اقلیت گروه اول وابسته اکثریت گروه دوم است و اگر نتواند یک دولت ائتلافی را تشکیل داده و به گروه دوم تحمیل کند، آنگاه باید کت بسته تسلیم اکثریت شود و تن به تکرار فاجعه 20 سال پیش بدهد و در مقابل اقشاری بایستد که در شهرها و بویژه کابل حاضر نیستند این فاجعه را قبول کنند. همچنان که جامعه جهانی آن را نمی پذیرد و بسیار بعید است که مانند 20 سال پیش مهر سکوت بر لب بزند. بویژه که میلیون ها مهاجر افغانستانی به نیروی مهم فشار به جامعه جهانی تبدیل شده است. نه تنها در اروپا و امریکا و کانادا و استرالیا، که در ترکیه و بویژه ایران! بسیاری از این مهاجرین سالها در ایران تحصیل کرده اند و اگر مصاحبه های آنها را در شبکه های فارسی زبان دنبال کرده باشید بسرعت متوجه تسلط آنها به زبان فارسی می شوید. در ادامه این عنوان اول، فیلم مصاحبه سخنگوی طالبان را می شنوید که با زیرکی بسیار در پاسخ به سئوالی درباره هجوم مردم به فرودگاه کابل برای خروج از افغانستان، اشاره به اوضاع ایران می کند و میگوید اگر در ایران هم بگویند شما را می‌بریم آمریکا همه به فرودگاه می‌روند و به هواپیما آویزان می شوند. همچنان عکس دیدار عبدالله عبدالله معاون رئیس دولت سقوط کرده و رئیس شورای مصالحه ملی و حامد کرزای رئیس جمهور سابق افغانستان در ملاقات با والی جدید و طالب کابل را می بینید.


برای کمک به احمد مسعود

ارتش هندوستان شاید

وارد پنجشیر در افغانستان شود


کنفرانس خبری پوتین با حضور صدراعظم آلمان

خطر حضور افراد مسلح

در میان مهاجران جدید افغانستان


تاریخ دوبار تکرار می شود، اولی تراژدی و دومی کمدی

دیروز "شاهنشاه آریامهر"

امروز" مقام معظم رهبری"!


نظرات مطلع‌ترین خبرنگار روس درباره افغانستان

طالبان با شیعیان و با ج.اسلامی
خوب نیستند، اما اهل مدارا هستند


عنوان اول پیک نت 31 مرداد

آنچه در فتوحات طالبان

نمی‌توان ازنظر دور داشت!


مصاحبه وزیرخارجه روسیه در کالینگراد

روسیه در جریان نشست مشترک طالبان

با کرزای، عبدالله عبدالله و حکمتیار است

الناز گرجی


دو گزارش اختصاصی پیک نت

 از لحظات هجوم مردم به فرودگاه کابل

گزارش اول

گزارش دوم

ساعاتی پس از رسیدن طالبان به شهر کابل و راه افتادن سیل جمعیت به سمت فرودگاه این شهر با هدف فرار از افغانستان، دو گزارش مستقیم از لحظه لحظه وقایع دریافت کردیم. اهمیت این دو گزارش مشمول مرور زمان نشده زیرا مسائلی در آن مطرح می شود که همچنان موضوع بحث است. از جمله این که بسیاری از فاتحان کابل نه زبان فارسی میدانسته اند و نه زبان پشتون. گزارش دهنده که خود از افغانستان است و علاوه بر زبان فارسی، با زبان پشتون هم کاملا آشناست و ارتباط ما با وی همچنان برقرار است، می گوید "من زبان آنها را نمی فهمیدم!". در پیامی که اشرف غنی پس از خروج از افغانستان و استقرار در امارات متحده بصورت ویدئوئی منتشر به این نکته اشاره ای کوتاه و گذرا می شود. او هم می گوید کسانی که وارد ارگ دولتی شدند با زبانی صحبت می کردند که من با آن اشنا نبودم. این درحالی است که اشرف غنی علاوه بر زبان فارسی، زبانهای پشتون و انگلیسی را بخوبی میداند. هیچ رسانه ای روی این قسمت پیام او مکث و به آن توجه نکرد.


صائب تبریزی:

سر به هم آورده دیدم برگ های غنچه را

اجتماع دوستان یکدلم آمد به یاد!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

خبر تفسیری " دیروز شاهنشاه آریامهر و امروز مقام معظم رهبری" که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد، روی تلگرام این روزنت با بیش از 7 هزار خواننده بیشترین مخاطب را داشت. روی فیسبوک پیک نت بیشتر خواننده را عنوان اول که درباره نقش جاده ابریشم در رویدادهای جاری افغانستان بود داشت. همین عنوان اول روی 18 فیسبوک خوانندگان آن به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران