بزودی قیمت لبنیات جهش قیمت می کند

از بیم گسترش شعارهای مردم

فعلا خاموشی شبانه لغو شده!

 

نخست وزیر اسرائیل راهی امریکا میشود

سیاست اسرائیل دربرابر ایران

چه تغییر خطرناکی خواهد کرد؟

(پیک هفته ۱۰۹) 19 تیر ماه 1400 - 10 ژوییه 2021

 pyknet100@gmail.com


19 - 16 تیر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


19 - 16 تیر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


19 - 16 تیر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


19 - 16 تیر

منتخب اخبار
شهرستان ها


19 - 16 تیر

منتخب اخبار ورزشی


19 - 16 تیر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 19 تیر

ایران، روسیه، پاکستان و چین

به امید دفع خطر داعش

حکومت طالبان برافغانستان را پذیرفتهاند

مانور مهم سیاسی که طالبان اکنون بر محور آن عمل می کند و درباره آن وعده می دهد، جلوگیری از فعالیت داعش در افغانستان است. مسئله ای که ایران و روسیه از آن استقبال کرده و مذاکراتی را با هیات های طالبان آغاز کرده اند، در حد مذاکرات با یک دولت مستقر. همین که طالبان چنین وعده ای میدهد، اعتراف است به حضور داعش در افغانستان. شمار نیروهای داعش در افغانستان رسما اعلام نشده اما حدس و گمان حکایت از 10 هزار نیروی آموزش دیده و دارای تجربه جنگی است که توسط خود امریکا که حالا نیروهایش را از افغانستان عقب می کشد، از سوریه و عراق و لیبی با پروازهای فوق العاده و سری به افغانستان منتقل شده است. امریکا آنها را برای شرکت در مراسم عروسی به افغانستان منتقل نکرده است و از جمله دلائل خروج نیروهای امریکائی از افغانستان، حضور همین نیرو برای انجام ماموریت هائی در افغانستان است که عمدتا متوجه منطقه کوچک اما بسیار مهم مرزی با چین، جمهوری های آسیائی تاجیکستان و ازبکستان و... بالاخره ایران است. داعشی هائی که به افغانستان منتقل شده اند از مسلمانان همان کشورهائی اند که از آنها نام برده شد باضافه چچن ها. رهبری طالبان که بی شک با داعش در ارتباط بوده و اکنون هم هست، از این خطر و بیم کشورهای همسایه افغانستان (حتی پاکستان که حالا با امریکا زاویه پیدا کرده و در چارچوب طرح جاده ابریشم با چین قراردادهای گسترده بسته) آگاه است و به همین دلیل در باغ سبز مخالفت و جلوگیری از اقدامات داعش در افغانستان را نشان میدهد. آنها اگر مخالف داعش بودند، در بسیاری از انفجارها و کشتارهائی که در دو سال گذشته در افغانستان انجام شده و داعش مسئول آن بوده چرا دست به کار مقابله با آنها نشدند و همسو با داعش مردم را گوشت دم توپ کردند؟
با این نگاه به واقعیات، بخش هائی از مصاحبه هیات اعزامی طالبان به روسیه را بخوانید:
هیاتی چهار نفره طالبان که برای دیدار و مذاکره با مقامات آن کشور به مسکو سفر کرده بود، روز جمعه (دیروز) در یک کنفرانس خبری شرکت کرده و اعلام کردند:
اطمینان میدهیم به داعش در افغانستان امکان فعالیت ندهیم و به خاک هیچ کشوری در همسایگی افغانستان تجاوز نکنیم. ما متعهد به حقوق اساسی همه مردم افغانستان از جمله حق آموزش هستیم.
تمامی نهادها از بیمارستان ها تا ادارات دولتی به کار خود ادامه خواهند داد و آماده پپذیرش و همکاری با تمام موسسات جهانی برای انتقال کمک ها به افغانستان هستیم. ما به جهانیان درباره مبارزه با قاچاق مواد مخدر ضمانت می دهیم.
امریکا در دورانی که با آنها مذاکره می کردند متوجه شدند که ما آزادی خواه هستیم و حق داریم در صحنه اجتماعی و سیاسی کشور حضور مهم و موثر داشته باشیم. ما به امید آغاز مذاکرات به کابل حمله نکردیم درحالیکه ۱۷۴ ولایت بدست ما افتاده است.


درخواست از 3 جمهوری

9 هزار همکار افغانی امریکا

در کدام کشورها مستقر میشوند؟


پیام تبریک رهبر کوبا به رهبر چین

سوسیالیسم با ویژگی ملی

اهداف مشترک کوبا و چین است


سرمقاله 794

مردم و حکومت

هردو زیریک‌آوار ویرانگر!


بدنبال نامه اعتراضی 345 امضائی دانشجویان

حکم اخراج از دانشگاه تهران

دانشجوی درویش‌گنابادی لغوشد


عنوان اول پیک نت 16 تیر

با این برق رفتن ها
برق از حکومت پریده!


نامه علی مطهری به محسنی اژه ای

زندانیان اوین مثل گوشت قربانی

میان چهار نهاد تقسیم شده اند!


برای رهائی از دوربین ها و شنودهای امنیتی

موسوی و رهنورد با یکدیگر

مکتوب گفتگو می کردند!


پس از یک هفته تکذیب، خبر تائید شد

آغاز تعمیر ساختمان اتمی کرج

که با پهپاد به آن حمله شده بود


" جولیان آسانژ"

تولد افشاگر 50 ساله در کنُج زندان

راشا تودی - ترجمه رضا نافعی


راه توده 794 منتشر شد!

 

هفته نامه راه توده - شماره 794 (چهارشنبه 16 تیرماه 1400) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرارگرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به اوضاع بغرنج ایران و بغرنج تر شدن آن با انتخابات 1400 و قرار داشتن مردم و حکومت زیر آوار بحران اختصاص دارد. در همین شماره بخش دیگری از خاطرات محمد علی عموئی را می خوانید که اختصاص به دیدار وی به همراه نورالدین کیانوری با دبیر روابط بین الملل حزب کمونیست اتحاد شوروی در جریان سفر آنها به مسکو پس از انقلاب 57 دارد. در همین شماره مطالبی می خوانید با عناوین زیر:

راه حل قطعی برای جلوگیری از گسترش کرونا در ایران، 2 کنگره و 3 کنفرانس حزب توده ایران در داخل کشور، حزب توده ایران یک حزب سیاسی است نه مذهبی، ارتباط مستقیم و4 ساعته پوتین و مردم روسیه، کابل بدست طالبان سقوط می کند؟، کشف اتم ابتدا علم بود سپس فاجعه شد، درس های چین از شکست شوروی، توصیه زوگانف به ولادیمیر پوتین، پیشرفت عظم چین حاصل اتحاد مردم باحزب کمونیست است، ترکیه جای خالی امریکا را در افغانستان پر می کند؟ و بالاخره تولد "جولیا آسانژ" افشاگر در کنج زندان.

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh


وزرای کلیدی روحانی کنار رئیسی قرار میگیرند؟

نوبت "میو میو" کردن

اصلاح ‌طلب‌ها و اعتدالیون شده


اصل بد نیکو نگردد، زآنکه بنیادش بد است؟

طرفداران و مخالفان طالبان

در مطبوعات و رسانه‌های ایران


عنوان اول پیک نت 15 تیر

اعضای شورای رهبری
چه‌کسانی‌اند و رئیس‌ آن‌ کیست؟


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

با 9 هزار و 300 خواننده، عنوان اول پیک نت چهارشنبه «با این برق رفتگی- برق از حکومت پریده» روی تلگرام پیک نت بیشترین خواننده را داشت. همین مطلب در فیسبوک پیک نت نیز بیشترین خواننده را داشت و روی11 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شدبا 9 هزار و 300 خواننده، عنوان اول پیک نت چهارشنبه «با این برق رفتگی- برق از حکومت پریده» روی تلگرام پیک نت بیشترین خواننده را داشت. همین مطلب در فیسبوک پیک نت نیز بیشترین خواننده را داشت و روی11 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد. سرمقاله نشریه راه توده نیز روی تلگرام پیک نت بالای 7 هزار خواننده داشت.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران