بازگشت امریکا به برجام سه شنبه معلوم می شود

آخرین رایزنی ها برای

تصمیم نهائی در تهران و امریکا

 

طرح موفق ایمنی تاکسی در آلمان

500 راننده تاکسی

درایران قربانی کرونا شده اند

(پیک هفته ۱۰۹) 1 خرداد ماه 1400 - 22  مه 2021

 pyknet100@gmail.com


اول خرداد
خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


اول خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


اول خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


اول خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


اول خرداد

منتخب اخبار ورزشی


اول خرداد

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت اول خرداد 1400

پیروزی ابراهیم رئیسی

روز به روز رنگ می بازد

ابراهیم رئیسی می خواست تک ستاره انتخابات 1400 باشد. او از مدت ها پیش ریاست جمهوری را ازعبای خود زده و خواب های طلائی برای دوران ریاست جمهوری اش به یاری جبهه پایداری و حجتیه اندیشان دیده بود. با ورود لاریجانی به صحنه این خواب ها آشفته شده است، بویژه که دو دستگی در میان کسانی که روی او شرط بندی کرده بودند نیز آغاز شده است، چرا که میدانند لاریجانی رابطه مستحکمی با بیت رهبری دارد و ضمنا بسیار با سابقه تر از رئیسی در کارهای اجرائی جمهوری اسلامی طی 40 سال گذشته است. از نشانه های تشتت در صف حامیان او، این خبر است که اعلام شده بود 220 نماینده مجلس به دیدار رئیسی می روند، اما این جلسه تنها با حضور 100 نماینده برگزار شد و 120 نماینده خود را کنار کشیدند. سالن جلسه را با شماری از مقامات قوه قضائیه پر کردند و از آن شگفت آور تر اینکه سیمای جمهوری اسلامی نیز یا دوربینی  برای فیلمبرداری نفرستاد و قوه قضائیه به داد رئیسی رسیده و دوربین فیلمبرداری به جلسه آورد.

در همین جلسه محمد علیپور نماینده "ماکو"  خطاب به رئیسی گفت: رقیب شما جدی است. آن را سبک نشمارید! وحید جلال‌زاده نماینده ارومیه هم گفت: نباید بنا را بر برنده شدن بگذارید.  مهدی عیسی‌زاده نماینده میاندوآب هم به رئیسی گفت: تعارفات را کنار بگذاریم؛ رقبای شما قوی هستند و سازماندهی ما ضعیف است.

آنها که مصمم به فرستادن رئیسی به کاخ ریاست جمهوری بودند و هنوز هم هستند، بویژه پس از مناظره 4 ساعته علی لاریجانی در "کلاب هاوس" بیمناک از شرایطی که در حال شکل گیری است، دست به دامن شورای نگهبان شده اند تا فکری برای محدود کردن مناظره های تلویزیونی بکند. یعنی یک نظارت استصوابی هم برای مناظره ها در نظر بگیرد. هدف اینست که لاریجانی را از مناظره های تلویزیونی (شاید به بهانه سخنانی که در کلاب هاوس گفت) حذف کنند و صحنه را برای رئیسی و سه رقیب کم رمق آماده کنند. اقدامی که اگر عملی شود موقعیت لاریجانی بر خلاف نقشه شورای نگهبان در میان مردم قوی تر خواهد شد و ای بسا به شور انتخاباتی نیز بیانجامد، بویژه که زمزمه حمایت اصلاح طلبان از جهانگیری، شانه به شانه لاریجانی نیز مطرح است و اساسا فضای جامعه علیه روحانیت است و مردم به هیچ عمامه به سری برای ریاست جمهوری رای نمیدهند. آیا انتخابات به دور دوم خواهد کشید؟ امکان تقلب در آراء به آن دلیل که دولت روحانی مجری آنست تقریبا ممکن نیست.


پیش بینی انتخاباتی عطریانفر

سعید جلیلی، گوشت دم توپ

ابراهیم رئیسی شده است!


پرسش و پاسخ 4 ساعته لاریجانی درکلاب هاس

من اشتباهاتم را می پذیرم

آیا دیگران هم چنین می کنند؟

گفتگوی 4 ساعته علی لاریجانی در "کلاب هاوس" فضای تازه ای را برای انتخابات 1400 گشود. تصور نمی توان کرد که سعید جلیلی و یا ابراهیم رئیسی به خود جرات بدهند مانند لاریجانی وارد کلاب هاوس شوند. بویژه که در آنجا سانسور نیست و رئیسی باید به سئوالات مهمی درباره قتل عام زندانیان سیاسی در سال 67، درباره دادگاه ویژه روحانیت که دادستان آن است و جلیلی درباره کودتای 88 و دستوراتی که به قاضی مرتضوی برای جنایات کهریزک و کشتار خیابانی داد و همچنین مذاکرات ناکام اتمی بدهد. او در آن زمان دبیر شورای عالی امنیت ملی بود. فعلا لاریجانی توپ را انداخته در زمین آن دو و گفته که حاضر به مناظره با آنها در کلاب هاوس است. از 4 ساعت حضور لاریجانی در کلاب هاوس گزارشی بصورت پرسش و پاسخ تهیه کرده ایم که می خوانید:


اشاره هائی به رئیسی و جلیلی

باز شدن زبان روحانی

در آستانه پایان ریاست جمهوری


سرمقاله787

انتخاب میان بد و بدتر

می رود تا باردیگر ناگزیرشود


گام های لرزان

ایران و عربستان در راه آشتی

یونگه ولت  ترجمه رضا نافعی


عنوان اول پیک نت 29 اردیبهشت

ابراهیم رئیسی با "سر"
یا با "پا" به زمین خواهد آمد؟
 


حکومت های مستبد از سرانجام

ایوان مدائن درس گرفتند؟


نه اجاره میدهند، نه می فروشند و نه مالیات میدهند

1 میلیون و 300 هزار

آپارتمان خالی ثبت شده!


از همه نوع و از همه جا

8 میلیون واکسن کرونا

تا آخر خرداد به ایران میرسد


راه توده 787 منتشر شد!

 

هفته نامه راه توده - شماره 787 (چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400) منتشر شد ومطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی کانال تلگرام و فیسبوک راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره نیز به انتخابات ریاست جمهوری 1400 و این که چرا طی 30 سال رهبری آقای خامنه ای کار به انتخاب میان بد و بدتر انجامیده اختصاص دارد. بخش دیگر از خاطرات زندان محمد علی عمونی در جمهوری اسلامی را نیز دراین شماره می خوانید. در این شماره همچنین مطالبی می خوانید با عناوین زیر:

برای"نه" گفتن به رئیسی مردم پای صندوق رای می روند؟، مصاحبه کیانوری درباره احتمال کشتار توده ایها (نام تحریم و انفعال خیز انقلابی نیست!)، بدون مشارکت مردم هیچ مشکلی در ایران حل نخواهد شد، سهم پنهان ترکیه در جنگ عزه، جنگ غزه نتانیاهو را از سقوط نجات میدهد؟، رضا فرحمند بدرود حیات گفت، امریکا در باتلاق اسرائیل و افغانستان، بازی های چند جانبه اسرائیل در منطقه و در ایران، روان پریشی یهودیت وفلاسفه یونان در تمدن بشری  و بالاخره قسمت دوم سخنرانی یروان آبراهامیان در مراسم 80 سالگی حزب توده ایران.

 

تلگرام راه توده:  https://telegram.me/rahetudeh

 

در انتخابات 1400

مردم اگرهم رای بدهند به روحانی

و نظامی ها رای نخواهند داد!


عنوان اول پیک نت 28 اردیبهشت

دولت سایه

 برای بدست گرفتن دولت

از پشت پرده بیرون آمد!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت چهارشنبه «ابراهیم رئیسی با سر به زمین می آید یا با پا؟» با نزدیک به 10 هزار و 500 خواننده بیشتری مخاطب را روی تلگرام این روزنت داشت. پس از آن سرمقاله راه توده قرار داشت که آن هم نزدیک به 7 هزار و 300 خواننده داشت روی تلگرام. همین تناسبات خواننده روی فیسبوک پیک نت نیز برقرار بود و البته عنوان اول روی 11 فیسبوک به اشتراک گذاشته شد.

آدرس فیسبوک پیک نت این

 


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران