بیانیه فرماندهی مرکزی امریکا

نگرانی امریکا از استقرار

سامانه جنگ الکترونیک در ایران

 

دیدار درمجامع بین المللی معنای مذاکره ندارد

اگر روحانی به اجلاس 20

دعوت میشد دلیلی نداشت نرود

(پیک هفته ۱۰۹) 19 مرداد ماه  1398 برابر 10 اگوست 2019 

 pyknet100@gmail.com


18-16 مرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


18-16 مرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


18-16 مرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


18-16 مرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


18-16 مرداد

منتخب اخبار ورزشی


18-16 مرداد

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 19 مرداد

"مکرون"و"آبه"با چهطرحی

بزودی وارد تهران می‌شوند؟

رئیس جمهور فرانسه "مکرون" قرار است بزودی راهی تهران شود. سفر او به تهران نمی تواند در چارچوب مناسبات با اتحادیه اروپا باشد زیرا کشورهای اتحادیه اروپا خود بصورت مستقیم با ایران درتماس هستند و اگر مسئله مشترکی هم میان ایران و اتحادیه اروپا وجود داشته باشد رئیس این اتحادیه و یا مسئول سیاست خارجی آن وارد میدان میشوند. بنابراین، سفر مکرون چه بار قبل و این بار در ارتباط مستقیم به پلی است که او می خواهد بین "برجام" و امریکا و ایران و امریکا برقرار کند، پلی که اگر بسته شود خواه نا خواه تحریم های سنگین امریکا علیه ایران نمی تواند ادامه یابد. هیچکس نمی گوید در سفرهای مکرون به تهران که حالا قرار است با تکرار سفر نخست وزیر ژاپن نیز کامل شود چه "فرمولی" برای پلی که به آن اشاره شد مطرح است. هم روحانی و هم ظریف بارها به تلویح و گاه مستقیم گفته اند که اگر امریکا از برجام خارج نشده بود مذاکرات ایران و امریکا در سطح وزرای خارجه جریان می یافت و اخیرا نیز روحانی گفته است که کسی که طالب مذاکره است از ابزار تحریم استفاده نمی کند که روی دیگر این سخن آنست که تحریم ها را لغو کنید تا مذاکره کنیم. اما چگونه و بر سر چه مسائلی؟ و تحریم ها بر چه مبنائی گام به گام و در عالی ترین سطح خود "یکجا" لغو میشود؟ آن فرمولی که از آن صحبت نمی شود و مکرون و نخست وزیر ژاپن بدنبال دستیابی به آن هستند همین است و لاغیر. والا نه مکرون و نه نخست وزیر ژاپن دلشان برای هوای آلوده و خورش فسنجان تنگ نشده که کار و زندگیشان را برای یک روز رها کنند و راهی تهران شوند! طبیعی است که در بطن این تلاش ها کاهش تنش های نظامی است که روز به روز برای یک اقدام جنون آمیز از سوی امریکا در حال تکامل است و در مراکز تصمیم گیرنده امریکا کسانی دارای این جنون هستند. در همین شماره پیک نت سخنرانی "ژیرنوفسکی" رهبر حزب دوم روسیه بعد از حزب حاکم که فراکسیون دوم را بعد از حزب حاکم نیز در مجلس آن کشور دارد منتشر شده که توصیه می کنیم آن را با دقت گوش کنید و بخوانید.


سخنرانی نایب رئیس مجلس روسیه

اینگونه ایران را به کام

توطئه حمله نظامی می کشند!

این فیلم سخنرانی "ژیرینفسکی" نایب رئیس مجلس "دوما"ی و رهبر حزب دمکرات لیبرال روسیه است. او معمولا، بر خلاف رهبر فراکسیون حزب کمونیست روسیه در "دوما" سخنرانی ها و اظهار نظرها تند و ناسیونالیستی می کند و به همین دلیل می توان حدس زد که این سخنرانی دقیق و فرموله شده ای که ایراد کرد، حاصل یک جمعبندی حکومتی است که او طرح آن را برعهده گرفته است.

کانون اصلی این سخنرانی خطر حمله نظامی امریکا و اسرائیل به ایران و اشتباهات احتمالی جمهوری اسلامی است که زمینه آن را فراهم می کند. او از توطئه های تبلیغاتی می گوید که ایران را به کام آن می کشند تا زمینه حمله فراهم شود و در نهایت از تجربه جنگ یوگسلاوی استفاده کرده و ایران را به 5 منطقه تقسیم کنند. توصیه می کنیم این سخنرانی را با دقت گوش کنید و متن فارسی آن را بخوانید.


مصاحبه فایننشنال تایمز با پوتین

ترامپ پیروز شد زیرا خوب

میدانست طبقه متوسط چه می خواهد

پوتین درآستانه اجلاس اخیر گروه 20 قبول کرد که خبرنگار فایننشال تایمز مصاحبه کند و به سئوالات چالشی او پاسخ بگوید. ما سعی کردیم این مصاحبه را خلاصه کنیم اما در نیمه های این تلخیص متوجه شدیم که مصاحبه مورد بحث کاملا به هم بافته شده است و ضمنا ایرانیان از رسانه های غربی که هیچ بلکه در رسانه های داخلی هم این مصاحبه را پوشش نداده بودند تا آنکه اخیرا سایت خبری "جماران" متن زیر را منتشر کرد. متنی که ما سعی کردیم آن را خلاصه کنیم اما ترجیح دادیم همانگونه و در همان حجمی که جماران آنرا منتشر کرده منتشر کنیم. امیدواریم حوصله کرده و این مصاحبه را تا پایان بخوانید.


مرور مطبوعات 17 مرداد

روزنامه های مخالف دولت

منتظر ظهور یک "نادر" هستند!

مجسمه نادرشاه افشاردر مشهد، مرکز دولت سایه علیه دولت روحانی


منتخب اخبار روزهای گذشته


سرمقاله 702

حکومت بر سر دو راهی

وحدت ملی و یا سرکوب ملی


پشت بهانه نقض پیمان

موشک های میانبرد

"فروزنده فرزاد"


عنوان اول پیک نت 17 مرداد

بازی دو سر بُرد

مافیای درون قوه قضائیه


خاتمی در دیدار با خبرنگاران:

دولت و مجلس فریاد بزنند:

زندانی سیاسی و مطبوعاتی داریم!


چرا یک امام جمعه و یا فرمانده سپاه محاکمه نمی شود؟

آقازاده های نوری همدانی

توزیع کننده اصلی دلار هستند


مرور مطبوعات 16 مرداد

آملی لاریجانی مهاجرت کند و یا نکند

پشت قباله بسیاری از مفاسد است!


روحانی:

امریکا اگر طالب مذاکره است

ابتدا کل تحریم ها را لغو کند


بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

دیدار محمد خاتمی با خبرنگاران و سخنان وی در باره ضرورت فریاد زدن مجلس و دولت علیه زندانی کردن فعالان سیاسی و مدنی و مطبوعاتی پر مخاطب ترین مطلب پیک نت پنجشنبه بود. این مطلب روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 12 هزار و 570 خواننده داشت و روی 4 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران