خبرتازه ای که عبدالله شهبازی اعلام کرد

مسئول پرونده متهمان ترور

دانشمنداناتمی به‌اسرائیل‌گریخت!

 

بخشی از خاطرات هاشمی رفسنجانی

لاستیک دنا و جنگلهای شمال

رفت در جیب شیخ محمد یزدی

(پیک هفته ۱۰۹) 30 مرداد ماه  1398 برابر 21 اگوست 2019 

 pyknet100@gmail.com


28-27 مرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


28-27 مرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


28-27 مرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


28-27 مرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


28-27 مرداد

منتخب اخبار ورزشی


28-27 مرداد

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 30 مرداد

چهار ارگان مهم حکومتی

علیه هم سنگر بسته اند!

همانگونه که پیش بینی می شد، رهبر جمهوری اسلامی بدون نام بردن از دو فقیه عضو شورای نگهبان که هر دو دو دوره 8 ساله ریاست قوه قضائیه را هم برعهده داشته اند و اکنون علاوه بر عضویت در شورای نگهبان، یکی رئیس مجمع مصلحت است و دیگری رئیس حکومتی حوزه علمیه قم ومترصد بازگشت به مجلس خبرگان و نشستن بر صندلی ریاست آن، تلویحا گفت که فیتیله افشاگری علیه یکدیگر را پائین بکشید. او آنها و روحانیون و غیر روحانیونی که به حمایت از این و یا آن یکی وارد میدان شده اند از خطر دشمن خارجی ترساند. این همان لولوئی است که طی 30 سال گذشته زمینه ساز سرکوب داخلی، سانسور، نفوذ عمیق تا عمق مهم ترین و حساس ترین نهادهای حکومتی و فساد برخاسته از شعار "خودی و غیر خودی" و دهها مسئله دیگر شده که مجموعا بحران همه جانبه در نظام و در کشور را فراهم کرد. آیا با سکوت و پائین کشیدن فیتیله آن لجنی که از عمق حوض و حوزه به سطح آمده خاتمه می یابد؟ همه میدانند که پاسخ منفی است و قاطعانه هم منفی است. افشاگری های روزهای اخیر دو شیخ حکومتی: آملی لاریجانی و محمد یزدی از یکدیگر و از عمق سقوط همه معیارهای مذهبی و غیر مذهبی در چهار نهاد مهم انتصابی حکومت نشان داد که چه کسانی با چه سطح از برداشت اجتماعی و دانش سیاسی و حتی دانش مذهبی برای مجلسین شورا و خبرگان رهبری تصمیم می گیرند. اگر "دمَکنی" دیگ انتصابات کمی بیشتر بالا زده شود بخار بقیه هم بیرون می زند. بویژه در شورای نگهبانی که دبیرش احمد جنتی است و قوه قضائیه که رئیسش از متهمین به قتل عام زندانیان سیاسی 67.

مسئله تنها شیخ محمد یزدی و جوادی آملی نیست. چهار ارگان شورای نگهبان، مجمع مصلحت نظام، قوه قضائیه و جامعه مدرسین و یا حوزه علمیه حکومتی است که راس همه آنها با حکم رهبر جمهوری اسلامی منصوب شده اند و زیر مجموعه های آنها نیز با اطلاع و تائید وی. بنابراین توصیه رهبر به پائین کشیدن فیتیله ها، در واقع از بیم دامنه گرفتن حریق و رسیدن آن به عبای رهبر است!


مصاحبه با محمد جواد حجتی کرمانی

یگانه رمز عبور از بحران کنونی

بازگشت به اتحاد دوران انقلاب است

محمد جواد حجتی‌کرمانی از بنیانگذاران حزب ملل اسلامی که سالها در زندان شاهنشاهی بود و بعد از انقلاب عضو مجلس شد و دوستی دیرینه هم با علی خامنه ای داشت، در 87 سالگی، نگران از آینده ای که در کمین جمهوری اسلامی اسلام با روزنامه اعتماد مصاحبه کرده و بخش اندکی از خاطرات پیش و پس از انقلاب را بازگو کرده است. او در ا ین مصاحبه از جمله می گوید:

من معتقد به بازگشت به 22 بهمن هستم. در 22 بهمن توده‌ای‌ها، مارکسیست‌ها، ملی مذهبی‌ها، ملی‌ها و انقلابی‌ها همه با هم بودند. اگر ما بخواهیم این انقلاب حفظ شود، باید به 22 بهمن برگردیم و اتحادی واقعی در مقابل امریکا و کل غرب و کل دشمن ایجاد کنیم. این مصاحبه مفصل است اما خواندنش را توصیه می کنیم:


مرورمطبوعات  30 مرداد

از خاک عراق قرار است اقدامی

علیه ایران یا سوریه صورت گیرد؟

روسیه نیروی نظامی به مرز عراق فرستاده


شعری که تیرخلاص

بر پیشانی روزنامه "قانون" شد!


منتخب اخبار روزهای گذشته


دخترانی که با ریش و سبیل رفتند ورزشگاه آزادی

محاکمه ای که اگر آغاز شود

پوشش جهانی خواهد داشت!


سئوال بی پاسخ

صدا و سیما را چه کس

و یا کدام نهاد اداره می کند؟


عنوان اول پیک نت 28 مرداد

یزدی و لاریجانی

"دَمکنی" از روی دیگ پلویی که
آقای خامنه ای بار گذاشته برداشتند


نخستین برنامه تلویزیون

پس از سقوط رژیم شاه

این نخستین برنامه تلویزیون ملی ایران پس از اعتصاب 99 روزه آن درجریان انقلاب 57 و پس از سقوط رژیم شاه است. درآن 99 روز تلویزیون ملی ایران را ارتش اشغال کرده بود و کارکنان اعتصابی و طرفدار انقلاب حاضر به اجرا و پخش برنامه ها نبودند. پس از سقوط ارتش و خارج شدن واحدهای نظامی از ساختمان و محوطه رادیو تلویزیون اعتصاب پایان یافت و اجرا و پخش برنامه ها – گرچه با کیفیتی پائین- آغاز شد. اندک زمانی پس از آن "صادق قطب زاده"  به فرمان آیت الله خمینی رئیس رادیو تلویزیون شد و تصفیه ها و اخراج ها و بدنبال آن، تحمیل روسری به گویندگان و جلوگیری از پخش موسیقی از رادیو و تلویزیون آغاز شد. این آغاز آن مسیری بود که به فاجعه کنونی صدا و سیما ختم شده است.


اعتراف نا خواسته رئیس حکومتی حوزه قم

روحانیون از بیم آینده

طرفداراستقلال ازحکومت شده‌اند


عنوان اول پیک نت 28 مرداد

شیخ محمد یزدی

سرهاشمی را خورد وشفا نیافت!


بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

فیلم نخستین برنامه تلویزیون ملی ایران در شب سقوط رژیم شاه پر مخاطب ترین مطلب پیک نت دوشنبه (سه شنبه ایران تعطیل بود) بود . این فیلم و توضیح آن روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 15 هزار و 500 مخاطب داشت و روی 9 فیسبوک خوانندگان پیک نت نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران