وزیر خارجه آلمان

با دست پراز تهران باز می گردد؟

راشا تودی  ترجمه رضا نافعی

 

مرور مطبوعات 20 خرداد

دو سفر و یک فرصت

برای یک مذاکره تاریخی

(پیک هفته ۱۰۹) 21 خرداد ماه  1399 برابر 11 ژوئن 2019 

 pyknet100@gmail.com


19-20 خرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


19-20 خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


19-20 خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


19-20 خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


19-20 خرداد

منتخب اخبار ورزشی


19-20 خرداد

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 21 خرداد

جسارت و شهامت اعتراف

به تقلب 88 وجود دارد؟

همزمان با مدارک و اسنادی که دکتر محمدرضا خاتمی در دادگاه ادامه دار خود که در واقع دادگاه انتخابات 88 است ارائه کرد، سایت "جماران" خبر داد که پاره‌ای از محدودیت‌های ارتباطی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برطرف شده است. از جمله این که استفاده از کانال های تلویزیونی برای آنها آزاد شده و خانم رهنورد نیز می تواند از تلفن همراه استفاده کند.

محمد رضا خاتمی پس از دومین جلسه دادگاه خود از رئیس دادگاه خواست سرلشگر محسن رضایی، سرلشگر قاسم سلیمانی، دریادار علی‌ شمخانی، محمد باقر قالیباف، مصطفی پور محمدی بعنوان شاهد به دادگاه احضار شوند. او که پس از دادگاه مصاحبه کرد نگفت که این شهود را مستند به چه اسنادی می خواهد در دادگاه حاضر شوند. دادگاهی که علنی اعلام شده اما نه خبرنگاران به آن راه دارند و نه خاتمی اجازه گفتن آنچه که در دادگاه گذشت را دارد!

علی مطهری نیز پیشنهاد کرده میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی نیز به لیست کسانی که بعنوان شاهد باید در دادگاه حاضر شوند اضافه شوند!

محمد رضا خاتمی در یک مصاحبه اینترنتی گفته بود که 8 میلیون رای به آرای انتخاباتی احمدی نژاد اضافه کرده بودند و همین مسئله زمینه احضار او به دادگاه را فراهم آورد. احضاری که با استقبال محمد رضا خاتمی نایب رئیس مجلس ششم و دبیر کل وقت جبهه مشارکت روبرو شد و او با انبوهی از اسناد تائید کننده تقلب در انتخابات 88 به دادگاه رفت. او در دادگاه چه اسنادی را رو کرد که  خبرگزاری فارس با اطلاع از آنچه در دادگاه گذشته ناگهان نوشت "به شرط صحت تقلب، نتیجه آن انتخابات باز هم تغییری نمیکرد." و بدنبال آن وبسایت "بصیرت،" متعلق به دفتر سیاسی سپاه نیز نوشت "اساسا طرح مساله تقلب در انتخابات جرم نیست.»

آیا این جسارت و شهامت در راس نظام و بویژه شخص رهبر وجود دارد که قبول و اعلام کند: مطابق اسناد بدست آمده در انتخابات 88 تقلب شده بود و از خانواده قربانیان اعتراضات به نتیجه انتخابات و زندانیان و حصر شدگان آن انتخابات عذرخواهی کنند؟


برای تحقیق بیشتر قتل

پرونده "نجفی" از دادگاه

به دادسرا بازگردانده می شود؟


گفته می شود

یک سردار سپاه باتهام

سرقت اسناد اتمی بازداشت شد


منتخب اخبار روزهای گذشته


بزرگترین گردهمآئی اقتصادی

در سن پترزبورگ روسیه

راشا تودی ترجمه رضا نافعی


عنوان اول پیک نت 20 خرداد

ادغام ارتش و سپاه

سرانجام عملی خواهد شد؟


نجفی به غلط فکر کرده بود

سیاست یعنی پاکدستی و توانمندی

"محسن آرمین" عضو ارشد رهبری سازمان مجاهدین انقلاب


حاشیه های تحریم

زنگنه زیر منگنه

برای فلج شدن وزارت نفت


عنوان اول پیک نت 19 خرداد

آقای خامنه ای از ابتدا

همان بود که بعدها شد؟

این یکی از خطبه های آقای خامنه ای بعنوان امام جمعه تهران، در دانشگاه تهران است. حسن روحانی در صف اول مستعمین و نمازگزاران و در کنار آیت الله مفتح که اندک زمانی بعد ترور شد نشسته است. آقای خامنه ای در تفسیر نظرات آقای خمینی، با حمله گروه های فشار به تجمع احزاب سیاسی مخالفت می کند و توضیحاتی درباره ضرورت آزادی های سیاسی در جامعه میدهد که اگر امروز یک جمله آن را یک نماینده مجلس و یا یک فرمانده سپاه و یا یکی از اعضای دولت بر زبان آورد گروه های فشار علیه آن به حرکت در خواهند آمد و کار به اوین و اعترافات و یا استعفا و کناره گیری و پیگرد امنیتی می کشد. اتهام نیز مشخص است "تشویش اذهان عمومی".

ماهیت انقلاب 57 و جمهوری اسلامی در ابتدای تاسیس آن، باید همین بود و همین می ماند که می شنوید. قرار نبود تمام احزاب سیاسی منحله اعلام شوند، قرار نبود صدا و سیما بلندگوی ارتجاع مذهبی شود، قرار نبود کودتای 88 بشود، قرار نبود آن قتل عام هولناک سال 67 انجام شود، قرار نبود سانسور چون بختک روی مطبوعات سایه افکند و فیلترینگ گلوی اطلاع رسانی را بگیرد، قرار نبود گروه های فشار با نام های مختلف (حزب الله، انصارحزب الله، عماریون و...) حکومت کنند، قرار نبود وزارت ارشاد گلوی نویسندگان و مترجمین را بگیرد و قرار نبود....

آنها که امروز جمهوری اسلامی را می بینند و تصور می کنند از ابتدای کار جمهوری اسلامی همین بود که اکنون هست و علیه آنها که از انقلاب دفاع کردند گلو پاره می کنند، خبر از گذشته ندارند.

بقول شاعر:

اول بنا نبود بسوزند عاشقان

آتش به جان شمع فتد که این بنا نهاد


بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

مقاله محسن آرمین درباره دکتر نجفی با 9 هزار و 450 خواننده پر مخاطب ترین مطلب روز گذشته پیک نت روی فیسبوک و کانال تلگرام آن بود. این مطلب روی 12 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران