توصیه تحریک آمیز امام جمعه اصفهان

اجازه ندهید زنان هنجار شکن

 در خیابانها و پارکها ظاهر شوند

 

حدس وگمان ها

کرونا گرفتن مصلحتی ترامپ

و به میدان آمد "مایک پنس"؟

(پیک هفته ۱۰۹) 12 مهر ماه 1399  -  3 اکتبر 2020

 pyknet100@gmail.com


10-12 مهر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


10-12 مهر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


10-12 مهر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


10-12 مهر

منتخب اخبار
شهرستان ها


10-12 مهر

منتخب اخبار ورزشی


10-12 مهر

منتخب اخبار اقتصادی

 

عنوان اول پیک نت 12 مهر

شیر یا خط با سکه

 جنگ یا شورش در ایران

چهار نماینده ولی فقیه در دو آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و زنجان بیانیه ای را در حمایت از دولت آذربایجان برای تصرف قره باغ صادر کردند. این بیانیه از روی سر دولت و وزارت خارجه منتشر شد و خواه نا خواه به آن دلیل که نمایندگان ولی فقیه آن را امضاء کرده اند باید نشست آنها و تصویب وانتشار این بیانیه را فرمان رهبر دانست. بیانیه ای که خودکشی از ترس مرگ بود. یعنی با توجه به موجی که در میان آذربایجانی های ایران برای حمایت از ترکیه و جمهوری آذربایجان در شهرهای مختلف و از جمله تهران براه افتاده آنها خواستند عقب نیفتاده و با موج به راه افتاده همراه شوند تا این موج به تظاهرات و شورشی دیگر علیه خود نظام تبدیل نشود. ساده لوحی است اگر تصور شود موج تظاهراتی که به راه افتاده صرفا در حمایت از فتح قره باغ توسط جمهوری آذربایجان است. بارها بر این تجربه تاریخ تاکید و گفته شده که جرقه شورش و حتی انقلاب گاه از جائی زده می شود که هرگز تصور آن را حکومت ها نکرده اند. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد آنست که حکومت نمی تواند با موجی که در  ایران رو به گسترش است به همان شیوه ای متوسل شود که در شورش 98 شد زیرا دراینصورت متهم به حمایت از ارمنستان و مخالفت با ترکیه و جمهوری آذربایجان خواهد شد. شاید یکی از انگیزه های بیانیه چهار نماینده ولی فقیه و نشان دادن همراهی با تظاهر کنندگان خیابانی در شهرها همین نکته نیز باشد. این احتمال بسیار قوی است که یکی از اهداف جنگی که آغاز شده کشاندن آن به ایران باشد. اگر این واقعه بصورت نظامی باشد که مطلوب آنهاست و اگر شورش در داخل مناطقی باشد که امام جمعه ها و نمایندگان ولی فقیه آن مناطق و شهرها بیانیه صادر کرده اند نیز روی دیگر سکه ایست که به هوا پرتاب شده و منتظرند ببینند شیر روی زمین می آید و یا خط! در شماره پنجشنبه گذشته و پیش از صدور بیانیه نمایندگان ولی فقیه و راه افتاده تظاهرات حمایت از آذربایجان برای تصرف قره باغ پیک نت به نقل از نشریه راه توده نوشت:

«برای ایران حفظ توازن رابطه با ارمنستان و آذربایجان و ترکیه بسیار دشوار شده است. از یکسو سالهاست با ارمنستان نزدیک ترین رابطه را دارد، از سوی دیگر نیازمند همکاری با ترکیه است و از سوی دیگر نگران احساس پیوند مردم آذربایجان ایران با مردم جمهوری آذربایجان. پیوندی که درجنگ قره باغ تا مرز پیوستن داوطلبین جنگی از آذربایجان ایران به جمهوری آذربایجان می تواند پیش برود. بدین ترتیب، ایران که می خواست با نزدیکی به طالبان و پیوستن به مذاکرات صلح آن کشور برای خود پایگاهی در افغانستان دست و پا کند، حالا در خلیج فارس با حضور نظامی و اقتصادی اسرائیل بدنبال پیوند با امارات متحده و بحرین روبرو شده، درعراق با دولتی روبرو شده که به خواست مردم آن کشور می خواهد استقلال خود از ایران را تقویت کند و عمدتا به جهان عرب بپیوندد، ترکیه برای مناسبات اقتصادی با ایران تحت تحریم امریکا ناز می کند و از ایران امتیاز می خواهد و حالا با جنگ میان ترکیه و ارمنستان و آذربایجان روبرو شده است.

بیانیه 4 نماینده ولی فقیه در همین شماره پیک نت منتشر شده است


همزمان با موج جهانی توصیه به دو طرف جنگ قره باغ برای مذاکره

بیانیه شتابزده نمایندگان رهبر

در حمایت از  جمهوری آذربایجان


مصاحبه رئیس جمهور قره باغ

یکی از مخاطبان جنگ قره باغ ایران است!


تجارت و نفت

با تولید داخلی ایران چه کرد!

تجارت و خصوصی سازی، دو تیغ آن قیچی تیزی هستند که در 30 سال گذشته تولید داخلی گرفتار آن بوده است. این که سهم موتلفه اسلامی و یا خصولتی های وابسته به سپاه در این فاجعه چه نقشی داشته اند و یا مصوبه های مجمع مصلحت نظام بدستور رهبر جمهوری اسلامی پس از تغییر ماهیت اصل 44 قانون اساسی چه  سهمی داشته و یا تحریم ها و مافیایی که از دل دور زدن تحریم ها بیرون آمد با تولید داخلی چه کرد و... همه و همه تاثیر خود را در نابودی تولید داخلی، مقابله با هر گونه تشکل کارگری و سرکوب هر اعتراض کارگری داشته اند. آنچه می شنوید گوشه ای از فاجعه از زبان یک تولید کننده است.


سرمقاله 757

تعیین جانشین رهبری

با کدام احتمالات روبروست؟


بیداد کرونا در ایران

مداحان و روحانیون

طرفدار مراسم محرم کجا هستند؟


عنوان اول پیک نت 10 مهر

موقعیت روحانیت در ایران

به همینجا رسیده است!


شاید بی ارتباط با جنگ ارمنستان و آذربایجان نباشد

پرواز شیئی نورانی

بر فراز آسمان شمال غرب ایران


امام جمعه مجلس ششم:

مجلس یازدهم بی اعتبارترین

مجلس تاریخ جمهوری اسلامی است


به سوی کره جنوبی

پوتین پس از تزریق واکسن کرونا

برای سفراز روسیه خارج میشود


عنوان اول پیک نت 9 مهر

گلوی کارخانه داران ایران
دردست‌ پر قدرت ‌‌تجار است!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

با نزدیک به 8 هزار خواننده، عنوان اول پیک نت پنجشنبه 10 مهرماه روی تلگرام پیک نت بیشترین خواننده را داشت. همین مطلب در فیسبوک پیک نت نیز بیشترین خواننده را داشت و روی 14 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران