سخنرانی خامنه ای بمناسبت هفته قوه قضائیه

3 مانع تحول در ج. اسلامی

که در خود رهبر متمرکز است!

 

هشداری که مردم جدی نمی گیرند

کرونا هر 13 دقیقه

یک‌قربانی  درایران می‌گیرد!

(پیک هفته ۱۰۹)  8 تیر ماه 1399 - 28 ژوئن 2020

 pyknet100@gmail.com


7-6 خرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


7-6 خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


7-6 خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


7-6 خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


7-6 خرداد

منتخب اخبار ورزشی


7-6 خرداد

منتخب اخبار اقتصادی

هشدار موسوی خوئینی ها به علی خامنه ای

فکری کنید!اوضاع کنونی

قابل دوام نخواهد بود!

موسوی خویینی‌ها، دبیرکل مجمع روحانیون مبارز و از محرم ترین و مورد اعتماد ترین روحانیون و شاگردان آیت الله خمینی روزگذشته نامه ای را که خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشته منتشر کرد.

او در نامه خود نوشت که سیاست های سه دهه گذشته که زیر نظر جنابعالی پیاده شده شرایطی را بر کشور حاکم ساخته که باید گفت «این اوضاع غیرقابل دوام است» و ایراد به «شیوه مدیریت در بالاترین سطح» نظام است. خوئینی ها در نامه خود نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم    
محضر مقام معظّم رهبری، آیت الله خامنه‌‌ای، دامت برکاته
با اهداء سلام
 
به ‌اختصار، مطالبی را در محضر ملت شریف ایران به استحضار عالی می‌رسانم، به امید آنکه در آن درنگ شود و مایهٔ خیر ملت و کشور و جمهوری اسلامی باشد.
آنچه از مسموعات و مشاهدات و مطالعهٔ گزارش‌ها و تحلیل‌ها دریافت کرده‌ام آشکارا حاکی از آن است که آنچه در ذهن و زبان بسیاری از مردم و در زندگی آنان می‌‌گذرد زیبندهٔ نظامی نیست که با پرچم اسلام به دنیا معرفی می‌شود:
در ذهن این مردم باورهایی که پشتوانهٔ استحکام و نیز مقبولیت و مشروعیت نظام اسلامی بود به گونه‌ای روزافزون آسیب دیده و می‌بیند.
بر زبان بسیاری از مردم در کوی و برزن و در برخی محافل و مجالس، سخنانی می‌رود  که از عمق بی‌اعتقادی و بی‌اعتمادی نسبت به مدیریت کلان و مدیران کشور حکایت می‌کند.
تورم روزافزون، همراه با کاهش درآمد اقشار گسترده، نه‌ تنها زندگی امروز مردم را گرفتار دشواری‌های طاقت‌فرسا کرده که ناهنجاری در درون بسیاری از خانواده‌ها را گسترش داده و آنان را نگران آیندهٔ نامعلوم خود و فرزندانشان ساخته است.
علاوه بر این؛ مردمِ گرفتار در تلاطم زندگی و مشکلات طاقت‌سوز معیشتی، بسیارند انسان‌های ناراضی از اوضاع فرهنگی و سیاسی که گرفتار بی‌عدالتی‌های غیرقابل‌ انکار شده‌اند.
البته هنوز کم نیستند کسانی که اصلاحِ امور و تغییر وضع نامطلوب کنونی را از عالی‌ترین جایگاه مدیریت کشور انتظار می‌کشند. در چشم این خیل عظیم، اوضاع غیرقابل‌دوام‌ امروز صرفاً معلول تصمیمات مدیرانی که می‌آیند و می‌روند نیست (که البته این آمدن‌ها و رفتن‌ها هم خارج از چارچوب ارادهٔ عالی و حاکم بر کل مقدرات کشور نیست). از نگاه مردم، شیوهٔ مدیریت در بالاترین سطح، و قدرتِ نافذ آن، نقش‌آفرینِ اصلی در تمام یا اکثر مهامّ امور کشور است.
مردمی که چنین انتظاری دارند هرگز الزامات و محدودیت‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی (که البته چهل سال از آن گذشته است) و نیز کینه‌ توزی دشمنان انقلاب، به‌ ویژه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را نادیده نمی‌گیرند. همچنین آنان از پیامدهای دفاع مقدس غافل نیستند و به شهیدان و مجاهدان و نقش‌آفرینان آن حماسهٔ ملی و اسلامی، که فرزندان همین ملت بودند، سپاس و درود بی‌پایان تقدیم می‌کنند. اما همین مردم بر این باورند که مدیریت کشور، به‌ویژه عالی‌ترین سطح آن، باید با ملاحظهٔ همین مشکلات و چالش‌ها شیوه‌ای در مدیریت امور به کار می‌بست که امروز گرفتار این آشفتگی‌های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و ... نمی‌شدیم.
اینجانب، با رعایت اختصار، مهم‌ترین  مطلب از گفتنی‌های بسیار را که لازم می‌دانستم به عرض رساندم و بیش از این به ملت بزرگوار ایران و حضرت‌عالی تصدیع نمی‌دهم و تنها با یک کلام دیگر سخن را به پایان می‌برم:
اگر شیوه‌ای که تاکنون به کار رفته نتیجهٔ محاسبات متعارف و براساس آراء و تحلیل‌های شناخته‌ شده در حکمرانی بوده است، پس هستند پرشمار صاحب‌ نظرانی که حق دارند و باید مجاز باشند تا زبان و قلم به نقد بگشایند و درست و نادرست این روش را تذکر دهند و اصلاح آن را با تأکید درخواست کنند و نگران پیامدهای ناگوار بهره‌مندی از این حق طبیعی و الهی نباشند. اما اگر مبنای تصمیمات این چند دهه دانسته‌هایی از مبادی غیرمتعارف است که تنها در اختیار خواصی از بندگان خدای متعال است که بنده و امثال بنده هیچ حظّی از آن نداریم و در نتیجه، آنچه بر کشور و مردم و جمهوری اسلامی می‌گذرد سرنوشتی محتوم و گریزناپذیر است، پس همگان تسلیم امر محتوم و مشیّت الهی خواهیم بود، ان‌شاءالله.
از تصدیعی که دادم پوزش می‌خواهم و دوام عمر و سلامتی آن حضرت را از خداوند خواستارم.
سید محمد موسوی خوئینی


نعل وارونه ای که وزیر دفاع زد

خبرهای انفجار

در سایت نظامی – اتمی پارچین


سازمانی که پس از 28 مرداد شیخ محمود حلبی بنا نهاد

انقلاب 57 را گام به گام

طی 40 سال "حجتیه" بلعید!


آمار و ارقامی که در همدان اعلام شد

شمار معتادان ایران

به رقم 4 میلیون و400 رسیده


انفجار در پرچین تهران و حریق در برق شیراز

دو حادثه انفجار و حریق

و باز هم سانسور و دروغ!


عنوان اول پیک نت 7 تیر

همه باید کمک کنند
به حافظه خبری مردم ایران


تنها 20 درصد مردم ایران خطر را جدی میدانند

ماسک کرونا "مُد" نیست

اجباری است و متخلف جریمه میشود!


مردم خشمگین ایتالیا میخواهند

از اتحادیه اروپا جدا شوند!

جرمان فارن پالیسی – ترجمه رضا نافعی


سرمقاله 743

دفاع از روحانی خطاست
یا ندیدن ‌دستهای ‌پنهان در حکومت؟


فرار به جلو ج. اسلامی

دربمباران‌های جدید درکردستان

"فروزنده فرزاد"


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته روی تلگرام با 5 هزار و 500 خواننده عنوان اول "همه باید کمک کنند به حافظه خبری مردم ایران" بود. همین مطلب در فیسبوک پیک نت نیز 1600 خواننده داشت و روی 10 فیسبوک خوانندگان آ ن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران