برای تولید و ارسال واکسن کرونا

انگیزههای سیاسی و اقتصادی

آلمان، امریکا، چین و روسیه

 

حرف درست را بموقع باید گفت

ناطق نوری: دمکراسی

بدون احزاب ممکن نیست!

(پیک هفته ۱۰۹) 27 تیر ماه 1400 - 18 ژوییه 2021

 pyknet100@gmail.com


27 - 26 تیر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


27 - 26 تیر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


27 - 26 تیر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


27 - 26 تیر

منتخب اخبار
شهرستان ها


27 - 26 تیر

منتخب اخبار ورزشی


27 - 26 تیر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 27 تیر

"دلتا" و "استبداد"

مشترکا گلوی‌مردم راگرفته‌اند

سرانجام شد آنچه که نه حکومت و نه مردم پیش بینی آن را نمی کردند. سخن از ویروس دلتا (ویروس جهش یافته کرونا) در ایران است. بی اعتمادی مطلق مردم به حکومت و نه فقط دولت از یکسو و بازیهائی که تولید کننده 5 نوع واکسن در رقابت اقتصادی صاحبان آنها با هم دارند از سوی دیگر و آلوده بودن این دو با حکومت حسینقلی خانی که در آن هر کس یک چیزی می گوید و علیه یکدیگر کار را به کشتار کنونی "دلتا" در ایران کشاند. آخرین نظرسنجی ها نشان میدهد که مردم فقط کمی بالای 40 درصد خطر را قبول کرده و مقررات فاصله گیری و استفاده از ماسک را مراعات می کنند. به واکسن های ایرانی، از جمله واکسن برکت، بندرت مردم اعتماد دارند و تزریق نمایشی این واکسن توسط رهبر را هم یا مسخره می کنند و یا می گویند خودش بهترین واکسن خارجی را تزریق کرده است. هزاران ایرانی با قبول انواع دشواری ها و تحقیرها خود را به ارمنستان رسانده اند تا علیه کرونا واکسینه شوند. از این درد حکومت باید سر بر بالین "دق" بگذارد که مردم به حکومت ارمنستان بیشتر اعتماد دارند تا به جمهوری اسلامی! سنگ بنای فاجعه تاخیر در خرید واکسن از خارج را رهبر جمهوری اسلامی با ممنوع کردن خرید این واکسن از انگلیس و امریکا گذاشت. او عادت دارد که در هر امری، حتی تخصصی ترین امور که نیازمند یک کار جدی تحقیقاتی است دخالت کند و حکم حکومتی صادر کند. از جمله دستور افزایش جمعیت کشور که یک امر مسلم جامعه شناسی و علمی است که کوچکترین تخصصی نه او و نه امام جمعه ها در آن ندارند و این نیز خود به فاجعه ای تبدیل شده که در ادامه آن به فاجعه بزرگتری ختم خواهد شد. تحریم ها و ناتوانی خرید واکسن و بازی ضد ملی که بر سر پیوستن به کنوانسیون مبارزه با پولشوئی و مبارزه با تروریسم راه انداختند تا دولت روحانی را فلج کنند نیز بخش دیگری از فاجعه ایست که اکنون خروجی آن جنازه قربانیان کرونا از بیمارستانهاست. مقصر این وضع مانند تمام رویدادهای اعتراضی که اکنون در سراسر کشور بصورت اعتصاب و اعتراض جریان دارد متوجه رسانه ها و خبر رسانی ها نیست، بلکه متوجه سیاست های حکومتی است. هنوز حکومت بر این باطل پای می فشارد که با اعدام، دزدیدن فعالان رسانه ای و بردن آنها به داخل و نمایش های تلویزیونی می تواند حریف آگاهی و خشم مردم شود. حاصل این وضع سخنان روز گذشته سخنگوی ستاد ملی کروناست که گفت:

«ویروس دلتا تقریباً همه استان های کشور را درگیر کرده است.»

و سخنان رئیس بخش عفونی بیمارستان خمینی  تهران که گفت: «در حال حاضر تقریبا تمام بیمارستان‌های تهران اشباع شده اند. آمار فوتی‌ها مرتب افزایش می‌یابد.»

در چنین وانفسائی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بر مراسم عزاداری پافشاری کرده است و این ادامه همان پافشاری است که رهبر جمهوری اسلامی در مخالفت با تعطیل راهپیمائی 22 بهمن و برگزاری انتخابات مجلس و حتی انتخابات 1400 ریاست جمهوری کرد. آنچه مهم نیست جان مردم است و آنچه مهم است نمایش مشروعیت!


گفتگو با محسن آرمین

آمدن یا نیآمدن به کف خیابان

چه هزینه ها و مزایائی دارد!


اطلاعیه زوگانف در حمایت از کوبا

چین و روسیه

کوبا را تنها نخواهند گذاشت

سایت حزب کمونیست روسیه – نعمت بوستانی


حکومت حسینقلی خانی

هیات های مذهبی زیر بار

مقررات کنترل کرونا نمیروند!


جان مردم در افریقای جنوبی

زیر فشار فقر به لب رسیده!

یونگه ولت- ترجمه رضا نافعی


عنوان اول پیک نت 26 تیر

سازش های بزرگ

پشت ‌صحنه به‌ نتیجه رسیده؟


بنابر تفسیر سخنان روحانی

رهبر ج.اسلامی روحانی

را هم فلج و بدرقه کرد!


صاعقه زدگی بلند ترین برج برلین

آلمان تابستان کم سابقه ای را طی میکند. هوای نقاط مختلف این کشور چنان متغیر است که هنوز گوئی ماه "آپریل" خیال ترک آلمان را ندارد. این دگرگونی هوا در مسکو نیز چنان گرمائی را بدنبال آورده که سابقه ندارد. شاید در مسکو کسانی از گرما غش کرده باشند، اما در آلمان هوای متغیرکه اغلب با باران نیز همراه است در مرکز این کشور موجب جاری شدن سیل شد. سیلی که حدس زده می شود صدها قربانی گرفته باشد که فعلا آمار دقیق آن اعلام نشده است. صحبت از حدود 50 کشته و صدها مفقود است که شمار قربانیان را این مفقودین اضافه خواهند کرد. در برلین پایتخت آلمان رعد و برق و صاعقه به بلندترین برج این شهر که در بخش شرقی آن قرار دارد و نامش "فرزن تورم" است و به برج تلویزیون شهرت دارد، اصابت کرد. این فیلم مربوط به همین برخورد صاعقه با بلندترین برج برلین است که 368 متر ارتفاع دارد و ساخت آن در سال 1969، زمانی که هنوز دیوار میان دو برلین فرو نریخته بود، در بخش شرقی این کشور به پایان رسید.


شریعتمداری کیهان هم فهمید

طالبان تازه فهمیده اند

افغانستان 20 به عقب نمی رود


سرمقاله  راه توده 795

اقتصاد صنعتی در ج. اسلامی

رویائی‌ است که تحقق ‌نخواهد یافت!


برجسته ترین دیپلمات پس از انقلاب 57

"برجام" سندی تاریخی

که ظریف ازخود به‌ یادگار گذاشت


عنوان اول پیک نت 23 تیر

قمه کشی دختران محصول
خشونت‌
درمانی حکومت است


رهبرتوپ مذاکرات وین را به رئیسی پاس داده

امریکا و ایران در دو سوی

طناب کشی راستی آزمائی!


ارزیابی حسن خمینی از ظریف

حسن خمینی در فیلمی که می بینید درباره ظریف می گوید: آیندگان از ظریف به بزرگی یاد خواهند کرد. ظلم به ظریف، ظلم به نگاه کارشناسی در دستگاه سیاست خارجی است.


مصاحبه با میردامادی

آنها که "کرُکرُی" میخواندند

خیلی زودی ماه عسلشان تمام می شود!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (شنبه) که درباره سازش های بزرگ در پشت درهای بسته بود روی تلگرام این روزنت نزدیک به 9 هزار خواننده داشت و پر مخاطب ترین مطلب پیک نت شنبه بود. همین مطلب در فیسبوک پیک نت نیز پر خواننده ترین مطلب بود و روی 13 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران