برکناری متکی و برگماری صالحی
یک گام به پیش احمدی نژاد
پشت پای خامنه ای به او
!

 

سند دیگری از ویکی لیکس
مثلث کشتار و اعدام
آقامجتبی، نقدی و احمدی نژاد

       پیک هفته 107  --------   23 آذر 1389  برابر 14 دسامبر 2010

تماس با ما

infos@pyknet.net

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

پیام عاشورائی کروبی

بیائید به میدان بحث

تا ببینیم حسین کیست؟ یزید کیست؟


نامه سحرخیز به دادستان تهران
محاکمه خامنه ای و همدستانش
دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد!


ترجمه کامل برخی اسناد ویکی لیکس
مشت و لگد پرانی
در جلسه شورای عالی امنیت ملی

سرمقاله راه توده- جنبش سبز را با گذشته آشنا کنید
دست ارتجاع مذهبی
باید از حاکمیت کوتاه می ماند!

مصاحبه موسوی با "قلم سبز" را از اینجا بخوانید
20 سال برای کودتای 22 خرداد

 کمین کرده بودند


پیام عاشورائی میرحسین موسوی
شاه هم دیر فهمید!

حسین (ع) می‌دانست مفتیان مزدبگیر، او را به خروج از دین و ایجاد فتنه متهم خواهند کرد، خاندان پیامبر (ص) را در محاصره‌ی تنگناها و بی‌حرمتی‌های پیاپی قرار خواهند داد، و او را بر سر دوراهی انتخاب میان زندگی ذلت‌بار یا ایستادگی برای حق‌خواهی قرار خواهند داد؛ و او ایستادن را برگزید. – میدانیم- روزهای تاسوعا و عاشورای سال ۱۳۵۷ چگونه طومار نظامی مستبد را – مردم ایران- درهم پیچیدند. نظامی که همه راه‌های اصلاح را بسته، امکان هرگونه انتقاد و مخالفت از راههای مسالمت‌آمیز را از میان برده و در واپسین سالهای عمر خود، دچار خیالبافی‌هایی شده بود که بیش از هرچیز ناشی از دور ماندن از واقعیت های موجود در جامعه بود. حاکمان مستبد آنچنان در حلقه‌ی محدود متملقان و ثناگویان خود محصور بودند که بجای آن که صدای ترک‌خوردن‌های فزاینده‌ی مشروعیت حاکمیت خود را بشنوند، در اوهام خویش به دنبال شنیدن صدای حمایت از قدرت‌های ماورایی بودند، غافل از آن که بزرگترین سرمایه‌ی هر کشور، پشتیبانی مردم آن از دولتمردان از طریق مشارکت آزادانه و آگاهانه‌ی آنهاست، غافل از آن که اعتبار را باید در ارتقای زندگی روزمره‌ی مردم جستجو کرد، و غافل از آن که اقتدار را از راه قلوب مردم باید یافت، نه از طریق رزمایش‌ها و نمایش زرادخانه‌ها.

- در انتخابات 22 خرداد- هنگامی که به علت استقبال و حضور بی‌سابقه‌ی مردم از شیوه‌های معمول برای تقلب و تخلف در روند رأی‌گیری طرفی نبستند، چاره را در کودتای انتخاباتی دیدند: شمارش آراء را کنار نهادند، پیروزی‌شان را اعلام و ابلاغ کردند، به ستادهای مخالفانشان یورش بردند و به دستگیری چهره‌های فعال پرداختند. و آنگاه که مردم خشمگین و سرخورده برای اعتراضی آرام و مسالمت‌جویانه به خیابان‌ها ریختند، ریختن خونشان را مباح دانستند و ماجراهای خونین کوی دانشگاه و کهریزک و مانند آن را آفریدند.

دین‌گریزی هنگامی زمینه‌ی گسترش پیدا می‌کند که دینی که ترویج می‌شود با بدیهی‌ترین اصول اخلاقی مثل صداقت و پرهیز از دروغ در تضاد باشد، به نام دین‌داری دست به جنایات هولناک زده شود، تهمت و دروغ برای از میدان به‌در کردن معترضین از تریبونهای مقدس نمازجمعه، نه تنها مجاز که مستحب تلقی شود، با بخشنامه همه‌ی منابر و مساجد برای رواج تهمت و دروغ بر ضد معترضین بسیج شود و چشم به احقاق حقوق کارگران و معلمان در همین مکانهای مقدس بسته شود و شکافهای طبقاتی و فساد و فحشای بی‌سابقه ناشی از فقر و طلاق و بیکاری، پدیده‌های عادی تلقی شوند. آن شاهد مظلومی که شاهد مشکلات اقتصادی و فرهنگی و حضور گسترده‌ی دروغ در همه‌ی صحنه‌هاست، چگونه باور کند حفظ نظام در حفظ ارزش‌های اخلاقی و اسلامی و منافع ملی، و نه بر حفظ افراد بر مسند قدرت به هر قیمت، استوار است؟ او شاهد است که چگونه حقوق مردم بدان‌گونه که در قانون اساسی آمده، نادیده گرفته می‌شود، و تفکیک قوا که مانع بزرگی بر سر راه پیدایش انباشت قدرت غیرپاسخگوست، به طور مرتب نقض می‌شود، و استقلال قضا و قاضی و دادگاه توسط مسئولان امنیتی از میان می‌رود، و مجلس که باید در رأس امور باشد، تحت امر قرار می‌گیرد، ماجراجویی‌های بی‌خردانه در سیاست خارجی باب می‌شود، و نظامیان به جای انجام وظایف قانونی خود سر از عرصه‌های سوداگری و مال‌اندوزی در می‌آورند، و هیچ صدای مخالفی تحمل نمی‌شود. و زندانها پر از زنان و مردانی است که این نگاه حاکم بر دولتمداران را بر نمی‌تابند.

بر ماست که همچون زینب (س) با بازگویی حقیقت، ملات کاخ دروغ را زائل کنیم. بر ماست که همچون تمامی خاندان حسین (ع)، زنده نگه داشتن یاد شهدای گران‌قدر انقلاب، جنگ و حوادث پس از انتخابات و آزادزنان و آزادمردان دربندمان را وظیفه‌ی همیشگی خود بدانیم، و بر ماست که در این ماه پرخاطره، با برپایی مراسم و شرکت در مجالس بزرگداشت حماسه‌ی حسینی، به حفظ نهادهای مدنی سنتی کمک کنیم.


گفتگوی تصویری با مشاور ارشد میرحسین موسوی
"اردشیر امیرارجمند" در برلین
محرومان جامعه
زیر فشار اقتصادی حاکمیت کودتائی
روی شبکه یوتیوب- روی سایت کلمه


گرم کردن رختخواب شیوخ عرب
حرفه ای که از رژیم شاه
به ج. اسلامی ارث رسیده!

فلسطین
شاید کشوری، در شمایلی تازه
نویس دویچلند- ترجمه رضا نافعی


دو حزب دوقلوی سیاسی:
جامعه مدرسین و جامعه روحانیت


واقعیت آلودگی هوا
سرانجام از اطلاعات سر در آورد

خطاب آقای خمینی به سپاه
 
نگوئید جانم فدای رهبر
 همه بگوئید جانم فدای ملت!

شتر در خواب بیند پنبه دانه
گهی لپُ لپُ خورد، گه دانه دانه!

علی‌اکبر جوانفکر، مدیرعامل ایرنا: امروز ما رئيس جمهوری داريم كه در ميان ملت‌ها از محبوبيت بسيار بالايی برخوردار است.  ایرنا
هاشم حسينی بوشهری، عضو مجلس خبرگان:
قلوب مسلمانان دنيا تحت تاثير رهنمود های رهبر معظم انقلاب است.  ایرنا
آیت‌الله نوری همدانی:امروز در كشور فرهنگ جهاد و شهادت در ميان عموم مردم بويژه جوانان نهادينه شده است. ایرنا
محمد كرمی‌راد، نماينده مجلس:
جريان فتنه پس از عاشورای سال گذشته تشييع جنازه شد. فارس


تخم و ترکه
مرحوم
"کردان"
در سمت
 استانداری بوشهر


درباره جنایاتی که مرتکب شده
آقا مجتبی، سرانجام ظاهر شده و دهان خواهد گشود!

ویکی لیکس: دولت برای شیوخ زنان موقت می برد
برای رسیدن به هدف عمامه ها را بالا گذاشته اند!

از میان اسناد ویکی لیکس
واکنش مردم به کودتا
خامنه ای را غافلگیر کرد

گزارش جهان صنعت از گرانی ها
گرانی مایحتاج عمومی همزاد احمدی نژاد است

مذاکرات جلیلی و همراهان، امریکائی ها در ژنو
وعده ها و تعهدها، در دیدار محرمانه با امریکائی ها

4 هزار قربانی هوای آلوده تهران
برای زنده ماندن
در تهران نفس عمیق نکشید


امریکا خود را آماده "مک کارتی پارتی" می کند
لوموند دیپلماتیک نوامبر- ترجمه تدین نژادحساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 


پیام ها و نظرات


3 نمونه از
اس ام اس های روز

از میان اس ام اس های بامزه و بی مزه ای که این روزها مردم برای هم می فرستند این سه نمونه را ضبط کرده و برایتان می فرستم:

1- جهان سوم جائیست که اگر روزه ات رو بخوری اخراج میشی ولی اگر رای مردم رو بخوری رئیس جمهور، اگر زنا کنی سنگسار میشی ولی اگر تجاوز کنی سردار، اگر با بدبختی مدرک بگیری میشوی راننده تاکسی ولی اگر جعل کنی میشوی وزیرکشور، اگر شکایت کنی کشته میشوی و اگر بکشی درجه میگیری..

2- در همه جاي دنيا آثار باستاني را از زير آب در مياروند، در ايران مي برند زير آب!

  3- در پی اعلام آمادگی رئیس جمهور محبوبمان برای مناظره با اوباما، احمدي نژاد از همه هموطنان غيور خواست، هرگونه عكسي از همسر اوباما دارند در اختيار او بگذارند!


توطئه
علیه اوپک

ییش از یک ماه از خبر ریاست ایران به اوپک برای سال آینده می گذرد و حقیر نظرات خوانندگان را در هیچ منبعی ملاحظه نکرده است.

به نظر اینجانب ریاست ایران بدون هماهنگی با امریکا میسر نبود و این پروژه به کشمکش ها و مباحثات سیاسی  در جلسات اوپک تبدیل خواهد شد و می تواند در سرانجام خود به ترک برخی نمایندگان  کشورهای عضو از جلسات و کشاندن اوپک به ورطه فرو پاشی بیانجامد. دست شرکت های نفتی بزرگ جهان را در این برکشیدن ایران در اوپک باید جستجو کرد، زیرا، با تجربه طولانی که اینجانب در امور نفتی دارم  در آینده ای نه چندان دور و با فرو رفتن اوپک در ورطه فروپاشی و اختلافات داخلی  شاهد قیمت های رقابتی در عرصه جهانی فروش نفت خام و قیمت هایی به مراتب پایین تر از اکنون خواهیم بود.


فریاد آزادی
همیشه از
دانشگاه برخاسته

رهبر جمهوری اسلامی با علوم انسانی مخالف است، زیرا در بستر آموزش مکاتب علوم سیاسی و حقوق جهانشمول انسان جائی برای تئوری "ولایت فقیه" و "حکومت چوپان بر گوسفندان" باقی نمی ماند. رهبرجمهوری اسلامی تصمیم گرفته به جای تعطیلی دانشگاه ها آن را «از محتوا» تهی سازد، ولی علیرغم تمامی فشارها و زندان ها دانشجویان ایرانی امروز با بلوغ سیاسی خاصی آزادی و دمکراسی را طلب می کنند و تلاش های حکومت مذهبی برای مطیع و منقاد نمودن آنان تا به حال جواب نداده  است. خامنه ای ارزش های بنیادگرایان را برای کشور تجویز می کند و دانشجویان ارزشهای حقوق بشری را. دانشجویان امروز واقع گرا و دمکراسی طلب اند و همین موضوع خشم خامنه ای را دو صد چندان می کند. بعد از گذشت 76 سال از تاسیس دانشگاه در ایران به صراحت می توان گفت هنوز رساترین فریاد برای آزادی از دانشگاه بر می خیزد.جنگ نرمی که حکومت از آن حرف می زند یک جنگ فکری و نظری تمام عیار بین موافقان استبداد و مخالفان آن است و چه کسی باور می کند در این نزاع استبداد پیروز شود؟

کوروش از تهران


وعده شما

همراه با گام های ما

برای آنها که نه تابع هیجان ناشی از رویدادها، بلکه تابع منطق گام به گام رویدادها هستند یادآور می شویم که از آغاز ماه میلادی دسامبر 4 روز می گذرد. اگر با گام های پیک نت پیش می روید و خود را پایبند پرداخت آبونمان این روزنت می دانید، به وعده و تعهد خود عمل کنید!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)