سرمقاله راه توده
سفره انقلاب 57
به این آسانی جمع شدنی نیست
!

 

گام دوم، بعد از حذف یارانه ها
"روز مزدی" از قانون کار حذف
و کارمزدی جانشین آن می شود

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

3 آبــان

1389

25 اکتبـــــــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

اجلاس 25 حزب کمونیست در لبنان
جغد جنگ
برفراز منطقه پرواز می کند

همزمان با سفر احمدی نژاد به لبنان و پوشش گسترده خبری سیمای جمهوری اسلامی به این سفر و بویژه استقبال طرفداران حزب الله لبنان از وی، اجلاس مهمی در لبنان برپا شد که کوچکترین خبری از آن در جمهوری اسلامی منتشر نشد. هراندازه که سفر احمدی نژاد به لبنان نمایش جنگی بود، اجلاس مهمی که خبر آن را می خوانید، علیه جنگ و بیمناک از نتایج هول انگیز آن برای منطقه بود. این اجلاس بمناسبت 88 مین سالگرد بنیانگذاری حزب کمونیست لبنان در بیروت برگزار شد و در آن هیات های نمایندگی 25 حزب کمونیست خاورمیانه شرکت کردند.

روزنامه "یونگه ولت" آلمان به نقل از «ماریه دبس» عضو رهبری حزب کمونیست لبنان که دراین اجلاس سخنرانی سخنرانی کرده نوشت:

«کمونیست های لبنان مطمئن هستند که جنگی گسترده، مشابه جنگ سال 2009 (حمله اسرائیل به لبنان) در پیش است. منابع مطلع از «اتاق فکر» آمریکا معتقدند که چنین جنگی از طرف اسرائیل در حال سازماندهی است. سوال اینست که چه زمانی این تهاجم آغاز خواهد شد؟ در آمریکا روی حمله حزب الله لبنان به اسرائیل حساب باز شده است و اینگونه ارزیابی شده است که با چنین حمله ای بلافاصله جنگی تمام عیار از طرف اسرائیل آغاز خواهد شد. اسرائیل منتظر چنین اقدامی از طرف «حزب الله لبنان» است.

در حالت دوم  اسرائیل با حمله به لبنان زمینه تحریک و بدنبال آن مقابله به مثل «جمهوری اسلامی» را به بهانه دفاع از «حزب الله» فراهم خواهد کرد. این تاکتیک به منزله پوست خربزه ایست که اسرائیل زیر پای «جمهوری اسلامی» و «حزب الله لبنان» خواهد انداخت تا آنها را به اقدام نظامی وادار کند. با گسترش چنین جنگی تمامیت ارضی لبنان با برنامه ریزی قبلی مورد تهدیدی جدی قرار خواهد گرفت. با دستگیری اخیر 150 تن از عوامل جاسوسی اسرائیل در لبنان مشخص شده است که عوامل اسرائیل با تمام قوا در صدد برهم ریختن توازن قوای موجود در لبنان هستند و مایلند به هر نحو ممکن توازن موجود سیاسی کشور را به نفع خود تغییر دهند.»

با آگاهی از این نگرانی ها که در یک اجلاس رسمی در بیروت اعلام شده، باید سفر احمدی نژاد به لبنان و حرکات و سخنان تحریک آمیز او در نواحی مرزی نزدیک به اسرائیل را ارزیابی کرد و نتیجه گرفت که آن سفر و آن سخنان و تحریک ها به سود اسرائیل بود یا به ضرر اسرائیل و تقویت کننده وقوع یک جنگ در منطقه بود و یا خنثی کننده آن؟


انگلستان آماده مقابله با
مخالفان حذف یارانه ها می شود
اشپیگل آنلاین- ترجمه رضا نافعی


یورش دولتی به موزه ها
تاراج نیمه کاره مغول ها را
آقایان دارند تمام می کنند!


سخنرانی روز گذشته خامنه ای برای بسیجی ها در قم
بشمارید افراد بصیری که
اطراف خامنه ای جمع شده اند

پس از چند سال پرده نشینی
آقای خامنه ای  بی تعارف
از زیر عبا بیرون آمده!

سبیل حامدکرزای و ریش طالبان چرب می شود
دلارهای نفتی ایران
گونی گونی به افغانستان می رود

در مراسم معرفی رئیس جدید زندان اوین
رئیس سازمان زندانها: اوین پیشانی ج. اسلامی است

سخنرانی سرتیپ صفارهرندی
با صدها هواپیما و هزاران قایق تندرو آماده جنگیم!

محتوای انگلیسی
کودتا 22 خرداد 88
هفته نامه آلمانی فرایتاگ - ترجمه رضا نافعی

یونان، اسپانیا، فرانسه و اکنون انگلستان. در اروپاچهره واقعی دولت هائی که کارگزار بانک ها و بورس های بزرگ جهانی اند از پشت نقاب بیرون آمده و مردم از هر طبقه و قشری برای ایستادن در برابر آنها به خیابان آمده اند. آنها آمده اند تا با بیکاری و فقر و قطع خدمات دولتی، کاهش حقوق بازنشستگی در عین بالا بردن سن بازنشستگی مقابله کنند. آنها به خیابان آمده اند تا خواهان نظامی دیگر و انسانی شوند. انتشار طرح جدید اقتصادی وزیر خزانه داری انگلیس که شباهت های آن با طرح اقتصادی دولت احمدی نژاد حیرت آور است، با واکنش مطبوعاتی که می خواهند سخنگوی بخشی از میلیون ها انسانی شوند که قربانی این طرح اقتصادی اند،روبرو گردیده. نام این طرح را در ایران گذاشته اند "طرح تحول اقتصادی" و در انگلستان و فرانسه و یونان و... آن را "شوک درمانی اقتصادی" نام گذاشته اند. نام ها متفاوت است، اما محتوای آنها همسان و همسوست و مورد تائید بانک جهانی.

آنسوی چهره کودتای 22 خرداد و سرنیزه ای که سپاه روی سینه مردم گذاشت، اجرای همین طرح اقتصادی است و تعجب آور نیست که حتی در انگلستان نیز نظامی ها مورد عنایت این طرح قرار گرفته اند.

یک هفته نامه معروف آلمانی بنام "فرایتاگ" در شماره جدید خود در باره آنچه در انگلستان می خواهند اجرا کنند نوشت: "دولت دست راستی انگلیس میگوید: ما همه در یک "قایق" نشسته ایم! کمک هزینه برای کودکان تا شهریه مدارس کم می شود. بودجه وزارتخانه ها در چهار سال آینده بطور متوسط 19 در صد کاهش خواهد یافت. بزرگترین رقم، یعنی  دست کم 18 میلیارد پوند از بودجه خدمات اجتماعی حذف خواهد شد که مستقیما گریبانگیر تنگدست ترین افراد جامعه  خواهد شد. عواقب آن از جمله عبارتند از کاستن کمک هزینه اجتماعی به مدت یک سال، کاهش بیشتر کمک هزینه مسکن و کاهش شدید تخفیف های مالیاتی برای پدران و مادران. 30 درصد از بودجه شهرداری ها کم می شود و دانشگاهها باید 40 درصد صرفه جوئی کنند و شرکت های اتوبوسرانی 20 درصد از یارانه خود را از دست می دهند.

کاهش خدمات اجتماعی  آنچنان بی پرده است که صراحت آن در حد وقاحت است: چون نفوذ سیاسی تنگدستان و ناتوانان جامعه ناچیز است. ولی  برعکس، سبیل نظامیان را این طرح چرب می کند."

لازم نیست برای کودتائی همسو با دولت دست راستی انگلستان و همسو با دولت شبه فاشیستی سرکوزی در فرانسه و یا نوکری بانک جهانی مشاوران انگلیسی و امریکائی قبول زحمت کرده و بیایند ایران. ماهیت هر حادثه و رویدادی در سمت گیری اقتصادی نتیجه آن نهفته است. تفنگ و سرنیزه و باطوم و زندان و سانسور و اختناق ابزار دفاع از سمت گیری و نتیجه اند. ماهیت کودتای 22 خرداد که اکنون آمران و عاملان آن از شورش مردم در برابر طرح های اقتصادی آن بیم و وحشت دارند، ماهیتی انگلیسی و امریکائی و بانک جهانی است. اسلام و امام زمان و ولایت امر و ... بقیه اش سرگرمی و پوشش ماجراست. زیر این پوشش و زیر این عمامه علیه مردم کودتا شده است.


از یک گزارش: شعارهای دیواری مردم قم:
جنگ نمی خواهیم
میکروب خودتی!

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

برای کسب در آمد

 سری به ما بزنید


پیام ها و نظرات


دو تا دروغ
چاق و چله!

دروغ در 24 ساعت گذشته کم نبود، اما این دوتا را انتخاب کردم که یکوقت فکر نکنید دروغ تمام شده، خیر، بلکه من چند روزی است کم حوصله شده ام:

سهراب سليماني،مديرکل زندان‌هاي استان تهران:

برخورد‌هاي صحيح در زندان اوين طي سال گذشته سازمان زندان‌ها را سربلند كرد. / ایسنا

محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

وزارت ارشاد دست‌اندركار فیلترینگ سایت‌ها نیست. / آفتاب


راست های
شاخدار!

با سلام: با تشكر از ابتكاردروغ هاي شاخدار پيشنهاد مي شود در كنار اين ستون يك ستون  راست هاي شاخدار نيز درست کنید. بعنوان شروع كار نامه وزیر راه به رحیمی معاون احمدی نژاد در انتقاد از کلنگ زنی را می توانید منتشر کنید.

به گزارش جهان حميد بهبهاني وزير راه و ترابري چندي پيش در نامه اي به محمد رضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور از زمين زدن كلنگ احداث پروژه ها در اين وزارتخانه گلايه كرده است. گفته مي شود وزير در بخشي از اين نامه نوشت: وزارت راه و ترابري تنها پنج هزارميليارد تومان اعتبار دارد اما براي اتمام پروژه هاي استاني به 60 هزارميليارد تومان پول نياز است. وي در اين نامه نوشته است: با اعتبار موجود نه تنها در طول دولت دهم بلكه وزراي دولت يازدهم و دوازدهم هم نبايد كلنگ احداث هيچ پروژه اي را در حوزه وزارت راه و ترابري به زمين بزنند.

بر اساس شنيده ها در حال حاضر تعهدات باقي مانده يا انجام نشده وزارت راه و ترابري در سفرهاي استاني هيات دولت 108 هزار ميليارد تومان است . همچنين اين وزارتخانه 80 هزار ميليارد تومان تعهدات باقي مانده از برنامه چهارم توسعه دارد.

روزنامه شرق  25-7- 1389 صفحه 4.


دروغ‌های
بی استخوان
چهارشنبه

علی‌اصغر زارعی، نماینده مجلس:

همه قوا و آحاد مردم و نخبگان کشور برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اجماع دارند./ فارس

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

اغلب رهبران کشورها افرادی بی‌سواد، کلاش، قاچاقچی و فاسدند./ فارس

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفعتی:

مردم هیچ مطالبه‌ای از رهبری ندارند./ مرکز خبر حوزه


دروغ های
شاخدار هفته

از من خواسته بودید که دروغ های دولتی ها در طول هفته را جمع کنم. این دروغ ها آنقدر زیاد اند که اگر بخواهیم چنین مسئولیتی را مطابق توصیه شما برعهده بگیرم، باید تمام وقت و کار و زندگی ام را صرف آن کنم. بنابراین سعی می کنم در ابتدای هر هفته مهم ترین و درعین حال شاخدارترین دروغ ها را برایتان بنویسم:

1- احمد اقبال رضوی، امام جمعه شهر لاهور پاکستان:
آیت‌الله خامنه‌ای از نظر مدیریت و تقوا در تمام دنیا کاملاً بی‌نظیر است./ فارس
2- اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس:
دشمن با جمع‌آوری ارز از بازار داخلی می‌خواست به سیستم اقتصادی ضربه وارد کند.آفتاب
3- مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:
مقام معظم رهبری امید آزادی خواهان جهان هستند. ایرنا


برای سفرخامنه ای به قم
بلوار عمار
زیادی پهن است!

من یکی از خوانندگان هر روزی و پر پا قرص پیک نت هستم- چند روزی است که درباره آمدن و نیامدن علی خامنه ای به قم حرف و حدیث های زیادی مطرح است. لطفا در این خصوص اگر مطلبی دارید منتشر کنید. یکی از شایعاتی که در شهر قم منتشر شده اینست که ظاهراً  هدف علی خامنه ای از سفر به قم جلب حمایت مراجع از دولت و توجیه جنایات یکسال و نیم پس از انتخابات 22 خرداد است.

البته ناگفته نماند برخی از مراجع به راحتی دم به تله نداده اند و برخی دین به دنیا فروشانی نظیر نوری همدانی 4 میلیارد تومان از خامنه ای گرفته است که نه تنها مجتبی پسر خامنه ای را مجتهد اعلام کند، بلکه پای برهنه به استقبال خامنه ای برود.

همچنین در شهر قم شایعه شده که 75 و 55 متری بلوار عمار یاسر بخاطر پهنای خیابان برای ورود خامنه ای مناسب نیست چرا که خیابان عریض، جمعیت را کم جلوه می دهد ایشان باید از خیابان باریک 19 دی و میدان جهاد وارد شهر شود که جمعیت فراونی جلوه می دهد.

البته ناگفته نماند چند هفته ای است که شایعه می کنند که مثلا خامنه ای این هفته می آید بعد دوباره شایعه می کنند که این هفته نه! هفته اینده می آید. به قول عوام علت این شل کن سفت کن چیست بازار گرمی؟ برای استقبال؟ یا اختلاف خامنه ای با مراجع! آیا نامه ی خامنه ای به هاشمی در خصوص ابطال وقف دانشگاه آزاد ارتباطی با این اختلافات دارد یا نه؟


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)