مصطفی تاج زاده:

مردم زیر بار استبداد دینی

نرفته و نخواهند رفت!

 

حلقه محاصره تنگ تر می شود

اشغال امریکائی یمن

یک گام دیگر به سوی ایران

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

13 آبــان

1389

4 نوامبـــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

شلیک آقای خامنه ای

از توپخانه بی گلوله!

امروز 13 آبان است. روز تصرف سفارت امریکا توسط دانشجویان خط امام که با کودتای 22 خرداد باقی مانده این دانشجویان – یعنی آنها که در جبهه های جنگ به کشتن داده نشدند- بازداشت و زندانی شده اند. بویژه شاخص ترین چهره های این دانشجویان که رهبران جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اند.

از آن تصرف که به نقل از آیت الله خمینی قرار بود ظرف چند روز خاتمه یابد، اما دست های پشت صحنه آن را به درازا کشاندند تا تسویه حساب های سیاسی را سازمان بدهند، جامعه روحانیت مبارز و تقریبا تمام اعضای شورای انقلاب نه خبر داشتند و نه آن را تائید کردند. از جمله علی خامنه ای که دیروز به مناسبت سالروز 13 آبان برای دانش آموزان سخنرانی کرد. از جمله دلائل تشدید اختلاف در جامعه روحانیت مبارز که بعدها با تائید آیت الله خمینی منجر به انشعاب در این جامعه و شکل گیری مجمع روحانیون مبارز به رهبری شیخ مهدی کروبی، خاتمی، آیت الله خوئینی و شماری از روحانیون شاگرد و مقلد شاخص آیت الله خمینی شد، همین تسخیر سفارت امریکا بود.

آقای خامنه ای روزگذشته با این تصور که تعدادی نوجوان دانش آموز را جمع کرده و از چیزی سر در نمی آورند، طی سخنانی از تسخیر سفارت امریکا دفاع کرد اما بلافاصله گریز به کربلای 22 خرداد زد و درباره زخم عمیقی سخن گفت که شخص وی بعنوان فرمانده کل قوا و فرمانده و مسنول مستقیم کودتای 22 خرداد از جنبش دهها میلیونی اعتراض به تقلب و کودتای انتخاباتی خورده است.

آقای خامنه ای که تحت نظارت مستقیم فرزندش "مجتبی" بازجوئی از زندانیان کودتا انجام شده و گزارش های آن خدمت ایشان برده می شود، بعد از یکسال و نیم سرکوب و کشتار و شکنجه و اعدام و اعتراف گیری، روز گذشته، از آنجا که دستش خالی است و کسی ادعاهای سیمای جمهوری اسلامی و امام جمعه های منصوب او را باور نکرده، گفت: «فتنه سال گذشته فتنه بزرگی بود و سال ها بعد مشخص خواهد شد كه چه توطئه خطرناكی در پشت آن نهفته بود. در این میان، عوامل فتنه كه اكثر آنها ندانسته وارد این ماجرا شده بودند، بدون آنكه خود متوجه باشند، در جهت اهداف طراحان اصلی حركت می‌كردند.»

چقدر این استدلال شبیه استدلال جورج بوش برای حمله به عراق و اشغال این کشور به بهانه تولید سلاح های کشتار جمعی است. بوش نیز بعد از آن که معلوم شد هیچ سلاح غیر متعارفی در عراق وجود نداشته، مدعی شد که سالها بعد مردم جهان متوجه خواهند شد که رژیم صدام حسین چه خطر بزرگی برای بشریت بود!

اقای خامنه ای که زمزمه هائی درباره نتایج واقعی سفرش به قم و انتقادهای تند روحانیون غیر حکومتی از وی در دیدارهای غیر رسانه ای که با وی داشته اند وجود دارد، دراین سخنرانی نیم گام به عقب برداشت و رهبران جنبش سبز را سران فتنه و وابسته به انگلیس و اسرائیل و امریکا اعلام نکرد، بلکه گفت که آنها "بدون آنکه متوجه باشند، درجهت اهداف طراحان اصلی حرکت کردند." و لابد "آنها نیز سالها بعد متوجه توطئه خطرناک پشت حوادث 88" خواهند شد.

آقای خامنه ای در یک نیم گام عقب نشینی دیگر، میلیون ها مردم ایران را دیگر میکروب خطاب نکرد.

او تنها به قاضی می رود و یکطرفه سخن می گوید بی آن جسارت داشته باشد در یک گفتگوی مستقیم و تلویزیونی با نخست وزیر و رئیس جمهور و رئیس مجلس دوره های گذشته و رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع مصلحت نظام کنونی بنشیند و همراه با مردم بیننده تلویزیون استدلال های آنها را نیز برای چندمین باز از زبان خود آنها مستقیما بشنود و اجازه دهد مردم خود قضاوت کنند حقیقت از زبان چه کسی بیان می شود.

یکسال و نیم از کودتای 22 خرداد می گذرد. آقای خامنه ای مدعی کشف یک توطئه بزرگ و خطرناک است و تمام رسانه های تصویری و مکتوب وابسته به حاکمیت به همراه فرماندهان سپاه و مدیران و وزیران و اکثریت مجلسیان مثل طوطی سخنان او را چاپلوسانه تکرار می کنند.

در آنسو، یعنی در جبهه ضد کودتا نیز، رهبران جنبش اعتراضی معتقدند کودتای 22 خرداد یک فتنه عظیم علیه قانون اساسی و بقایای انقلاب 57 بود و عوامل نفوذی در بیت رهبری و نهادهای امنیتی در این فتنه نقش آفرین بودند. اینها می گویند دادگاهی واقعی را تشکیل بدهید و حداقل سرداری (مشفق) که خود می گوید در 22 خرداد کودتا شد را به دادگاه فرابخوانید. همه نامه نگاری ها و فریادهای اینسو برای چنین بررسی، دادگاه، تشکیل کمیته حقیقت یاب و... بی جواب مانده و خواستاران آن بازداشت و زندانی شده اند.

از آنسو، یعنی در جبهه ای که آقای خامنه ای آن را رهبری می کند، خود می گیرند، شکنجه می کنند، اعتراف می گیرند، پرونده تشکیل میدهند و احکام زندان های کودتائی صادر می کنند. البته زیر نظر یک ستاد سه نفره که این ستاد نیز زیر نظر آقای مجتبی است و گزارش آن را به آقای خامنه ای می دهد.

این قیچی دو تیغه، که یک تیغه آن کنُد است و تیغه دیگر آن به تیزی سرنیزه سپاه همچنان می برد و می دوزد اما قبائی که از زیر دست خیاط کودتا در می آید را مردم نمی پوشند.


نه از الاغ نشانی هست و نه از الاغ سوار

روز 4 آبان (سه شنبه ) یك دانشجوی كارشناسی ارشد علوم سیاسی واحد نوشهر و چالوس در اعتراض به سهمیه ناچیز بنزین با یک راس الاغ از نوشهر خود را به دانشگاه چالوس رساند و مرکب خود را مقابل دانشگاه پارك كرد. حراست دانشگاه پس از متعرض شدن به الاغ بی زبان، به دانشجویانی که اطراف الاغ و دانشجوی سوار کار آن جمع شده بودند اخطار متفرق شدن داد. نه تنها کسی متفرق نشد، بلکه عده دیگری از دانشجویان نیز که از ماجرا با خبر شده بودند خود را به محل رساندند. حراست که دستور دارد مانع هر تجمعی بشود، دانشجوی کارشناسی ارشد، الاغ و چند تن از دانشجویانی که ماموران را "هو" کرده بودند بازداشت کردند. تاکنون نه از الاغ خبری هست و نه از الاغ سوار کارشناس ارشد و نه از آن چند دانشجوئی که در کمند حراست گرفتار شدند.


شاخدارترین دروغ هفته کدام بود؟

قهرمانان المپیاد دروغ

در حاکمیت کودتا بی شمارند


کارگران قطعات فولادی "کلاک":
مدیریت کارخانه را
به خود کارگران واگذار کنند


قرارداد نظامی- اتمی فرانسه و انگلیس
جنگی در پیش است؟هدف کدام کشور است؟

تاخیر و تعلل برای تغییر سیاست نظامی در جمهوری اسلامی و به بایگانی سپردن احمدی نژاد و 6 سال ماجرا آفرینی وی و شاخ و شانه کشیدن های فرماندهان سپاه، برای مردم که به نابودی وحدت ملی انجامیده بزرگترین کمک به روی کار آمدن دولت های فاشیستی در اروپا و امریکاست. این تاخیر و تعلل به تقویت راه حل جنگی برای غلبه بر بحران اقتصادی در اروپا و امریکا می انجامد. قربانی بزرگ این راه حل "ایران" است. این که چنین فاجعه ای احمدی نژاد را می برد یا نمی برد؟ خامنه ای و ولایت فقیه را حفظ می کند و یا نمی کند؟ جمهوری اسلامی می ماند و یا می رود؟... هیچکدام باندازه کشتار میلیونی مردم ایران و ویرانی تمام زیرساخت های اقتصادی 60- 70 ساله اخیر ایران اهمیت ندارد. پاسخ همه آن سئوالات را مردم و جنبش آنها خواهد داد، اما پاسخ ویرانی ایران را چه کسی خواهد داد؟


گفتگوی روزنامه آلمانی نویس دویچلند با "ریچارد ولُف"
انتخابات امریکا دو پیروز خواهد داشت!
ترجمه رضا نافعی

  68,Richard.D.Wolf( ساله)، پژوهشگر اقتصاد، مارکسیست، نویسنده، که از دوسال پیش استاد مهمان در دانشگاهNew School University “  " در نیویورک است. او همکار مجله چپ آمریکائی “ Monthly Review” و نویسنده کتاب “New Departure in Marxin Theori”(  مبانی نوین در نظریات مارکسیستی)  است .


دیدار با پدر و مادر
یکی از درخون غلطیدگان راهپیمائی تاریخی تهران

"محرم چگینی" از قربانیان اعتراض به کودتای 22 خرداد است. در میان فیلم هائی که از راهپیمائی تاریخی و سه میلیونی 25 خرداد تهران روی شبکه یوتیوب وجود دارد، فیلمی نیز از شکار محرم چگینی در مقابل پایگاه بسیج میدان آزادی وجود دارد. تک تیراندازان حرفه ای بسیج، او را از فراز این پایگاه با شلیک گلوله شکار کردند. مردم بی سلاح و بی پناه از زیر رگبار تیراندازی ها گریختند و پیکردر خون غرقه مرحم چگینی مقابل پایگاه بسیج باقی ماند.

درجا کشته شد و یا نیمه جان به کهریزک منتقل شده و در آنجا به قتل رسید؟ کسی نمی داند، اما یک هفته بعد به خانواده اش خبردادند جسد او در جاده شهریار پیدا شده است.

دو روز پیش زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی در ادامه دیدارهایش با خانواده قربانیان کودتا و زندانیان کودتای 22 خرداد به دیدار پدر در بستر و مادر چادر به سر محرم چگینی رفت. رهنورد دراین دیدار خطاب به این مادر و پدر داغدار گفت: مطمئن باشید همه با هم به آزادی خواهیم رسید و خون شهدا و آرمان های آنان نیز نورافکنی برای این راه است. تحمل این شرایط بسیار دشوار است . بسیاری در این راه به ناحق کشته شدند. خداوند حق این جوانان را خواهد گرفت. این جوانان پاک تنها برای احقاق حقوق خود آن هم به صورت مسالمت آمیز و به دور از خشونت اعتراض کردند و مسلما خون بیگناه آنان هیچگاه پایمال نخواهد شد.


بیمه کارگران
یکصد واحد تولیدی گیلان کوُ؟


بدلیل رکود کارهای ساختمانی
بیمه کارگران ساختمانی در سراسر کشور لغو شد!


نظر واحد کروبی و موسوی
با ادامه وضع کنونی
فروپاشی نظام قطعی است!

در پایان دیدار نوبتی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، که در شرایطی متفاوت با دیدارهای گذشته انجامید، متن واحدی بعنوان نتیجه مذاکرات منتشر شد. تفاوت این دیدار با دیدارهای گذشته در آن بود که ماموران امنیتی از داخل شدن مهدی کروبی به خانه موسوی جلوگیری کردند و بدنبال آن، موسوی با اتومبیل خود به خیابان پاستور آمده و پس از کنار زدن ماموران امنیتی، کروبی را سوار کرده و با خود به منزل خویش بُرد.

آنها دراین دیدار سئوال کردند که چرا برای اجرای هدفمند کردن یارانه ها در ۲۰۰۰ منطقه تهران نیرو چیده اید و یا فرمانده پلیس به یاری سپاه و بسیج به ترساندن مردم افتخار می کند؟ شیوه مدیریتی آقایان بلایی بر سر کشور، چه در اقتصاد و چه حوزه های دیگر آورده که امکان برگشت به وضعیت ۶ سال گذشته هم خیلی سخت شده است. آنها تاکید کردند که به مصلحت کشور نیست که بین صفوف ملت تفرقه ایجاد کنیم و دهها میلیون نفر از معلمان و کارگران، دانشجویان و اساتید و زنان و مردم کشور را خس و خاشاک و گوساله و یا میکروب و فتنه گر بنامیم.


سفیری که به توصیه او
"مورگان شوستر" امریکائی راهی ایران شد

مورگان شوستر ایران سال‌های پیش از خود و پس از مشروطه را این چنین تعریف می‌كند «مجلس و دولت جدید از اوضاع وخیم و مشكلات بزرگی كه پیش‌رو داشتند نهراسیدند و شجاعانه به كار برای اعاده نظم، حفظ كشور، وصول مالیات و تامین جان و مال مردم پرداختند. البته سراسر ایران دچار نابسامانی بود، ولی آنچه بیش‌تر رمق كشور را می‌گرفت بحران مالی و بدهی خارجی سنگین آن بود.  با وجود توفیق درخشان ملیون در عزل و تبعید محمدعلی‌میرزا پس از بارها عدول از قول و قرار مراعات قانون اساسی و حقوق ملت، احتمال این كه ایران بتواند همه مشكلاتش را پشت‌سر بگذارد و صاحب دولت باثبات و بسامانی شود بسیار ضعیف به نظر می‌رسید.


اصفهان، شیراز، بندرعباس، آبادان...
پالایشگاههای گاز و بنزین
یکی بعد ازدیگری می خوابند!


سرمقاله راه توده

نبرد "که بر که" در پیچ تند و تاریخی جنبش سبز


دانشگاه علوم پزشکی ایران یک روزه، یک لقمه چرب شد!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

برای کسب در آمد

 سری به ما بزنید


پیام ها و نظرات


نیم کردار
به ز هزار وعده

زیباترین ضرب المثل ها و کنایه ها در زبان فارسی، در نثر آهنگین و شعر ایران جمع است. در هر زبان و هر کشوری ضرب المثل ها نسل به نسل و سینه به سینه نقل شده اند، همچنان که درایران؛ اما در هیچ کشور جهان ضرب المثل ها و حکایت های پندآموز اینگونه با شعر و نثر آهنگین در هم نیآمیخته است که در زبان فارسی آمیخته است. نه تنها در مثنوی و گلستان و... بلکه آنچه در زبان کوچه نیز رایج است، آهنگین است و وزن شعر دارد؛ و عجیب حکایتی است این زبان کوچه و زبان شعر در ایران.

این اشاره کوتاه را کردیم، تا به آنها که برای پرداخت آبونمان استفاده از پیک نت برای اول هر ماه ایرانی و یا اول هر ماه میلادی هزار وعده خوبان دادند و یکی وفا نکردند، بگوئیم: "دو صد گفته، چو نیم کردار نیست"!


محمود نگو
محمود نبند

هر چیزی یک واحدی دارد.  مثلا واحد اندازه گیری شدتِ زلزله، ریشتر، واحد وزن "کیلو"، واحد مایعات "لیتر"، واحد چهارپایان "راس"، واحد جمعیت "نفر" و...

میدانید مردم برای واحد دروغ در ایران چه کشفی کرده اند؟ و  اصطلاح "خالی بندی" چگونه کامل کرده اند؟ این اس. ام. اس را بخوانید که یکی از هزاران اس. ام. اسی است که مردم در ایران برای هم می فرستند: "دیروز یکی از دوستان برایم ۴ محمود بست!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)