نامه 50 نماینده کنگره امریکا به اوباما
اگر بیش از این تاخیر شود
ایران، مسلح به 2 بمب اتمی میشود

 

یادداشتی از زهرا رهنورد
کودتای نا مقدس، علیه
آنچه از دفاع مقدس باقی است

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

3 مهــــــــر

1389

25 سپتامبر

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

سیرک بزرگ، در هتل "باربیچ" نیویورک
بندبازی رمزی کلارک
با احمدی نژاد و رحیم مشائی

سفر احمدی نژاد و هیات همراهش به نیویورک، این بار، یک سیرک بزرگ و دیدنی بود. نه به این دلیل که شماری خانم چادری در هیات حضور داشتند. این اتفاقا از محسنات این سفر و این هیات بود، زیرا مهم شانه به شانه شدن زنان ایرانی با مردان است، نه این که چون چادر مشکی به سر دارند حضورشان در نیویورک عیب دارد و یا توی ذوق می زند. حضور دو دوجین جوان اطوکشیده، خوش قد و بالا، با کت و شلوارهای دوخت پاریس، ته ریش نرم و معطر به آخرین و گران ترین ادکلن ها و دوره دلبری دیده و مسلط به زبان انگلیسی نیز عیب این هیات نبود. آنچه بیش از همه این سفر را به یک سیرک تبدیل کرده بود، نمایشی بود که یک گروه کارکشته همراه احمدی نژاد به سرپرستی رحیم مشائی، در هتل "باربیچ" از خودشان به یادگار گذاشتند. برای نمونه دیدار خانم های ایرانی مقیم امریکا با رئیس جمهور که رحیم مشائی ترتیب داده بود. حتی یکی از آنها موی سرش سیاه نبود. همه بور و هر کدام نیم کیلوئی انگشتر، گوشواره، گردنبند و دستبند طلا به خودشان آویزان کرده بودند. آنها را رحیم مشائی بعنوان نماینده زنان ایرانی مقیم امریکا به حضور رئیس جمهور برد. جز تک و توکی که زیر 30 سال داشتند و ظاهرا همراه "مامی" جان هایشان آمده بودند "احمدی" را ببینند تا برای مدتی سوژه ای برای تعریف در مهمانی ها داشته باشند، بقیه بالای 50 – 60 بودند. البته در حمام و پس از پاک شدن صورتشان از منبت کاری ها!

بخش سیاسی این سیرک، بازی "اوسا بدوش"، "زن اوسا ندوش" بود، که در چند نوبت، در سالن های هتل اجرا شد. "اوسا"ی بازی "رمزی کلارک" دادستان کل اسبق امریکا در دولت جیمی کارتر بود که با یک هیات نسبتا بزرگ امریکائی تحت عنوان منورالفکرهای امریکائی می آمدند و از این طرف هم یگانه منورالفکر همراه احمدی نژاد، یعنی "رحیم مشائی" آنها را تر و خشک کرده و صندلی خودش را به صندلی رمزی کلارک می چسباند. بی آن که نفس تازه کند، زیر گوش رمزی کلارک چیزهائی می گفت که حتما درباره ظهور "امام زمان  نبود. رمزی کلارک بسیار پیر شده، حدود 80 سال دارد، اما همچنان فعال است و نقش لابی را بازی می کند. هنوز به امور سیاسی ایران وارد است و از خاطراتش درباره آیت الله خمینی چیزهائی را برای جوان های ترگل ورگلی که رحیم مشائی در هیات احمدی نژاد جمع کرده تعریف می کرد. البته، آن احترامی که رمزی کلارک درباره آیت الله مراعات می کرد، یکی از اطرافیان احمدی نژاد که در هیات همراه او بودند رعایت نمی کرد. حتی مسخره هم می کردند. سرانجام، منوچهر متکی را فرستادند دنبال نخود سیاه و دو دیدار – یکی بلند مدت و دومی کوتاه مدت- بین رمزی کلارک و احمدی نژاد انجام شد که در هر دو، رحیم مشائی هم حضور داشت. هرکسی دار و دسته خودش را در هیات اعزامی همراه احمدی نژاد کرده بود تا مواظب زد و بندها باشند، و به همین دلیل، یکی از بازی های تماشائی در این سیرک، بازی موشک و گربه میان هیات ها بود. از جمله دلائل بزرگی هیات ایرانی هم همین بود.

سوئیس، اجلاس دوربان 1388- مناسبات احمدی نژاد و رمزی کلارک دراینجا کلید خورد و حالا در نیویورک وارد مرحله تکاملی خودش شده است.


تاج زاده: تجربه آیت الله منتظری پیش روی همگان است
با حصر خانگی موسوی
محبوبیت او بیشتر می شود

مصطفی تاج درباره دروغگوئی های جدید احمدی نژاد در سفر نیویورک گفت: مدل مطلوب حکومت آقای احمدی نژاد و حزب پادگانی نه جمهوری است و نه اسلامی و نه ایرانی، بلکه نظامی فاشیستی است. تجربه ما از مشروطه تاکنون نشان می دهد که هر زمان انتخابات نمایشی و مجلس فرمایشی شده، قوه مقننه دررأس امور قرار نداشته است. امروز عملا کودتاچیان و حزب پادگانی در رأس امورند نه مجلس.

احمدی نژاد ایران را آزادترین کشور جهان خوانده که چند صدایی در آن حاکم است و ادعا کرده که رقبای انتخاباتی وی آزادانه به فعالیت مشغولند.

محدودیت های روزافزون برای آقایان کروبی و موسوی، بایکوت خبری این دو بزرگوار. ممنوع شدن مطبوعات از درج اخبار آنان – البته فحاشی و تحریف منعی ندارد- فیلتر سایت های آنان، توقیف احزاب آنان و طرفداران اصلاح طلبشان یکی پس از دیگری در برابر چشم مردم است.


به بهانه انفجار مهاباد
بازی خونین حکومت
با عشیره "منگور" در مهاباد ایران

نامه ای از یک جانباز
سرنوشت مشترک
مجسمه های صدام- تصاویر خامنه ای

خامنه ای بداند و یا نداند
فرمانده کودتائی امریکائی شده
روزنامه آلمانی یونگه ولت
ترجمه رضا نافعی


خانواده زندانیان سیاسی خطاب به هاشمی
ما را به دیدار رهبر ببرید تا اگر نمی داند، بگوئیم چه خبراست

نامه ای از خوزستان
جوش و خروش مردم
برای استقبال از زندانیان تبعیدی

آیت الله جوادی آملی:
کنار بگذارید روحانیونی را که آبروی روحانیت را بردند

گفتگو با بهزاد نبوی
سرنوشت شهید رجائی
بهتر از سرنوشت موسوی نمی شد

بهزاد نبوی وزیر مشاور و وزیر صنایع در کابینه میرحسین موسوی و همچنین نایب رئیس اول مجلس ششم و عضو ارشد رهبری سازمان مجاهدین انقلاب، با مجله "نسیم بیداری" اخیرا گفتگوئی کرده که برخی سایت های خبری نکاتی از آن را منتشر کرده اند.

نکات محوری در  این گفتگو عبارتند از:

1- بازپس گیری خرمشهر از ارتش صدام حسین و فرصت از کف رفته برای پایان جنگ و نرفتن به سوی جنگ 8 ساله ای که انقلاب ایران را به زانو در آورد.

2- وجود دولت سایه، در دوران نخست وزیر میرحسین موسوی که از نمونه های عملکرد آن آوردن "مک فارلن" به ایران بود.

3- شانسی که محمدعلی رجائی آورد و پیش از آن که مخالفت خوانی ها با وی آغاز شود ترور شد و به شهدا پیوست. والا امروز، قطعا موقعیتی به دشواری موقعیت میرحسین موسوی داشت.

4- بلند پروازی های جنگی، در دوران جنگ فرسایشی با عراق و واقعیاتی که تازه امروز به مردم گفته می شود.

5- مخالفان برنامه ریزی اقتصادی در جمهوری اسلامی که در دوران رهبری آیت الله خمینی نتوانستند نظرات خود را تحمیل کنند، اما اکنون آن نظرات را بدست احمدی نژاد و خامنه ای اجرا می کنند.


چه کسانی حاکمیت را دراختیار داشتند؟
2 سال گمشده، در حوادث دهه اول ج. اسلامی

این خبر فراموش نشود
انگلستان از کودتای 22 خرداد
از چند ماه پیش خبر پیدا کرده بود

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا


وداع با

آدرس قدیم
پیک نت

پیک نت بصورت قطعی به آدرس جدید خود منتقل شد. یعنی pyknet.net .  لطفا این تغییر آدرس را بخاطر داشته باشید و دوستان و آشنایان خود را نیز از آن مطلع کنید. از کلیه وبسایت ها و وبلاگ هائی که پیک نت را در لیست لینک های خود قرار داده اند نیز انتظار داریم به این تغییر توجه کنند. لطفا به تغییر نشانی ایمیل تماس پیک نیز توجه کنید.


پیام ها و نظرات


جوک "لری"
علیه شیخ جسور

با درود- گروه امنیتی جنگ روانی در ستاد کودتای 22 خرداد، از حدود 2 ماه پیش با مخابره اس ام اس هایی حاوی جوك های لری، می کوشد نظر مردم را نسبت به شجاعت شیخ مهدی كروبی تغییر داده و شجاعت وی را ساده لوحی جلوه دهد. با توجه به سابقه این نوع عملیات جنگ روانی بعید نیست در آینده نزدیک ی جوك های جنسی هم علیه رهبران جنبش سبز منتشر شود. اطلاع رسانی کنید و از مردم بخوانید که این اس ام اس ها را برای هم نفرستند.


گزارش
تازه ای
از همدان

با سلام - بنده یکی از خوانندگان سایت شما می باشم. در مورد حادثه تصادف در همدان به آن صورت که چند نفر از همشهری های ما به شما گزارش داده بودند نبود. فکر می کنم آنها از شدت هیجان و تاثر دقت لازم را نکرده بودند. بنده شاهد آن تصادف بودم. بار کامیون "هوو" سنگ معدنی بود نه کپسول گاز و مورد انفجار مربوط به کپسول گاز پراید بود که راننده در جا کشته شد و سیم فشار قوی برق بعد از قطع شدن روی یکی از عابرین افتاد که او نیز آتش گرفت. کامیون سپس وارد مغازه الکتریکی شد. یک زن حامله نیز زیر یکی از سنگ ها جان خود را از دست داد. اگر موارد دیگری از کشته شدن بوده، من ندیدم.

پیک نت: با تشکر از گزارش دهندگان اولیه و نویسنده توضیحات بالا، به دو نکته اشاره می کنیم:

1- سانسور اخبار و بی اعتمادی مردم به رسانه های تحت کنترل دولت، نتیجه ای جز آن ندارد که در ارتباط با حادثه همدان شاهد شدیم. مردم خبرنگار حرفه ای نیستند و طبیعی است که تحت تاثیر احساسات قرار گیرند. این رسانه ها هستند که باید اخبار را فورا و با حداکثر اطلاعات دقیق منتشر کنند. وقتی چنین نمی کنند و چنین نمی شود، حاصل همین است که شاهدیم.

2- مواردی از این دست، بتدریج تیز بینی و دقت مردم را برای انتقال اخبار جهت انتشار بیشتر می کند. به همین دلیل نباید نقش منتقد گزارش نویسان غیر حرفه ای را داشت. خبرنگاری و گزارش دهی کار و حرفه آنها نیست. سیاست سانسور اخبار از جانب حکومت، آنها را به خبرنگار و گزارش نویس تبدیل کرده و تردید نیست که در آینده این ایرادها و کم دقتی ها نیز از سوی خود مردم جبران خواهد شد.

ما نیز با در نظر داشتن همه مسائلی که دربالا طرح کردیم، ستون "پیام ها ونظرات" را اختصاص به گزارش ها خوانندگان اختصاص دادیم. گاه این گزارش ها، بدلیل صحت کلیات آن و انتشار رسمی اما سانسور شده آن از سوی خبرگزاری های داخلی، ما آنها را خارج از ستون پیام ها و نظرات نیز منتشر می کنیم، اما پیوسته دریافت آنها را از جانب خوانندگان خود قید کرده و خواهیم کرد.


آرشیو
روزنامه ایران
"پَر" زده!

سلام- آقایان روی حافظه تاریخی محدود مردم ایران سرمایه گذاری کرده اند. چند روز پیش روزنامه ای را دیدم که برای رنگ کردن یک ماشین به آن چسبانده بودند. خبر بالا، در سمت راست صفحه اول آن خیلی جالب بود. تاریخ آن 27 فروردین 88 بود. یعنی قبل از انتخابات. پس از پایان کار، روزنامه را برداشتم و بردم خانه برای خواندن. عنوان بزرگ سمت راست صفحه اول این روزنامه که روزنامه "ایران" بود اختصاص داشت به قطعی بودن انتخاب دوباره احمدی نژاد. در حالی که حتی اصولگرایان هم در آن زمان هنوز به اتفاق نظر نرسیده بودند. کنجکاو شدم که بقیه مطلب را بخوانم. مراجعه کردم به آرشیو بی نظم سایت روزنامه ایران. پس از کلی جستجو در آرشو متوجه شدم که این شماره و بعضی شماره های دیگر را از آرشیو حذف کرده اند!

تصور کرده اند با حذف روزنامه، مردم کودتا و جنایت را فراموش می کنند! مگر ما در دوران قاجارها زندگی می کنیم که مردم از آنچه می گذرد بی خبر باشند؟ تاریخ امروز را نمی توان مخفی کرد.

با تشکر- امیدواری 15 ساله از گلپایگان


"رسا"

گام های اولیه
برای رفتن به سوی
تلویزیون سبز


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)