صلح در خاورمیانه
مقدمه جنگ در خلیج فارس
ایران- بهروز محمدی

 

مصاحبه حداد عادل با "پاسدار اسلام"
آقا مجتبی، دسته گل ها را
پشت صحنه به آب میدهد

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

16 شهریور

1389

7 سپتامبر

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

"ربنا"

ایرانی ها

دهان روزه را

با صدای شجریان

باز می کنند


 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

توجه!

روزنت پیک نت امروز با دو آدرس peiknet. Com و pyknet. net منتشر شده است. بزودی peiknet. Com قطع شده و آدرس دوم، یعنی pyknet.net آدرس ثابت پیک نت خواهد شد. این تغییر بر حسب ضرورت ناشی از ایمنی بیشتر و راه اندازی دو سرور جدید و پر قدرت صورت می گیرد. لطفا این تغییر آدرس را بخاطر داشته باشید و دوستان و آشنایان خود را نیز از آن مطلع کنید. از کلیه وبسایت ها و وبلاگ هائی که پیک نت را در لیست لینک های خود قرار داده اند نیز انتظار داریم به این تغییر توجه کنند.


بهت خامنه ای و خنده مردم
از گزارش احمدی نژاد

صحنه گزارش احمدی نژاد به خامنه ای در هفته دولت بسیار دیدنی است. پیشنهاد می کنم فیلم آن را، بخصوص آن قسمت که احمدی نژاد دارد دروغ  سر هم می کند و درباره رسیدن تولیدات کشاورزی از 87 میلیون تن به 107 میلیون می گوید پیدا کنید و روی سایت خود قرار دهید.

تا روز قبل از این دیدار و گزارش، روی بیلبوردهای تبلیغاتی در خیابان های تهران، رقم 71 میلیون تن نوشته شده بود که البته آن هم دروغ بود. یعنی سرانه هر نفر در سال یک تن؟

دروغ بعدی جذب 3 میلیارد دلارسرمایه خارجی در سال گذشته بود و این که دولت در این مدت ایران را درعرصه جذب سرمایه خارجی به مقام ششم در دنیا رسانده است! این فرد واقعا حیا ندارد و از آن مسخره تر قیافه بهت زده خامنه ای هنگام شنیدن این گزارش بود. آخر 3 ملیارد دلار هم شد رقم؟ که با آن ایران به مقام ششم در دنیا برسد؟

از دیگر پیشرفت هائی که این دروغگو گزارش داد اعلام تعداد سفر های ایشان بود که بموجب آن احمدی نژاد به 81 کشور جهان سفر داشته و از 71 کشور جهان هم نماینده یا مقام عالیرتبه  به ایران آمده است.

از دروغ های دیگر که در کمال وقاحت آن را در گزارش خود گنجانده بود "تفاهم کامل با مجلس" بود. حقیقتاً من در قیافه رهبر بهت و خرفتی را که به ایشان دست داده بود دیدم. مبهوت به یک نقطه خیره شده بود. ای کاش به این فکر می کرد که در چه دام و بلائی خودش را گرفتار کرده و حالا چهار چنگولی وسط معرکه یک مشت شارلاتان به اسارت افتاده است. چنان زیر پوستش باد کرده اند، که جلوی پایش را هم نمی تواند ببیند. پس ازگزارش احمدی نژاد، مقام معظم که شک نیست خودش هم میداند گزارش دولت سراپا دروغ و ریا بود، فقط گفت دولت از سند چشم انداز فاصله بسیار دارد. آش آنقدر شور بود که خان هم فهمید. در سایت مقام معظم اثری از فیلم این دیدار نیست. حتی متن گزارش دولت و سخنرانی ایشان را هم حذف کرده اند. فقط در یک قسمتی، بنام "نمودار"بیانات برای هیئت دولت" به تاریخ 13/6 بصورت نمودار سرفصل حرف های آقا را دسته بندی کرده اند که بازهم دم خروس در سراسرش پیداست. با زبان بی زبانی یعنی این که این دولت باندازه2 ریال هم کار که نکرده هیچ، حالا باید "هیئت بررسی" برای تعین اینکه کارهای دولت چقدر با سند چشم انداز فاصله پیداکرده، درست کنند. یعنی تشکیل یک مجمع دیگر، موازی با مجمع مصلحت نظام و روی سر مجلس! پاشیدگی نظام از این واضح تر؟


دیدار با محمد خاتمی
بحران کشور مزمن شده
و یافتن راه حل آن دشوارتر

بعد از انتخابات جامعه، یا لااقل بخش مهمی از آن، چه گفت و چه می‌خواست؟ اگر اعتراضی داشت به چه بود؟ به اصل نظام که اعتراض نداشت. اعتراضش را هم با شیوه‌های مدنی و پرهیز از خشونت مطرح كرد.  راه کار منطقی  مساله چه بود؟

این مردم صاحب كشور و انقلابند. هزینه‌ها را هم آنها پرداخته‌اند. اگر مطلبی دارند و درست است باید به آن تمكین كرد و اگر هم درست نیست باید آنان را محترمانه قانع كرد.  اینكه گفته می‌شود هر كس حرفی و اعتراضی دارد اغتشاشگر وخس و خاشاك است، فتنه گر است؛ وابسته به اجانب است، بی‌دین است و ده‌ها اتهام دیگر و برخوردهای خشن هم صورت گیرد مساله را حل نمی‌كند. بلكه مشكل را مزمن می‌كند كه کرده وحل آن دشوارتر شده.


سران، باصطلاح "خودسر" ها!

سپاه محمد رسول الله تهران طی بیانیه ای مدعی شد "افرادی که به منزل شیخ مهدی کروبی حمله کردند خودسرانه دست به این عمل زده اند و ارتباطی با بسیج و سپاه نداشته اند.

از حاکمیتی که مبنای کارش قتل و جنایت و کودتا و شکنجه و اعتراف گیری و دروغگوئی است، چه کسی چنین اطلاعیه  و تکذیبی را باور می کند؟ دلیل انتشار این اطلاعیه را باید در بحث های درون حکومتی جستجو کرد. ظاهرا حمله به خانه کروبی در عالی ترین سطح حکومتی چنان مسئله ساز شده، که این نوع اطلاعیه ها برای تبرئه و توجیه درون گروهی لازم شده است.

آنها که به خانه کروبی حمله کردند، از همان مرکزی دستور گرفته بودند که جنب کودتای 22 خرداد لانه دارد، دستور شکنجه برای اعتراف گیری در زندان میدهد، قوه قضائیه را تابع خود کرده، در قتل عام زندانیان سیاسی دست داشته، فرمان قتل های زنجیره ای را صادر کرده، به فرزند آیت الله خمینی – احمدی خمینی- نیز رحم نکرد و...

برخی از آنها را دراین عکس می بینید. سردار سرتیپ پاسدار ذوالقدر(نفر جلو)، جانشین اسبق فرمانده کل سپاه و همه کاره کنونی قوه قضائیه و "اکبر خوش کوش" ( آن که شکمی بزرگ دارد و گوشه پیراهنش به سبک قمه کش ها از شلوارش بیرون آمده) از مجریان قتل های زنجیره ای که مستقیما در قتل احمد خمینی نقش داشت.


اتوبوسی بنام "قدس"
خالی از سرنشینانی برای نماز عید فطر

سرمقاله راه توده- زیربنای 31 ساله جنبش سبز
آنچه خامنه ای مرتکب شد
شاه، از ترس مردم مرتکب نشد

از لابلای مصاحبه دبیرکل موتلفه
"لژ اسدآبادی" سرگرم کشف
رهبر جانشین خامنه ای است

آغاز بازرسی کشتی های ایران سر آغاز جنگ خواهد شد؟

از یک گزارش دریافتی
خودپرداز مواد مخدر
در بازار حضرتی تهران

اعتراف سردار علی فضلی
آتش سبز زیر خاکستر است نباید دوباره گزَیده شویم

سخنان جنگی سرلشگر فیروزآبادی
امیدوارم ناچار نشویم، با موشک پایگاه اتمی اسرائیل را بزنیم!

از یک گزارش دریافتی
تصاحب امنیتی- سپاهی شرکت های سودآور ایران

اوضاع اقتصادی و سیاسی کشور عالیست!

این عکس مربوط به همان دیدار پر دروغ و ریائی است که احمدی نژاد و کابینه اش با علی خامنه ای داشت و در آن مشتی دروغ و آمار تقلبی از وضع اقتصادی و سیاسی کشور ارائه داد و علی خامنه ای نیز از خدمات وی و دولتش سپاسگزاری کرد. دست چپ خامنه ای: احمدی نژاد، رحیمی معاون اول دولت که پرونده فساد اقتصادی اش بدستور خامنه ای در مجلس مسکوت گذاشته شد تا دولت کودتا تضعیف نشود! و خود وی نیز در دیدار با صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه وی را تهدید کرد که پرونده دزدی، زمین خواری و فساد اقتصادی برادرش محمد جواد لاریجانی را در صورت گشودن پرونده رحیمی باز خواهد کرد، سردار سرتیپ سپاه "نجار" وزیر دفاع کابینه اول که در کابینه دوم لباس نظامی را درآورده و وزیر کشور شده، سردار سرتیپ سپاه وحیدی  وزیر دفاع در کابینه کودتا، که از متهمین یک حادثه انفجاری- تروریستی در آرژانتین است. دست راست: علی اکبر ولایتی وزیر خارجه بیت رهبری! عبدالله نوری و موسوی در دو خبری که در زیر می خوانید، مطالبی در اشاره به همین دیدار و گزارش بیان داشته اند.


بسیج هم می رود زیر نگین این موسسه
شبکه اختاپوسی موسسه "مهر"
پول در ج. اسلامی پارو می کند

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


مقام معظم
در قفسی 
بنام "بیت"

سلام- در رابطه با این سئوال که خامنه ای کجا قرار دارد؟ بایستی گفت که هنوز بر روی
او کار میکنند که راه بازگشت برایش باقی نماند. فرزند کروبی می گوید که ما چوب
نامه نوشتن همسر کروبی به خامنه ای را می خوریم. اگر چنین نامه به مصباح یزدی نوشته
میشد حتما مصباح یزدی استقبال هم می کرد. اما می ترسند که این نامه ها بر خامنه ای تاثیر گذار باشد. از قرار، خامنه ای در یک محیط بسته قرار داده شده است و  کانال اطلاع او از کشور "مجتبی" فرزند اوست که روزی سه بار با وی ملاقات کرده و اوضاع کشور را به او  گزارش می دهد.


مراسم خنده دار
افتتاح در نظرآباد
در استان البرز

با سلام- امروز 14 شهریور، معاون اول رئیس جمهور به همراه وزیر تعاون به شهرستان نظرآباد در استان "البرز" که  در فاصله 80 کیلومتری تهران واقع است آمدند تا مجموعه واحدهای مسکونی که متعلق به تعاونی مسکن فرهنگیان این شهرستان است افتتاح کنند. این این تعاونی "تعاونی مسکن مهر" است. مراسم خنده داری بود. هنوز در هیچیک از تعاونی های مهر شهرستان نظرآباد آپارتمانی آماده نشده که افتتاح شود. مگراین که هدفشان افتتاح "مراسم افتتاح" باشد که گویا همین بود.

چند تایی عکس تبلیغاتی از یکی از واحدها که از قبل در آنها عده ای فقیر و آواره را مستقر کرده بودند گرفتند و رفتند و لابد همین امشب هم خبرش را سیمائی می کنند!


به بهانه امنیت
در شرکت های خصوصی
نفوذ مصادره ای کردند

با سلام- در ادامه مطلب تصاحب شرکت های خصوصی باطلاع می رساند:

اعضای حراست و حفاظت که در پروژه های مربوط به سیستم های ایمنی وامنیتی چون مدیریت هوشمند ساختمان، دوربین مدار بسته، اعلام و اطفاء حریق و دزدگیر از طرف کارفرماهای دولتی به شرکت های خصوصی تحمیل می شوند، کارشان عملیات جاسوسی است.

این اشخاص اغلب در قسمت حراست کارخانه ها- برای مثال دخانیات و پست بانک - مشغول فعالیت شده و در خلال مدیریت بعنوان مشاور پروژه های مختلف منجمله پروژه های قطار شهری کشور، صنایع دفاع، برج های مسکونی و تجاری تهران چون برج میلاد و برج تهران، راه آهن کشور، نیروگاه های کشور و پروژه های مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی و هر جا که بوی پول به مشام سپاه برسد و با قرارگاه خاتم الانبیاء درارتباط باشد انجام ماموریت می کنند.

در پشت صحنه این افراد یک تیم حفاظتی لحظه به لحظه در حال دریافت اطلاعات از آنهاست.

شرکتهای خصوصی بسیاری در طول این سالها قربانی نفوذ این افراد و شبکه های کنترلی پشت سر آنها شدند.

(پیک نت:دراین گزارش اشاره نام برخی افراد شده بود که ما از انتشار این اسامی معذوریم، زیرا آنچه مورد نظر است آشنائی و اطلاع از یک پدیده و شگرد است و پیش از تائید حقوقی و قانونی اتهامات وارد شده به افراد، نمی توان نام آنها را منتشر کرد.)


ماموریت
در ترکیه

سلام. حدود 30 روز است که یک نفر بنام سید جعفر احمدی به بهانه کنترل تورهای مسافرتی وارد استانبول شده است. به گفته خودش از طرف وزارت اطلاعات مامور بازدید تورهای مسافرتی ایرانی است. حقوق ایشان از طریق یکی از تورهای وابسته به ریاست جمهوری پرداخت میگردد. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید اطلاع بدهید.

پیک نت- هم ما و هم خوانندگان پیک نت طالب اطلاعات دقیق تری هستیم.


این بساط
خرج داره!

پیک نت، ماهها پس از انتخابات 22 خرداد، طی یادداشت صادقانه ای، از خوانندگان این روزنت درخواست کرد، که بعنوان آبونمان، در ابتدای هر ماه میلادی هزینه ای هر اندازه اندک را تقبل کرده و آن را از طریق حساب بانکی اعلام شده در پایان صفحه اول پیک نت و یا آدرس پی پال که آن را نیز در صفحه اول اعلام شده پرداخت کنند. شمار قابل توجهی در پاسخ به این یادداشت، تعهد خود را برای پرداخت آبونمان متقبل شدند، که هر چند در مقایسه با شماری که روزانه به پیک نت مراجعه می کنند بسیار اندک بود، اما بهرحال گوشه ای از هزینه ما را در صورت تداوم تعهدی که متقبل شده بودند می توانستند تامین کنند. متاسفانه و درحالیکه از شمار مراجعه کنندگان روزانه پیک نت نه تنها کاسته نشده بلکه بر آن اضافه نیز شده، از شمار این دوستان، یعنی کسانی که قبول تعهد کرده بودند کاسته شده است. یک روز هم که از تعطیل ایران استفاده کرده و به خود مرخصی میدهیم سیل پیام اعتراض سرازیر است که "تکلیف ما که درایران نیستیم چه می شود؟". ما گهگاه در هفته اول هر ماه میلادی، گاه به طنز و گاه به جد، این نکته را یادآور شده ایم. از جمله در همین یادداشت کوتاه. اما برخی که تعهدشان را فراموش نکرده اند، از ما خواسته اند نه به طنز؛ بلکه به جد این تعهد را یادآور شویم تا مسئله شوخی فرض نشود. حالا این شما و این هم یادداشت جدی ما برای ماهی که هفته اول آن شروع شده است.

اما

از آنجا که

"پری رو تاب مستوری ندارد

در ار بندی، ز روزن سر بر آرد"

بعد از آن یادداشت "جدی"، این چند خط را هم که چیزی است میان طنز و جد می نویسیم:

از قدیم و تا همین حالا هم، کیوسک های روزنامه فروشی – تقریبا در تمام دنیا و از جمله ایران- روزنامه ها را تا نیمه تا کرده و روی پیشخوان می چینند تا رهگذران و مشتری ها عناوین را دیده و دست به جیب ببرند. در ایران به بهانه "باد" روی روزنامه ها قلوه سنگ و نیمه آجر هم می چیدند و می چینند تا کسی نتواند دست دراز کرده و لای روزنامه را از سر کنجکاوی و دنبال کردن بقیه یک خبر باز کند. تا کسی دست می برد که سنگ، یا نیمه آجر قزاقی را تکان بدهد، صاحب کیوسک از داخل دکه اش داد می زد: به سنگ دست نزن! دستتو بکن تو جیبت!

حالا و در دوران روزنامه نگاری اینترنتی، نه مشتری را می بینی که اگر از صفحه اول رفت به صفحات داخل سرش داد بزنی، و نه سنگ و پاره آجری هست که روی صفحه اول بگذاری و نه چشم تو چشم مشتری هستی که به اعتراض، برای نمک گیر کردن مشتری، مثلا بگوئی: آ سد مجتبی! شما چرا؟

و بعد هم با اشاره به کیوسک و دکه و پیشخوانی که روزنامه ها روی آنها چیده شده، ادامه بدهی: شما که میدونی، این بساط خرج داره، کرایه محل داره، حق و حساب شهرداری و نیروی انتظامی داره، (البته قدیم ها خرج آژدان داشت) و...


"رسا"

گام های اولیه
برای رفتن به سوی
تلویزیون سبز


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)