از گزارش دریافتی
صدای شادی و شعار مردم
دیشب به گوش خیلی ها رسید!

 

بیانیه جمعی از فعالین ملی- مذهبی  و نهضت آزادی ایران
حد و اندازه نگهدارید
آقای خاتمی سرمایه ای ملی است

       پیک هفته 107  -------- 24  اسفند 1390  برابر 14 مارس 2012

تماس: infos@pyknet.netفیسبوک

پیک نت

همزمان با روزنت پیک نت

به روز می شود!


منتخب

 اخبار روز


ساخت فیلم حمله احتمالی ج. اسلامی به اسرائیل کلید خورده است


گفت و گو با ‌رفسنجاني در رابطه با مجمع تشخیص نظام


رفسنجانی از مهدی خزعلی خواست اعتصاب غذای خود را پایان دهد


سید رضا اکرمی

 نماینده مجلس:

 رفسنجانی شناسنامه انقلاب است


4  ميليارد تومان رشوه به خواهرزاده آقاي «ميم»...


فاطمه راکعی:

خاتمی دواي درد نظام را در گوشه‌نشيني نمي‌داند

به سلامت نفس و حسن نیت ایشان واقفیم و مطمئنیم که به نفع ملت و مملکت باشد، به این امر مبادرت کرده‌اند


امام جمعه تبریز:

 مردم انتظار نداشتند اينچنين و بي‌رويه قيمت‌ها افزايش يابد و هزينه‌هاي ميليوني برق و گاز حتي براي مساجد صادر شود


افزايش 50 و 37درصدي بدهي دولت و بخش خصوصي

 به بانك‌ها


ج.اسلامی دو ميليارد و 149 ميليون دلار از بدهي‌هاي خارجي دارد


جهرمی:

 « مشخص بود که آقا خاوری  فرار کرده است. من اطلاعی کسب کردم که ایشان گفته بود: من دیگر

 بر نمی گردم


 دخالت سازمان یافته سپاه پاسداران در نهمین دوره انتخابات مجلس


فعالان سایبری حزب‌الله:

در ج. اسلامی کسی آزاد نیست حتی حزب‌الله


جدیدترین اخبار از ماجرای برداشت از حساب بانکها


روح‌الله حسینیان عضو هیئت مؤسس جبهه پایداری:

 مصباح یزدی به طور کامل به 30 کاندیدای جبهه پایداری رای داد


محمود دولت آبادی در مراسم ختم سیمین دانشور از انتظار سه‌ساله‌ي آثارش براي دريافت مجوز نشر انتقاد كرد


تیراژ انتشار کتاب 43 درصد کاهش یافته است


تعطیلی حدود صد کتابفروشی در تهران، طی یک سال گذشته


برادر امیر جوادی فر(قربانی کودتای انتخاباتی):

 به جای انتصاب در سازمان دولتی منتظر محاکمه ی علنی مرتضوی هستیم


مادر شاهرخ رحمانی

( قربانی کودتای انتخاباتی) :

 تهدیدم کردند که اگر حرف بزنم بچه های دیگرم را می کشند


بازخوانی وعده های پایان دادن به بیکاری توسط احمدی نژاد


مهدی طائب:

خبری که به مسلمانان ضرر بزند٬

 ارزش ندارد


واردات چیپس، لوازم آرایش، میز بیلیارد، شکلات و مانکن لباس با ارز دولتی


بیمه رانندگان بالای

 50 سال، وعده‌اي كه

 عملي نشد


خانه كارگر آذربايجان شرقي:

فاصله درآمد و هزینه‌های کارگران هر روز بیشتر می‌شود


صنعت ريخته‌گري در آستانه نابودي


همسر امیر قطر، سه میلیون دلار برای انجام عمل های جراحی زیبایی هزینه

 کرده است!


برای مطالعه

اخبار روزهای گذشته

به  آرشیو روزهای گذشته پیک نت

 و همین ستون

مراجعه فرمائید


گزارش دریافتی
انفجار آزمایشی
در اسلحه سازی اصفهان

بموجب خبری که جهت انتشار در اختیار پیک نت قرار گرفته، بدنبال یک انفجار آزمایشی در صنایع اسلحه سازی اصفهان، شماری از کارکنان این مرکز به بیمارستان خورشید اصفهان منتقل شده اند. هنوز معلوم نیست که چه تعداد در این حادثه کشته شده اند، زیرا مانع هر نوع اطلاع و انتشار خبر به خارج از این مرکز شده اند. حتی مجروحان حادثه نیز خود نمی دانند هنگام وقوع انفجار آزمایشی چه تعداد از همکارانشان کشته و یا مجروح شده اند.

در ادامه همین خبر، پیرامون عوارضی که مجروحان و مصدومان حادثه گرفتار آن شده اند اطلاع داده اند که تمام آهن بدن این افراد در مفاصل آنها رسوب کرده و باعث دردهای غیر قابل تحمل شده است. همچنین تنفس آنها بسیار دشوار شده و به همین دلیل به بخش های ویژه بیمارستان خورشید منتقل شده اند.

در صورت دریافت اخبار تازه ای درباره این انفجار، آن را نیز منتشر خواهیم کرد.


تا انتخابات ریاست جمهوری در امریکا
مذاکره با ایران به هر بهائی
جلوگیری از جنگ به هر قیمتی
هفته نامه خبری اشپیگل 11 ـ گزینش و ترجمه رضا نافعی


شادی و نشاط ملی با دو شعار

 

شادی و نشاط واقعی را مردم ایران  دیشب در خیابان ها به نمایش گذاشتند. البته با شعار "یاحسین میرحسین" و در فاصله آن "مرگ بر دیکتاتور". دو شعاری که بی شک به گوش مقام معظم رهبر فرزانه که نشاط و شادی دلخواهش برقراری سکوت گورستانی بر جامعه است.

این یکی از دهها فیلم کوتاهی است که از دیشب روی شبکه یوتیوب قرار گرفته است. این فیلم مربوط به چهارشنبه سوری در کرمانشاه است. گزارش چهارشنبه سوری تهران را در گزارش مستقل دیگری در همین شماره پیک نت می خوانید.


وکیل همه کاره
در حکومت اوباش


با نقش آفرینی فرماندهان سپاه
باندهای حکومتی کمر به حذف هم گرفته اند

به بهانه تحریم انتخابات و تفسیر به براندازی
"ریشه کنی اصلاحات" توطئه ای که خاتمی خنثی کرد!

فیلم مناظره تاج زاده
یک فریاد رس
در حاکمیت پیدا نمی شود

این مناظره و فیلم آن تازه نیست، اما آنچه که در آن طرح می شود و گفته می شود، همچنان تازه است و تا وقتی بیت رهبری و شورای نگهبان و مجلس خبرگان و شورای فرماندهان سپاه دست در دست هم، مجلس و زندان اوین، قوه قضائیه و صندوق های رای، روزنامه ها و صدا و سیما، نماز جمعه ها و حوزه های مذهبی و.... را اداره می کنند، در بر همین پاشنه خواهد چرخید که مصطفی تاج زاده در این مناظره دانشگاهی که فیلمش را می بینید می گوید. یعنی محاکمه آن که سخن حق می گوید و خواهان اجرای قانون در کشور است و حکومت آن که زیر بار قانون نمی رود و خود را حق مطلق می داند. آقای خامنه ای بر همه این امور اشراف کامل دارد و به همین دلیل نیز در هیچ مصاحبه و مناظره ای که کسی از میان مردم بلند شود و از او در باره این همه ظلم و غارت و ااجحاف و اختلاس و دروغگوئی و جنایت در دوران رهبری او سئوال کند شرکت نمی کند. هر چند وقت یکبار عده ای را بنام اقشار مردم به دیدارش می برند و ایشان ظهور کرده و بالای منبر می رود. مشتی لغات و اصطلاحات را پشت هم به صف کرده و به زعم خویش کشور را اداره می کند و  مردم را ارشاد! شاه سرانجام در سال 1355 یا 1356 پذیرفت که با دو خبرنگار ایرانی، که یکی از آنها "امیرطاهری" بود مصاحبه کند و به دو یا سه سئوالی که بسیار با احتیاط تنظیم شده بود تا به شاهنشاه آریامهر بر نخورد پاسخ بدهد، که آقای خامنه ای به این نیز هنوز تن نداده است. تاج زاده در این فیلم که بدلیل پائین کشیدن فتیله سرعت اینترنت در ایران، مردم با دشواری می توانند آن را ببینند، می گوید که «من، سرپرست وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات دوران خاتمی  که از احمد جنتی دبیر شورای نگهبان به اتهام تقلب در انتخابات مجلس ششم و تحمیل حدادعادل (عضو دفتر علیاحضرت شهبانو در زمان شاه) شکایت کرده بودم، محاکمه کردند اما به آقای جنتی نگفتند بالای چشمت ابروست! ایشان به دادگاه نمی آید، لااقل دادگاه را به خانه ایشان ببرید!«

نه تنها به آنچه تاج زاده در این مناظره گفت عمل نکردند، بلکه با کودتای 22 خرداد او را بردند به زندان کودتا، که همچنان نیز در این زندان اسیر است!(فیلم را از اینجا ببینید)

 

سیمین بهبهانی:
سیمین دانشور
مونس روزهای سخت من بود!


سرمقاله راه توده درباره  انتخابات فرمایشی مجلس نهم
شعار و شیوه مبارزه
ابدی نیست، تابع شرایط است

تحریم نفت ایران
تانکر های مملو از نفت ایران در آبهای بین المللی سرگردانند

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

پیام ها و نظراتنتیجه بی کفایتی

 با سلام-  آیا می دانید که در عملیات ظفر ۵ که در نزدیک مرز ترکیه انجام شد ۱۱ نفر از بهترین افراد این مرز بوم اسیر ترکیه شدند و مدت۶ سال را در زندان های ترکیه گذراندنده اند و ۵ نفر از انها همانجا مانده اند؟ بخاطر بیکفایتی سفارت ایران در انکارا

  ممنون


آب اصفهان
آلوده شده!

باسلام – بعلت نشت فاضلاب اصفهان به مخاذن آب شهر، یک نوع ویروس در شهر شایع شده است. اما مسئله را امنیتی کرده و اجازه آگاه سازی مردم و جلوگیری از گسترش آن را نمی دهند!


سقوط

تیراژ کتاب

تیراژ کتاب از مرز فاجعه گذشته. چند ما پیش " بخش سرطان " سولژنتسین پس از 28 سال تجدید چاپ شد. مشتاق بودم کتاب را بخوانم. اول که پیدا نمی شد. عاقبت رفتم به خیابان انقلاب. گمان می کردم چاپش تمام شده. اما نخیر، تنها 1000 جلد چاپ شده بود که آن هم پخش نشده. یکی از کتابفروش ها که از قدیمی های خیابان انقلاب است دستش را بسوی عکس خامنه ای برد و دو تا فحش آب نکشیده نثار آقا کرد و گفت "ما و مملکت را به اینجا رسانده". سی و اندی سال پیش کتاب 3 هزار جلد چاپ میشد با جمعیتی نصف حالا، الان هزار جلد کتاب هم فروش نمی رود. مردم زنده اند، اما روح آنها را نظام کشته. مثل ارواح شده اند. بگذریم که خواندن کتاب الکترونیکی هم مزید برعلت، برای نابودی کتاب و کتابفروشی شده!


محله زیتون
کارمندی اهواز

در پاسخ به نویسنده نامه ای که گزارش من از زیتون کارمندان اهواز را نادرست ارزیابی کرده بود باطلاع می رسانم که به مرکز 4 مخابرات اهواز واقع در زیتون کارمندی اهواز مراجعه نمایند و از کارکنان بی طرف و مردمی انجا بپرسند که در طول ماه بهمن 1390 کابلهای تلفن چند خانوار را بسرقت برده اند. در همین دهه اول اسفند حدود 100 خانوار بدلیل سرقت سیم ها فاقد تلفن بوده اند . از طرفی دیگر بنظر میرسد بنده از پیک نت گله دارم  که چرا نام مغازه (...) را که محفل اوباش حکومتی شده و برای مردم مزاحمت ایجاد می کنند (کوی زیتون کارمندی و کوی ملی راه اهواز) حذف کرده است.

چرا افشاگری ما درباره مهندس حسین حیدری را که تخلف عیان انتخاباتی داشت و ما مدارکش را در اختیار داریم را نیز درج کرد؟

روز جمعه ساعت 6 بعد از ظهر یکی از صندوق های سیار رای را یکی از کاندیدا بنام موسوی درحیاط خانه ای قرار داد و با اتوبوس مردم را از دهات اطراف اهواز آورد و در این صندوق سیار حداقل بیش از 3000 رای سازی کرد. مردم قضیه را گزارش کردند و مامورین فرمانداری اهواز نیز مسئله را صورت جلسه کردند. همین فرد با بیشترین آرا  پیروز اعلام شد.

پیک نت: دوست عزیز از ما نخواهید که هر چه را می نویسید منتشر کنیم. برای نمونه، ما نمی توانیم به صرف گزارش شما نام افراد و محل کسبی را که گزارش شما تماما روی آن ها متمرکز است منتشر کنیم. تا همین حد که اشاره کرده ایم و اطمینان داریم مقامات و مردم محل متوجه شده اند، از نظر ما کافی است و رسالت خود را برای انعکاس نامه های دریافتی انجام داده ایم. نام این کار سانسور نیست، بلکه ملاحظه حقوقی است.


رای
به قیمت نان!

در این دوره شماره ملی را در کامپیوتر ثبت می کردند و بدون کارت ملی یا گواهی معتبر که شماره ملی شما در ان باشد اجازه رای دادن نداشتید. رای دادن و رای ندادن مخفی نبود. هفته گذشته وسیعا در کشور شایع کردند که هرکس رای ندهد یارانه اش قطع می شود.  این بزرگترین چماقی بود که بالای سر مردم محتاج نان شب نگهداشتند تا از ترس پای صندوق ها حاضر شوند. حالا حساب کنید بی اعتنائی و نفرت توده مردم از حاکمیت را که حتی به قیمت قطع نان شبش حاضر نشد رای بدهد!


نتیجه
93 در صدی

سلام - پدر من در فرمانداری یک شهر کوچک در ایران کار می کند و بیست و یک سال است که در اتاق تجمیع آرا می باشد. پریروز درباره احتمال عدم شرکت مردم و نتیجه آن از پدرم سوال کردم که جواب داد: برابر دستوری که دریافت شده نحوه محاسبه جمع بندی آرا باید اینطور باشد که شرکت کنندگان  در شهر ما کمتر از 93 درصد نباشد. در تهران افرادی هستند که با توجه به شرایط در هر منطقه درصد مشخص می کنند. اگر روزنامه ها را که نگاه کنی می بینی این روزها همه مسئولین کشور در سخنرانی ها از شرکت پرشور مردم خبر می دهند. این همان دستورالعمل است.


از 7 تخم بلبل هم
7 بلبل
بیرون نمی آید!

مسئول محترم روزنام پیک نت- چه شده که هر نوشته یا گزارش دریافتی را منتشر می کنید؟

نمی ترسید که این کار کیفیت روزنامه شما را پائین بیآورد؟ اینجانب از سال ها قبل  پیک نت را می خوانم و همیشه از اخبار موثق و تحلیل های دقیق آن لذت می برم. چرا که بعدها با رصد و پیگیری اخبار ایران و جهان به درستی و صحت آنها پی می برم.  از اینکه مصدع اوقات شدم پوزش می خواهم.

پیک نت: نخست این که ما هر نوشته ای را منتشر نمی کنیم. دوم این که ممکن است در میان انواع نامه هائی که می رسد و منتشر می کنیم، نامه ای باشد که صحت نداشته باشد و یا زیاد دقیق نباشد. چه عیبی دارد؟ نامه های توضیحی می رسد و با انتشار آنها موضوع روشن تر می شود. از جمله نمونه های اخیر مسئله قبض برق و آب و گاز مردم است و یا  فساد در سیستم اداری خوزستان و ....

یک ضرب المثل ایرانی میگوید: بلبل 7 تخم می گذارد، یکی از آنها بلبل می شود و بقیه "سره". حالا ستون نامه های ما برعکس است و از 7 نامه ممکن است یکی هم اشکالی را داشته باشد که شما به آن اشاره کردید. اجازه بدهید این ستون برای نامه ها و درد دل ها و مشکلات مردم باقی بماند. از محبت و دقت نظر شما هم ممنونیم!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)