سرمقاله راه توده 800

هوشیاری سیاسی دربرابر

طالبان افغانستان کدام است!

 

3 برابر آمارهای رسمی

روزی 2 هزار نفر

در ایران قربانی کرونا می شوند

(پیک هفته ۱۰۹) 10 شهریور ماه 1400 - اول سپاتامبر 2021

 pyknet100@gmail.com


9 - 10 شهریور

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


9 - 10 شهریور

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


9 - 10 شهریور

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


9 - 10 شهریور

منتخب اخبار
شهرستان ها


9 - 10 شهریور

منتخب اخبار ورزشی


9 - 10 شهریور

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 10 شهریور

فاجعه قارچ سیاه

به سونامی‌کرونا درایران افزوده‌ شده

فاجعه ای در ایران جریان دارد که حکومت تلاش می کند اخبار آن منتشر نشود و خود آمارهائی تقلبی و غیر واقعی را در اختیار رسانه ها می گذارد. این فاجعه مربوط به پیک پنجم کروناست که حالا با بیماری قارچ سیاه نیز کامل شده است. پیک نت گزارشی را از یکی از پزشکان متخصص در یکی از بیمارستانهای معروف دریافت داشته که انتشار صدای وی با توجه به موقعیت و شهرت او،  ناچار شدیم تنها بخشی از گزارش دریافتی از جانب ایشان را پیاده کرده و منتشر کنیم. آنچه را عینا از روی صحبت های وی تنظیم کرده ایم چنین است:

«پیک پنجم نفس همه ما را گرفته، حتی لحظه ای هم وقت باقی نگذاشته است برای من. فکر می کنم در آینده بسیار نزدیک این پیک هم که تمام شود، پیک بعدی خواهد آمد. در حقیقت هر اتفاق دیگری که در ارتباط با کرونا روی بدهد، بدانید که ویرانی در خانواده پزشکی و بهداشتی را همراه دارد. دلیلش آنست که خود من وقتی روزانه از اول بخش تا آخر بخش ویزیت می کنم حداقل دو جسد پیچیده می شود و می رود بیرون از بخش. روز گذشته وارد اورژانس که شدم دو طرف در ورودی راست و چپ دو جسد، یعنی چهار جسد پیچیده شده بود تا به گورستان منتقل شود. این وضعیت روان کادر پزشکی را بشدت تحت تاثیر قرار داده و همه با هم درجنگند، همه نگرانند، همه با هم با صدای بلند صحبت می کنند و اصلا کسی تاب تحمل هیچ صحبتی را ندارد. من فکر می کنم آن چیزی که به آن می گویند روان پریشی پس از حادثه منتظر کادر پزشکی است. اوضاع بسیار بسیار خراب است و من حتی نگرانم که در آینده نزدیک اکسیژن هم گیر نیآید. مسئله دیگر قارچ سیاه است که بسرعت درحال شیوع است. عوارض این قارچ بسیار وحشتناک است که در درجه اول چشم بیمار را از بین می برد و بینائی اش را از او می گیرد و مغزش ممکنه است تحت تاثیر قرار بگیره و سکته یکطرفه بکند. داروی ضد قارچ یک امپولش 300 هزار تومان بود و بیمار روزانه حداقل 7 آمپول احتیاج دارد که با پول قدیم می شد یک میلیون و 500  هزار تومان اما الان در بازار دولتی که اصلا و ابدا پیدا نمیشود و بصورت عجیبی بیمار از طرف باندها هدایت میشود به بازار سیاه. دیروز بیمار من 7 و نیم میلیون تومان برای هر ویال برای یک روز پرداخت. توجه کنید، فقط برای درمان یک روز و به او گفته اند که با این قیمت هم دیگر پیدا نخواهی کرد. نمیدانیم چه می شود کرد و چگونه یک مبتلا به قارچ سیاه می تواند این هزینه را تقبل کند.»


نتیجه دادار، دودورهای فرماندهان سپاه

همه دارند اتمی می شود

اما اتمی شدن ایران پر هزینه شده


دکتر ناتل خانلری خطاب به دکتر باهری

خوش رقصی های چاپلوسان

شاه را دیوانه و سرنگون کرد


دولت طالبان کم کم تشکیل می شود

دو "ملا"ی طالب

وزرای خارجه و دفاع طالبان شدند


راه توده 800 منتشر شد

هفته نامه راه توده - شماره 800(چهارشنبه 10 شهریور 1400) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به رویدادهای جاری افغانستان و حکومت طالبان و سهم امریکا در بازگشت طالبان به قدرت دارد. بخش دیگری از خاطرات محمد علی عمونی در باره فعالیت های حزب توده ایران در چهارسال اول جمهوری اسلامی و سپس یورش و زندان و شکنجه رهبران و کادرهای حزب نیز دراین شماره منتشر شده است. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

سهم خودی ها در افشای فیلم بندهای غیر سیاسی اوین، نتایج کناره گیری از دو انتخابات در برابر چشم است، عراق نمی خواهد تخته پرش جمهوری اسلامی بماند، امریکا از افغانستان به اطراف چین کوچ می کند، نشانه هائی از تغییر سیاست اسرائیل در منطقه، مکرون پرچمدار سیاستهای قدیمی در عراق، حوادث افغانستان مقدمه چینی های رئیس سیا را در اسرائیل خنثی کرد، شرح درباره دو شاعر توده ای و بیانیه حزب کمونیست روسیه بمناسبت 95 مین سالگرد تولد فیدل کاسترو


هاشمی طباء:

وزرای رئیسی لقمه هائی

بزرگتر از دهانشان برداشته‌اند


امریکا 20 سال در واشنگتن

 درگیر جنگ افغانستان بود

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی


عنوان اول پیک نت 9 شهریور

ثبات سیاسی و اقتصادی

درجمهوری‌اسلامی ممکن‌نیست!


نکاتی از این حضور

ورود ظریف و صالحی

از حاشیه حکومت به کلاب هاوس


تحلیل کوتاه کیسینجردرباره ج. اسلامی

علیه ج. اسلامی اقدامی نکنید

خودشان "خود مخرب" اند!


دستفروشان تریاک در "نیمروز" افغانستان

این دستفروشی شاید در هیچ کجای جهان وجود نداشته باشد، مگر در افغانستان و در همین روزها که طالبان بر این کشور مسلط شده است. این دستفروشان در بقچه هائی که روی زمین می بینید تریاک می فروشند. درفاصله ای بسیار کم از ایران. در ولایت "نیمروز" که در امداد مرز ایران و زاهدان است و با زابل هم فاصله زیادی ندارد.


برای بازسازی کشور

چین و روسیه زودتر از دیگران

خود را به افغانستان می رسانند!


عنون اول پیک نت 8 شهریور

تیراژ کیهان با این عکس
وعنوان به 5.1میلیون رسید


عنوان اول پیک نت 7 شهریور

دو منطق و زیرکی سیاسی
درسخنرانی رهبر ج.اسلامی


ضربه جبران ناپذیر ترور امریکائی سردار سلیمانی

داعش شرق ایران را بخشی

از امپراطوری اسلامی خود میداند!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

خبر کوتاه مربوط به اظهار نظر کیسینجر درباره سرانجام جمهوری اسلامی با نزدیک به 7 هزار خواننده روی تلگرام پیک نت روز گذشته (سه شنبه) در مقایسه با دیگر مطالب این شماره بیشترین خواننده را داشت. ظاهرا هر خبری که در ارتباط باشد با پایان عمر جمهوری اسلامی خواننده بیشتری دارد! در فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت و روی 10 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران