سرمقاله راه توده
بيانيه‌ها و هشدارهای چند پهلو
همان بهتر که صادر نشوند!


 


مصاحبه جان بولتن با راديو اروپای آزاد- ترجمه سياوش جوان
بهترين گزينه، از نظر من
تغيير رژيم در ايران است

       پیک هفته 90  --------- 14 اسفند 1385 -5 مارس 2007

  infos@peiknet.com  

اخبار هفته

 گزارش دریافتی
نقش محافل امام زمانی

درتوليد بمب اتم درايران


ببینید، بخوانید و بیاندیشید!

فاجعه سازان-2


مصاحبه منصور اسانلو

زیر تیغ دادگاه

تا نگویم: سندیکا


اختصاصی پیک نت

گزارش نیمه محرمانه

 بانک بین المللی ING


سیمورهرش:

امریکا

در خاک ایران


شدار فراکسیون چپ پارلمان آلمان


توصیه لاریجانی

به احمدی نژاد

 بد نیست فکر کنید!


دیگ چینی:

علیه ایران اتمی


نامه نخبگان آلمان

علیه حمله به ایران


بیانیه وزارت خارجه امریکا

حمایت امریکا از حقوق

کردها، آذری ها و عربهای


سخنان فرمانده کل سپاه
هوشيار باشيم


سخنرانی

سعيد ابوطالب


سقوط هلیکوپتر سپاه


بازداشت  پسر حکیم

خبرگزاری ج.اسلامی

 بی اعتبارتر از"رجانیوز"


یورش جهانی تلویزیون ها


کشورهای مسلمان
درپاکستان بدون ايران


بيانيه تحليلی

سازمان مجاهدين انقلاب
توهم  موازنه
 نظامی با امريکا


ستاره دارها
مسئله مجلس نيست

 مسئله ايران است


بشنويد

فاجعه سازان

 
در سپاه پاسداران


 سعيد امامی
و شکنجه همسرش


درشورای شهر تهران
صف آرائی های نظامی

 قاليباف و احمدی نژاد


شرق الاوسط:
آغاز عقب نشینی جيش

 المهدی عراق  به ايران


 نظامی ها، در حکومت
تقدير اين بود؟
نويسنده: عصر نو


 

 
درمحافل سياسی تهران
هاشمی ثمره و احمدی نژاد
طراحان فرار شهرام جزايری

فعالان حقوق زنان
به زندان اوين منتقل شدند

فراخوان اعتراضی زنان
که با يورش ديروز همراه شد


پس از سفر به پاريس، اکنون سفر به قم
سردار قاليباف گام به گام
به مقر رياست جمهوری نزديک می شود

از ايران کجا بهتر و آزاد تر؟

اين دو حاج آقا، از طرفداران "الحوثی" اند. يعنی همان فردی که می گويند رهبری چند گروه شبه نظامی شيعه را در يمن برعهده داشته و درجريان يورش اخير ارتش اين کشور به شبه نظاميان شعيه کشته شده است. اينها می خواهند يک خيابان تهران را بنام "الحوثی" کنند. چيزی شبيه به نام گذاری يک خيابان بنام "خالد استانبولی" عامل ترور انواسادات رئيس جمهور وقت مصر به فرمان اخوان المسلمين! هيچ مقام انتظامی و امنيتی و سپاهی به اين فعاليت ها که گوشه ای از آن را می بينيد کاری ندارد. اينها از هفت دولت در ايران آزادند. آن که آزاد نيست و بايد به اوين برده شود، زنانی اند که حق و حقوقشان را می خواهند. معلمينی اند که نان شب ندارند، کارگرانی اند که سنديکا می خواهند، دانشجويانی اند که ستاره دار شده اند...
کسی با کفن پوشان حرفه ای که حالا عليه يمن در تهران به راه افتاده اند و خيابان می خواهند، چه کاری می تواند داشته باشد؟


با تبانی فرماندهان بسيج و بخشی از قوه قضائيه
توطئه عليه فراکسيون
استيضاح احمدی نژاد کليد خورد


استيضاح دو وزير کابينه قطعی شد!


نخست وزير عراق، درپايان کنفرانس آشتی :
ژنرال ها و ارتشی های سابق
 به خدمت نظامی باز گردند

"مالکی" نخست وزير عراق با اعلام ترميم و تغيير قريب الوقوع کابينه خود، از ژنرال ها و ارتشيان دولت صدام حسين خواست تا به خدمت بازگردند! او که در پايان کنفرانس آشتی با حضور افسران سابق ارتش عراق، در يك كنفرانس خبری شرکت کرده بود گفت: تغيير تركيب كابينه ظرف اين هفته يا هفته آينده اعلام خواهد شد.


انتشار اطلاعات امنيتی – جاسوسی
 کنسول سابق ج.ا در "ديلی تلگراف"

درجستجوی مقتدا صدر
يورش سنگين امنيتی
به شهرک صدر در عراق

تفسير خبرگزاری نووستی از مسکو
از مصاحبه بارزانی و کنعان اورن
دولت مستقل کُرد
درعراق يک واقعيت است!

اعتصاب 2 هزار کارگر
کشت و صنعت کارون در شوشتر

ایران

به رغم رکود خبری این روزها

هفته پر خبر در پیش است


رحیم مشائی

مدیری که پشتش به کوه

سازندگان ترک90 هتل گرم است


طرح استیضاح

احمدی نژاد برای پاسخ

به 16 سئوال باید به مجلس برود

تصمیمات شگفت انگیز و غیر قانونی، وعده های بی پشتوانه در سفرهای شهرستانی، تخریب نهادها و اشخاص در سخنرانی ها، سخنان جنجالی و مسئله ساز برای کشور، تصمیمات غیر کارشناسی، نقض قانون اساسی و دور زدن مجلس بخشی از 16 سئوالی است که احمدی نژاد برای پاسخگوئی به آنها به مجلس فراخوانده شده است.


علیرغم توطئه خبری سیمای جمهوری اسلامی

تجمع گسترده معلمین

دربرابر مجلس برگزار شد

دو عکس از تجمع دیروز معلمان در برابر مجلس. شکم گرسنه و گرانی مایحتاج چادر و حجاب و کم حجاب نمی شناسد. کسی هم به سرانجام الحوثی در یمن و شیعیان آن کشور نمی اندیشد. شب عید است و بچه های لباس می خواهند. این هم حق مسلم آنهاست!


تله کنفرانس بغداد

برای گرفتن ج.ا پشت میز گفتگو


از یک مجموعه خبری دریافتی

اطلاعات امریکائی ها از

سه کارخانه اسلحه سازی در لویزان

بمب هائی که در عراق کشف شده در کارخانه های تسلیحاتی "ستاری"، "صیاد شیرازی" و "شیرودی" ساخته شده اند. مصر مدعی است جمهوری اسلامی در ترور سفیر سابق این کشور در عراق دست داشته و قصد دارد این پرونده را به شورای امنیت ببرد.


مصاحبه بحث انگیز مسعود بارزانی

40 میلیون کُرد منطقه

دولت  خود را می خواهند!


سرداران در تورهای امنیتی اسرائیل و امریکا

معاون ربوده شده وزارت دفاع  ج.ا

احتمالا به اسرائیل انتقال داده شده


ترکیه، محل اصلی کنفرانس عراق خواهد بود


 
 
ديدار رهبر با کاربدستان
خود شکن!، آئينه شکستن خطاست
انتقاد از سمت گيری های اقتصادی دو دهه جمهوری اسلامی

سهم خود را در بهره گیري از این روزنت بپردازید

این یگانه منبع درآمد پیک نت براي ادامه انتشار است.


حساب بانکی

AKHP

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany


 

    

 

 
 
 

تماس با ما - اشتراك پيك

دیدگاه ها


آنچه من
در برابر
مجلس ديدم
سيامک زند

تجمع اعتراضی معلمان با خواست اجرای اصل هماهنگی حقوق و ديگر مزايا روز شنبه 12/12 در مقابل مجلس برگزار شد. تعداد حاضران در تحصن را از چهار تا ده هزار نفر تخمين زده اند که بدليل پراکندگی جمعيت بود. هم زنان معلم بودند و هم مردان و البته تعداد مردان بيشتر از زنان. شعارها برای مردمی که عبور می کردند که حاذبه داشت، زيرا از نابرابری و دردن نان و معيشت بود. حتی مردم عادی هم در اطراف تجمع کرده و ناظر اين تحصن بودند. سخنگويان تحصن با بلند گوی ضعيفی که داشتند شعار معلمان حاضر را تکرار می کردند: "ای مجلس عدالت، خجالت،خجالت". يا "رهبر بايد کاری کند"، "مجلس به اين بی غيرتی هرگز نديده ملتی"
سخنگوی تحصن از پشت ميکرفن اعلام کرد که احمدی نژاد بايد تا روز دوشنبه درباره وضعيت معلمان تصميم بگيرد، در غير اينصورت روز سه شنبه ساعت 1 ظهر، حتی همراه دانش آموزان خود در مقابل مجلس جمع خواهند شد.
برخی از کارمندان مجلس از بالای پنجره ها معلمان اجتماع کننده را نگاه می کردند که معلمان هم يکصدا آنها را به اين دليل که ترسيده بودند به ميان معلمان بيايند هو کردند.
خانمی که از جمله سخنگويان اين تجمع بود گفت: آقای حداد عادل می دانی تکيه بر جای چه کسانی زده ای؟ و از عدالت صحبت می کنی؟ در حالی که معلم بعد از کار خود مسافر کشی می کند شما ها با حقوق مکفی می گرديد و فکر می کنيد که ما قبول داريم که شماها دلسوز بچه ها هستيد، که ما را به خيانت به بچه ها متهم می کنيد؟
دراين هنگام بقيه معلمان شعار دادند: "معلم بيدار است، از تبعيض بيزار است". از حق نبايد گذشت. نيروی انتظامی برخورد خصمانه ای با اجتماع کنندگان نداشت و به همين دليل هم معلمان شعار می دادند: "نيروی انتظامی تشکر، تشکر". اين زمزمه در ميان معلمان همگانی بود که اگر با هم اتحاد و همبستگی داشته باشيم و کلاس ها را تعطيل کنيم اينها مجبور به تصميم در باره معلمان خواهند شد. معلمان زيادی بودند که می گفتند به دليل نداشتن حقوق کافی و سنگين بودن مخارج زندگی عصرها به دنبال کار دوم می روند. درباره دستگيری شماری از فعالان کانون صنفی معلمان و فرهنگيان هم اخبار در ميان جمعيت رد و بدل می شد که بدليل نا دقيق بودن آن فکر نمی کنم صلاح باشد منتشر شود.


حکومت

 مداحان

منصور ارضی:

حاج منصور ارضی دبیرکل مداحان جمهوری اسلامی که از مقربان بیت رهبری است، سخنرانی زیر را در مراسم عزاداری هفتم محرم امسال گفته است:

پاي هيأت‌ها وايستن جوونا! مخصوصا آقايوني كه درس خونيد، حالا مي‌ريد دانشگاه، شيطون خرتون نكنه، دانشجو كسي يه كه بايد توي خونة‌ امام حسين وايسته، دانششو از امام حسين بگيره و گرنه دو زار قبول نيست! اينه، اينجوريه. ببينيد راديو و تلويزيون چقدر ... همش تحت فرمان كس ديگست! درسته از نظر ظاهر زير فرمان اين رئيسشون، زير فرمان رهبريه، ولي نيروهاي كس ديگست، همون كه ديروز داشت صحبت مي‌كرد تو نمازجمعه؛ بياييد حرفاتونو يكي كنيد، جنگه، فلانه! و ايستاده جلو دولت با نيرو با تمام حرفاش! تو خطبه‌ها شروع كرد گفتن و اين،‌ بدبخت مردم! كه نماز مي‌خونن! نمازشون چي مي‌شه؟ يه بار حالا يه راي آورده! در همه انتخاباتا من اول بودم! حق منو خوردند! صبر كن، در مياد كه اين چه جوريه! حالا من روز عاشورا خواهم گفت. چنون خواهم گفت!‌ بدتر از اون روز دعاي عرفه، كه در اينجا چي گفتند. اين دنبال اينن حرف بزنن، يه كاري كنن،‌آقا مريضه! اين حرف از كجا در اومده؟! اسرائيل؟ آمريكا گفته؟ به هزار تا قسم ابالفضل نه! صبر كن. خوب همه ما،‌ من چهار روز سرما مي‌خورم، قند دارم، اوره دارم، چربي دارم، همه چي‌ دارم، ميام مرتب هم مي‌خونم. خرخرم مي‌كنه صدام،‌ آقاي اين ... ما، چي شد؟! سرطان حنجره داريم؟! نه بابا، يه چيزي قورت دادم، اينطوري شدم،‌چي بگم ديگه: يعني شوت؟؟؟ بعد حرف از همين جوجه؟؟؟ درمياد كه،‌حاجي! مثلا اين طوري شد! حرف اينطوري درمياد. امشب هم كه من انشاءالله برم پيش آقا بخونم، گفتم، هيأت خودمو ول كردم برد اونجا كه بدوني آقا زنده‌ست! سر حال! يه موي بيني‌شم به همه عالم مي‌ارزد،‌سرحاله (صلوات حضار)، به كوري چشم تمام دشمناش، به خصوص اين مردك چنون سر حال برنامه بوده اون روز ... من خدمتشون رسيدم! و امشب هم اگه زنده بمونم مي‌رم اونجا مي‌خونم برمي‌گردم ...
ديشب آقاي احمدي نژاد اومده بود مي‌گفت: حاجي! به خدا قسم ما پيروزيم. به همين امام حسين قسم پيروزيم. همين روزا نابود ميشه اسيرائيل. همين روزا آمريكا نابود مي‌شه. اصلاً‌ ... خبر داره! ديشب اومده بود مسجد ارك، بچه‌ها رو، پيشتش سينه زد، راحت، دلش گرفته بود. مي‌گفت: ما هم سينه‌زن بوديم. حالا اومديم به اينجا رسيديم! چه جوري داري مي‌گن! به امام حسين گروني مال داخلي‌هاست. نه مال دولت! تمام دوش بازا؟؟؟ دور اين يارو جمع شدند. تمام ثروتمنداي بي‌درد دور اين جمع شدند! يهو درآوردند! كيا هزار هزار ميليارد گرفتن از بانك‌ها؟! در اومده! اگه به من اجازه مي‌دادن. من گفتم ، سندشم دارم! بچه‌هاي ... مشخص‌اند! اون وقت داره چه كار مي‌كنه! چرا! كيا اومدند علي اصغرو کشتند،‌ اينا واقعا نماز نمي‌خوندند؟! به خدا چرا،‌حب رياست به اينجا رسوند! ...
اين حب رياسته!‌ اينطوريه! كور مي‌كنه! مگه[...] تو قم نشد؟! همين يه گوشه مفلوك افتاده! داد مي‌زد: من رهبرم! من رهبرم! اين شد! شروع كرد اول به فدك حضرت زهرا رو منكر شد، بعد چيزاي ديگه. بعد چيزاي ديگه، بعد هم گفت: من خودم ولايت فقيه رو درآوردم! خوب بزار تو جيبت! رفت يه گوشه‌‌اي افتاد بدبخت بيچاره، الان هيشكي اصلا يادش نمي‌كنه، قائم مقام رهبري!! كجا افتاده؟! اينطوريه بچه‌ها! بدونيد، ماهام تو كار خدا مي‌مونيم!

وی در ادامه با حمله به برخی رسانه ها وشخصیت ها که خواهان اصلاح نوع مداحی ها شده بودند مدعی شد... مي‌بينيد [از نظر] راديو و تلويزيون، الآن يكي از فسادها و ناهنجاري‌ها و فحشا و منكرات، شده هيأت‌ها و خواننده‌هاي هيأت‌ها، كه مي‌بينيد ديگه، شروع مي‌كنه هر آخوندي رو مي‌يارن، مجري نامرد هم نشسته، مي‌گه [...] اونم پشت تلويزيون مي‌گه حالا بذار يه چيزي بگيم ديگه. بله، شما درست مي‌گين،! اين طوريه،‌ بله، اون طوريه، نبايد اين طوري بشه، بايد اون جوري بشه؟!!! تف به روي هر چه خره!!! اين همه رو؟! دو نفر خوننده،‌ يه كاري كرده، يه چيزي خونده و تموم شده رفته،‌اينا مي‌بينن همه هيأت‌ها قبضة خوننده‌هاست، عوض اين كه بيان تشويق كنن، بگن، خدا خيرتون بده، اين همه جوون رو نذاشتين برن عرق خوري، زنا بكنن، آورديشون توي هيأت حسين، بعدم نماز مي‌خونه، با نماز شروع مي‌شه، به نماز ختم مي‌شه، اين طوريه، مي‌بينن شبكة دو بدتر از همه‌ست. نامرديه! مي‌گي، چي مي‌گن؟ تمام فساد شده اين!


جنگ سرداران

بر سر بازتاب

روزنامه کیهان شریعتمداری، در دفاع از فیلتر شدن سایت بازتاب سینه سپر کرده و در یادداشتی که می خوانید، در شماره روز گذشته خود نوشت:

اين براي چندمين بار است كه مجبور مي شويم براي اين زردتابي ها بنويسيم كه ميرزا، خيلي قبل تر گفته بود آقايان فيلترش كنيد كه از هرچي روزنت و پيك نت و... ضررش بيشتر است. صراحتا به رئيس جمهور و وزير و وكيل و...! فحش و ناسزا مي دهد و هيچ كسي هم حرفي نمي زند. حالا هم كه فيلترش كردند نمي آيند بگويند از بس تو زردي و به اين دلايل فيلترت كرديم، حرفي هست؟ بعد آنها هم كه اصولا كم نمي آورند، در ادامه زردبازي گير مي دهند به يك دو هفته نامه كه تو سر تا پا ابتذالي! طرف كم آورده دنبال اصولگرا بازي است! بابا تو خودت سر تا پا ابتذالي ... كافيست ليست «مثلا» طنزهاي آقاي م. ف را بخوانيد تا عملا ابتذال و فحش هايي كه به مسئولين مي دهد، دستتان بيايد؛ كاري كه هيچ رسانه اي حتي مخالف ترين رسانه ها با دولت هم انجام نمي دهند. البته سياست باد به شدت در اين زردرسانه ديده مي شود و همان هايي را كه امروز تحويل مي گيرد، ديروز فحش مي داد و مچ مي گرفت و برعكس. خب به هر حال گرداندن سايت پول مي خواهد برادر الف، نه؟ البته دوستان مخابرات يا ارشاد هم در فيلترينگ يك عدد گاف عظمي دادند و آن اينكه يادشان رفته اين سايت را در محيط «اينفو» فيلتر كنند!