گزارش سال 92- 93 کجاست؟

آقازاده های بورسی

سهمیه‌های رانتی را کامل کرد

 

با داوری و هدایت روسیه

پایه های یک توافق سیاسی

میان‌ترکیه و سوریه فراهم‌شد

(پیک هفته ۱۰۹) اول آبان ماه  1398 - 23 اکتبر 2019

 pyknet100@gmail.com


30-29 مهر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


30-29 مهر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


30-29 مهر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


30-29 مهر

منتخب اخبار
شهرستان ها


30-29 مهر

منتخب اخبار ورزشی


30-29 مهر

منتخب اخبار اقتصادی

 

عنوان اول پیک نت اول آبان

7 ساعت گفتگوی محرمانه

پوتین و اردوغان درخانهپوتین

دیدار طولانی و محرمانه پوتین و اردوغان، روسای جمهور روسیه و ترکیه، مهمترین خبر روز منطقه و تا حدود زیادی "جهان" بود. این دیدار و آنچه میان دو رئیس جمهور گذشت برای ایران نیز بسیار مهم بود. چنان که برای دولت سوریه و شخص بشار اسد. امریکا نیز در تب و تاب اطلاع یافتن از مذاکرات پنهان پوتین و اردوغان ، شتابزده اعلام کرد که برخی واحدهای نظامی امریکا در سوریه می مانند و برای دلجوئی از کردهای سوریه نیز گفت که به اردوغان اجازه شکستن آتش بس را نمیدهد. سخنان و وعدهائی که از دهان ترامپ و وزیر خارجه اش اعلام شد و حامل وعدهائی بود که دیگر نه تنها کردهای سوریه بلکه جهان روی آنها حساب نمی کند.

این عکس نادر از عکسهائی است که از دیدار و مذاکره پوتین و اردوغان بدست آمده است. اردوغان ساعت یک بعد از ظهر به سوچی رسید و پس از مراسم رسمی و کوتاه و سرپائی، مطابق آنچه که پوتین سازماندهی کرده بود، هر دو رئیس جمهور برای گفتگو به خانه زمستانی پوتین در سوچی رفتند. خانه ای باحتمال بسیار چنان عایق بندی شده که به هیچ طریق نتوان آنچه در آن گفته می شود را شنود کرد. حتی با دقیق ترین و پیشرفته ترین تکنیک  های ماهواره ای.

در این دیدار دو  نفره، حتی اجازه حضور مترجم اردوغان را هم ندادند و تنها پوتين، اردوغان و مترجم مسلط به زبان ترکی پوتين حضور داشتند. آنها نزدیک به هفت ساعت در یکی از اتاق های این خانه با هم گفتگو کردند که شاید اشاراتی در لابلای کنفرانس خبری پوتین و اردوغان به برخی نکات حاصل از نتایج گفتگو شد که آن را درهمین شماره پیک نت می خوانید.


پس از فتح شهر توسط ارتش

بشار اسد وارد "ادلب" شد


یک رویداد بی سابقه

سه گزارشگر زن

بازی‌چلسی و آژاکس را گزارش و تفسیر می‌کنند


دوستان قدیمی رئیس جمهور ترکیه

هیچ رهبر و رئیس جمهور و نخست وزیری برای همیشه در این پست مقام نمی ماند. برخی از آنها در همان مسئولیتی که هستند ممکن است بر اثر حادثه، ترور و یا سکته بمبرند، برخی با عزت و احترام بازنشسته می شوند و برخی با آبروریزی مجبور به کناره گیری می شوند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور خودکامه ترکیه نیز یکی از این سه سرنوشت را خواهد داشت و شاید سرنوشت سوم نصیب او شود. روز گذشته این عکس دوران نسبتا جوانی آن در فضای مجازی منتشر شد. عکسی که او را در کنار گلبدین حکمتیار یکی از جنایتکاران افغانستان و رهبر حزب حرکت اسلامی و راشد الغنوشی رهبر اسلامگرایان تند رو تونس نشان میدهد. "بگو با کیستی؟ تا بگویم تو کیستی!»


منتخب اخبار روزهای گذشته


رئیس کل بانک مرکزی

مردم تحت فشارند

درآمدنفتی 40 میلیارد دلارکم‌شده


از یک پیام دریافتی

فروپاشی بنگاههای اقتصادی

 از درمان تا خدمات و تولید


عنوان اول پیک نت 30 مهر

بخشی از فاجعه حاکم
همین سخنانی است می شنوید!


مرور مطبوعات 28 و 29 مهر

ایران آبستن حوادث بزرگ است

اگر تولید جای دلالی(تجارت) را نگیرد


باکو، عراق و لبنان

شورش در 6 کشور

و بازتاب 3 شورش در ایران


تبریک تولد محمد خاتمی

بخاطر همه آن چیزهائی که ندارد

ابراهیم  نبوی


عنوان اول پیک نت 29 مهر

95 در صد جامعه امروز
در برابر 5 درصد جامعه


ادامه ظهور روح الله زم در ایران

انتشار نوار صوتی و پر خبر

متهم اطلاع رسانی به آمد نیوز

فایل صوتی اول - فایل صوتی دوم

دو فایل صوتی از محمد حسین رستمی (فردی که مسئول سایت عماریون بوده و اعلام شده منبع اطلاعات روح الله زم بوده) منتشر شده است. اهمیت این دو فایل صوتی که ظاهرا از داخل زندان و با استفاده از تلفن به خارج از زندان راه یافته، خبرهائی است که وی مطرح کرده است. این بخش خبری که در میانه فایل ها است به آن میماند که مرداب فساد و نفوذ و تباهی را هم زده باشند. ما در اولین واکنش ها در ارتباط با ماجرای روح الله زم و کشف باصلاح ترور فرمانده سپاه قدس "قاسم سلیمانی" نوشتیم که ظاهرا حسین طائب رئیس اطلاعات سپاه درموقعیت و تنگنا قرار گرفته و با این نمایش ها در پی نجات موقعیت خود است.

توصیه ما به خوانندگان پیک نت آنست که زیاد گوئی های محمد حسین رستمی را تحمل کنند تا برسند به خبرهائی که وی به آنها  اشاره می کند.بیست و ششمین فستیوال تئاتر ایرانی

بیست و ششمین فستیوال تئاتر ایرانی از 27 اکتبر (یکشنبه آینده) در شهر کلن آغاز می شود. فستیوالی که بنیانگذار آن زنده یاد "مجید فلاح زاده" بود و پس از درگذشت ناگهانی و غافلگیر کننده وی، همسرش جای خالی او را هم پر کرد و پرچم این فستیوال را برافراشته نگهداشت. کاری دشوار در مهاجرت و به دور از ایران اما همسو و گام به گام با تئاتر در ایران. برای آگاهی از برنامه های این فستیوال مراجعه کنید به جدول برنامه های آن که در همین شماره پیک نت منتشر شده است.

 

سرمقاله 712

رقابت های حادثه آفرین

برای‌تحویل گرفتن بیت‌رهبری!


باد خاورمیانه و تحولات جهانی

در جهت روسیه می وزد!

فروزنده فرزاد


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (سه شنبه) که اختصاص به یک سخنرانی داشت پر مخاطب ترین مطلب بود. این مطلب که همراه با فیلم سخنرانی بود، روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 9 هزار 700 خواننده داشت و روی 7 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران