روزنگاه
 کودتا 22 خرداد را
بار دیگر بخوانیم و ببینیم

 

"فیس بوک"
جهان در یک جعبه جادوئی
لوموند دیپلماتیک- ترجمه مرمر کبیر

       پیک هفته 107  --------  14 دی 1389  برابر 4 ژانویه 2010

تماس با ما

infos@pyknet.net

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار


پایان همکاری

احمدی نژاد با مشاورانش


احمدی‌نژاد:

 یادم رفت عزل متكی را

 با آقا مطرح كنم!


اصول و تکه پاره

 شدن اصولگرايان


چرا شاه نتوانست

 مانع سقوط خود شود؟


 بخش خصوصي

زیر فشار دولت


دبیر کل وعاظ تهران:

مجوز حزبی لازم نداریم


 نامه غلامحسین عرشی

به دادستان تهران


اعتراض کارگران

به حداقل دستمزدها


 سکوت مرکز آمار ایران

درباره آمار بیکاران


ممیزی کتاب یا سانسور ؟


 روزنامه‌نگاران

از ایران می گریزند


 بحران اقتصادی همزاد

  بحران‌های اجتماعی


ایران، امسال  190

اعدامی داشت


اعدام و اسلام

از دید آیت الله بیات


دستگیری «هفت عضو القاعده» در غرب ایران


 5 میلیارد دلار

پولشویی حزب پادگانی


 آیت الله وحید خراسانی:

اعتراف زندانی

 اعتبار ندارد


 

هفته اول پس از کودتای 22 خرداد
5 روز خشم و حیرت مردم
وحشت و آشفتگی درصف کودتاچی ها

به همت عرفان قانعی فر
گفتگوی تازه انتشار یافته ای
با ابراهیم احمد، در کردستان عراق

به تعبیر سرلشکر فیروزآبادی
پیوند شاه و ملت
تبدیل شده به پیوند ملت با ولایت!

آیت‌الله نوری‌همدانی: فتنه‌گران جرأت حضور در بین مردم را ندارند./فارس

 احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد: مداحی كسب و شغل نیست بلکه یك حرفه و مقامی مقدس است./ایسنا

سردار  صفارهرندی، وزیر سابق ارشاد و مشاور کنونی فرمانده سپاه: سران فتنه باید به مردم بگویند كه خطا كرده و راه نادرست را پیموده‌اند و رودرروی ملت و حق ایستاده‌اند./فارس

حجت‌الاسلام آقامیری، عضو رهبری جمعیت رهپویان: جریان اصلاح‌طلب با عملكرد موسوی و كروبی در فتنه سال گذشته از هم پاشیده شد./فارس

سرلشكر فیروزآبادی، رئیس ستاد كل نیروهای مسلح: 9  دی‌ماه پیوند دولت، ملت و روز رضایت ملی است./ایسنا


لوموند دیپلماتیک فارسی ماه دسامبر منتشر شد

آخرین لوموند دیپلماتیک فارسی سال 2010 (ماه دسامبر) با تبریک هیات مترجمین این نشریه بمناسبت آغاز سال نو میلادی منتشر شد. در پیام تبریک سال نو آمده است:«سال نو، سال امیدها و چالش های نوین است. خواب خوش «پایان تاریخ» تنها با بیداری هوشمندانه  تودهاست که به یک کابوس تاریخی نمی انجامد. چنان باد.

دراین شماره مطالبی با عناوین زیر منتشر شده است: 

1- علیه انصاف باره گی 2- آنچه مخالفان « عصر روشنگری» را متحد می سازد 3- اسطوره و واقعیت جنگ جهانی ارزی 4- فیس بوک آیئنه جادویی 5- فرصت های از دست رفته رئیس جمهور اوباما 6- طرفین درگیر و زراد خانه های مالی 7- کارشناسان علمی را چه کسی کارشناسی خواهد کرد ؟ 8- سندیکاهای فرانسه به کجا می روند؟


اخباری از اوضاع
آشفته رهبری و حاکمیت

سردبیر محترم پیک نت!

چند خبر و گزارش کوتاه و مختصر را جهت انتشار دراختیارتان می گذارم که انتظار دارم با رعایت جوانب لازم و در صورت صلاحدید، با برخی اصلاحات آن را در اسرع وقت منتشر کنید.

 

1- صحت نکاتی که اخیرا از قول آقای هاشمی رفسنجانی درباره تلاش آیت الله خامنه ای برای تحویل رهبری نظام به فرزند خویش – مجتبی خامنه ای- انتشار یافته را تائید می کنم. همچنین نکاتی که ایشان درباره ضرورت اصلاح قانون اساسی و تغییر اصول تمرکز قدرت و همچنین آینده نظام در صورت ادامه مدیریت کنونی گفته اند نیز صحت دارد. ایشان اعتقاد دارد که ادامه وضع موجود به سقوط نظام منجر شده و نظام جانشین، قطعا نظامی مذهبی و اسلامی نیست.

2- دیدارهای مکرر آیت الله خامنه ای با حضرات آیات در شهر قم، نتیجه مطلوب نظر ایشان را به همراه نداشت. ایشان با دو هدف در شهر قم با آقایان دیدار و مذاکره کرد. نخست ضرورت بازداشت آقایان میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی و سپس، با توجه به بی اعتمادی که به اکثریت مجلس خبرگان دارند، تشکیل مجمعی کوچک و مافوق مجلس خبرگان- شبیه شورای سلطنت- برای تائید رهبر جانشین ایشان. درباره ضرورت این دو خواست، استدلال ایشان شرایط رو به بحران جنگی و لزوم برقراری حاکمیت یکدست برای اداره جنگ و حمایت از برنامه اتمی مورد نظر ایشان بود.

حضرات آیات در دیدارهای خود با آقای خامنه ای، با قاطعیت مخالفت خود را با دستگیری های مورد نظر و اشاره ایشان اعلام کرده و حتی برخی از آنها گفتند: این خط قرمز ماست!

3- قرار است در روزهای آینده، آیت الله خامنه ای، ادامه این تلاش خود را در شهر مشهد دنبال کند و بزودی برای دیدار با علمای مشهد عازم این شهر خواهد شد.

4- در میان فرماندهان سپاه پاسداران، این اخبار کم و بیش دهان به دهان می شود و عده ای از آنها در باره رویدادهای دوران اخیر به فکر فرو رفته اند. در این عرصه و زمینه دو خبر بسیار مورد بحث و توجه است:

الف- شبی که فردای آن ترور دو دانشمند اتمی ایران انجام شد، در یک اطلاعیه محرمانه، از فرماندهان سپاه و مقامات رده بالای حاکمیت خواسته شده بود تا طی دو روز آینده از اتومبیل های ویژه خود استفاده نکرده و با اتومبیلهای دیگری، نیمساعت بعد و یا نیمساعت زودتر از حرکت معمول روزهای گذشته به مکان ها مورد نظر بروند. این دستور شامل دانشمندان و کارکنان رده بالای اتمی نیز شده بود. اکنون این سئوال بصورت بسیار جدی در میان فرماندهان سپاه و حتی در بخش امنیتی سپاه و وزارت اطلاعات و بیت رهبری امنیت مطرح است که چرا این اطلاعیه بدست دو دانشمندی که ترور شدند و یکی از آنها – دکتر مجید شهریاری- که جان باخت نرسیده بود؟ معنای این سئوال، جز این نیست که دست هائی در کار این ترور وجود داشته که خود صادر کننده اطلاعیه مذکور بوده اند.

ب- بسته شدن پرونده رسیدگی به سقوط هواپیمای فرمانده وقت نیروی زمینی سپاه "سردار کاظمی" و کشته شدن وی، که اکنون تقریبا همه فرماندهان سپاه اعتقاد پیدا کرده اند که این حادثه یک عملیات سازماندهی شده از داخل سپاه برای از میان برداشتن سردار کاظمی بوده است. سردار کاظمی یکی از فرماندهان خوشنام دوران جنگ بود و بسیاری اعتقاد دارند که او علیرغم اختلافاتی که با سرلشگر فیروز آبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح داشت، جانشین سرلشگر صفوی و فرمانده سپاه می شد. این بحث، بویژه در اصفهان باعث تنش های جدی شده است.


سرمقاله راه توده- با بازداشت کودتائی رهبران جنبش سبز
دره‌ زیر پای حاکمیت
عمیق تر از گذشته می‌شود

از یک گزارش دریافتی
گسترش اعتصاب های کارگری
و ممنوع شدن انتشار اخبار آن

آمادگی نظامی شیخ نشین ها
در برابر جمهوری اسلامی
یونگه ولت ــ ترجمه رضا نافعی


کنترل ارز در بانک ها و فرودگاه ها
پخش گسترده دلار
و یوروی تقلبی در تهران


یارانه مردگان حذف شد
قبر هدفمند 2 میلیون تومان!
ساسان  کردستانی


پنبه انتخابات آزاد را از گوش در بیآورید!
اعلامیه پرانی در شهر قم
پس از دیدار شریعتمداری و مصباح

امکانات عبور از فیلترینگ

و رسیدن به پیک نت

پیک نت در فیس بوک

سایت پیک نت در«فیس بوک» قرار گرفت، برای دسترسی به پیک نت در فیس بوک می توانید با کلیک روی لینک زیر و یا کپی کردن و قرار دادن ان در بخش آدرس ورودی فیس بوک کلیه مطالب منتشره در سایت پیک نت را از آن طریق مطالعه کنید:

facebook.com/www.pyknet.net

پیک نت در گوگل ریدر

همچنین سایت پیک نت از طریق «گوگل ریدر» که لینک ورودی آن در زیر همین نوشته آمده است فارغ از فیلترینگ قابل دسترسی است:

http://page2rss.com/rss/bd4296acb8ca27d89105828d33827b06


 قانون اساسی را  بخوانید

مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

نماز جمعه

خامنه ای


بیانیه کودتای

22 خرداد را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟

بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 


پیام ها و نظرات


نفس دولت را
بگیرید تا بتوانیم
نفسی تازه کنیم!

از قضا دولت و نظام، 30 میلیارد دلار کسر بودجه دارند. دولت احمدی نژاد  بنزین آلوده، گازوییل و چندین قلم کالا و خدمت اساسی را به 10 برابر قیمت رسانده و به مردم میفروشد. سپس نصف عایدات آن را با منت و به قول خامنه ای بعنوان "هدیه نظام " به حساب مردم می ریزد و نصف آن را می گذارد در جیبش و یا می دهد به لات ها تا آدم حسابی ها را بدزدند و بزنند و ببرند اوین. هوای شهرها شده سم ناب و قیمت سم را هم از جیب مردم مسموم بر میدارند تا کاروان بسیجی های چاقوکش به سلامت بلولند.  

چه باید کرد ؟ از بی پول شدن و مسموم شدن، چگونه خود را نجات دهیم؟  اعتصاب چاره خوبی است ولی هماهنگی می خواهد. دیگر، کار کردن درآمد چندانی هم باقی نخواهد گذاشت که از اعتصاب بترسیم. رانندگان کامیون در بندرعباس و جاهای دیگر دست از کار کشیده اند و کسی هم نتوانسته با آنها کاری بکند. از همه مهمتر، نخریدن بنزین است و نسوزاندن بنزین آلوده  در ماشین ها. پس چطور سر کار برویم؟ پاسخ اتوبوس است، همشهری گرامی. چون ما کرایه تاکسی نداریم بدهیم، یا بنزین لیتری 700 تومان بخریم و مهمتر از آن سوختن بنزین آلوده دارد ما را خفه میکند.  خوشبختانه چون اتوبوس و مترو هم کم است، دیر به سر کار میرسیم. چرخی که برضد ما می چرخد بهتر که کند و دیر بچرخد . اصلا نچرخد. آخرش یکجوری آدم باید نارضایتی اش را از بی پولی و خفگی و خفقان نشان بدهد. کافی است کمی از ماشین های شخصی پیاده شویم . باید با هم باشیم. اتوبوسی و مهربان شویم. اعتصاب همینجوری آغاز مبشود: با کم کاری و سرپیچی. این گرانفروشی و بنجل فروشی دولت را باید کساد کنیم تا ورشکسته شود. کم کم میتوانیم برای نخریدن هماهنگ شویم. با دیر پرداختن قبض آب  شروع کنید و با هماهنگی همسایه ها، ماه بعدش را نپردازید. وقتی دیدید جرات قطع کردن آب را ندارند، با نپرداختن قبض گاز و برق ادامه دهید تا دخلشان بخشکد. پول به جیب دولت و پاسدار نریزید. آی کارمندان دولت، برایش کم کاری کنید. همراه خصوصی ها، پولتان را ذخیره کنید. قبض ها را ندهید.  ماشین های شخصی را پارک کنید. سوار اتوبوس شوید و دیر برسید. هوا را پاک کنید. دولت دزد را پیاده کنید. نفسش را بگیرید و نفسی تازه کنید.


وحشت در میان
پیک های

موتور سوار


فريدون  مشيری

خانه ما

اینجاست!

 من دلم مي‌خواهد

خانه‌اي داشته باشم پر دوست،

کنج هر ديوارش

دوست‌هايم بنشينند آرام

گل بگو گل بشنو...؛

هر کسي مي‌خواهد

وارد خانه پر عشق و صفايم گردد

يک سبد بوي گل سرخ

به من هديه کند.

شرط وارد گشتن

شست و شوي دل‌هاست

شرط آن داشتن

يک دل بي رنگ و رياست...

بر درش برگ گلي مي‌کوبم

روي آن با قلم سبز بهار

مي‌نويسم  اي يار

خانه‌ي ما اينجاست

تا که سهراب نپرسد ديگر

" خانه دوست کجاست؟  "


یک رویداد
و دو بیمارستان

درود فراوان برشماگردانندگان سایت پر طرفدار پیک  نت! عزیزان بنده همان  پرستاری هستم که در مورد ادعای  سوختن باسن بیماران در بیمارستان امام خمینی مطلبی نوشته و این موضوع را رد کرده بودم. چون قصد گرفتن وقت شما و خوانندگانتان را ندارم و مایل نیستم صفحه اصلی پیک نت عرصه برخی کشاکش ها بشود اگر امکان دارد ایمیل بنده را در اختیار آن دوست عزیز دانشجوی ترم 7 قرار دهید تا بنده ایشان را متقاعد کنم و اگر صلاح دیدید این  مطلب را در سایت قرار دهید: دوست عزیز دانشجو! مشکلی که شما عنوان کرده بودید در بیمارستان امام خمینی بود. این موضوع چه ربطی به رئیس بیمارستان چمران اصفهان دارد؟ گیرم که گنه کرد در بلخ آهنگری، چرا در شوشتر می زنید گردن مسگری؟برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)