آیت الله خمینی

رهبری که در سالگرد مرگش

بار دیگر در ایران متولد شده!

 

از یک نامه دریافتی

نشانه های اختلاف دیدگاه

میان نظامی ها جدی است

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

13 خرداد

1389

 3 ژوئن

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

حرف امروز ملت ایران

همان حرف 31 سال پیش خمینی است

هر نسلی مسئول رای خودش است!

این بانگ 31 سال پیش در بهشت زهرا بلند شد و بر دل 99 در صد مردم ایران نشست. مردمی که سپس در رفراندوم جمهوری اسلامی و قانون اساسی شرکت کردند و به هر دو رای مثبت دادند. این جملات از سخنرانی کوتاه و قاطع آیت الله خمینی در بهشت زهرا، پس از بازگشت به ایران است. اگر همین جملات امروز بر دل دهها میلیون مردم ایران می نشیند، دلیل بر آن نیست که مردم ایران، پس از 31 سال رسیده اند به همانجائی که در سال 1357 بودند؟ با هیچ تظاهرات دولتی و حکومتی و با هیچ کشتار و شکنجه و زندانی نمی توان این واقعیت را پنهان و یا از بین برد. یک ملت می گوید: رای من کو؟ ما این دولت و حاکمیت و این شرایط را نمی خواهیم. پاسخش گلوله و شکنجه و تجاوز و زندان و خفقان است؟

متن کامل سخنرانی آیت الله خمینی را در ادامه خلاصه ای که در زیر از آن سخنرانی می خوانید، دراین شماره پیک نت و بمناسبت 14 خرداد، سالگرد درگذشت آیت الله خمینی منتشر می کنیم.

«ما فرض می‌‏کنیم که یک ملتی تمامشان رای دادند که یک نفری سلطان باشد. بسیار خوب، اینها از باب اینکه مسلط بر سرنوشت خودشان هستند و مختار به سرنوشت خودشان هستند، رای آنها برای آنها قابل است؛ لکن به چه حقی ملت پنجاه سال از این، سرنوشت ملت بعد را معین می‌کند  سرنوشت هر ملتی به دست خودش است.

فرض بفرمائید که ما زمان اول قاجاریه نبودیم. اگر فرض کنیم که سلطنت قاجاریه به واسطه یک رفراندمی تحقق پیدا کرد و همه ملت هم ما فرض کنیم که رای مثبت دادند، اما رای مثبت دادند بر آقامحمدخان قجر و نه آن سلاطینی که بعدها می‌‏آیند.

در زمانی که ما بودیم و زمان سلطنت احمدشاه بود، هیچ یک از ما زمان آقامحمدخان را ادراک نکرده، آن اجداد ما که رای دادند برای سلطنت قاجاریه، به چه حقی رای دادند که زمان ما احمد شاه سلطان باشد، سرنوشت هر ملت دست خودش است.

ملت در صد سال پیش از این، صدوپنجاه سال پیش از این، یک ملتی بوده، یک سرنوشتی داشته است و اختیاری داشته، ولی او اختیار ماها را نداشته است که یک سلطانی را بر ما مسلط کند .چه حقی داشتند ملت در آن زمان، سرنوشت ما را در این زمان معین کنند. مگر پدرهای ما ولی ما هستند؟ مگر آن اشخاصی که درصد سال پیش از این، هشتاد سال پیش از این بودند، می‌توانند سرنوشت یک ملتی را که بعدها وجود پیدا کرده، آنها تعیین بکنند؟

اما مجلس. مجلسی که بدون رضایت مردم است، این مجلس، مجلس غیرقانونی است. بنابر این اینهائی که در مجلس نشسته‌‏اند و مال ملت را گرفته‌‏اند به عنوان اینکه حقوق می گیرند، این حقوق را حق نداشتند بگیرند و ضامن هستند.

و اما دولتی که از همچو مجلسی و همچو سلطانی انشاء بشود، این دولت غیرقانونی است .از خود وکلا بپرسید که آیا شما را ملت تعیین کرده است؟ هر کدام ادعا کردند که ملت تعیین کرده است، ما دستشان را می‌‏دهیم دست یک نفر آدم ببرد او را در حوزه انتخابیه‌اش، در حوزه انتخابیه‌اش از مردم سوال می‌کنیم که این آقا آیا وکیل شما هست؟ شما او را تعیین کردید؟ حتما بدانید که جواب آنها نفی است.

بنابر حق شرعی و حق قانونی و حق بشری ما اینست که سرنوشتمان دست خودمان باشد. آیا حق این ملت این است که یک قبرستان شهید برای ما درست بکنند، در تهران، یک قبرستان هم در جاهای دیگر!»


مصاحبه پسر ناطق نوری با روزنامه ابرار

شتر کودتا، مقابل خانه

ناطق نوری زانو زده

در عکس بالا، سمت چپ(شما می بینید) نفر اول درکنار آیت الله خمینی در بهشت زهرا ناطق نوری نشسته است که عمامه در شلوغی جمعیت از سرش افتاده و سمت راست آیت الله مفتح با عمامه سفید، که ترور شد و مانند آیت الله بهشتی زنده نماند تا سرنوشت آیت الله دستغیب و یا طاهری اصفهان و... را پیدا کند!

 


جمهوری اسلامی در لبنان هم جا مانده

باد در پرچم سرخ و یک ستاره ترکیه

برندگان و بازندگان

عکس بالا از تظاهرات مردم در لبنان است و دو عکس پائین از تظاهرات حکومتی در چمن مقابل فرودگاه خمینی در تهران. هر دو دراعتراض به حمله اسرائیل به کشتی حامل آذوقه برای مردم غزه.


بیانیه کمپین حقوق بشر ایران

اعلام نام 15 تن از مجرمان

سرکوب خونین مردم ایران


فکر کرده بودند "انشاء الله گربه است!"

مقام معظم رهبری20 سال پیش تپق را زده بود


لشگر کشی موتوریزه مقام معظم!

خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی: امسال بیش از 49 هزار اتوبوس، 760 هزار زائر شهرستانی و یك میلیون و 200 هزار زائر تهرانی را به مرقد مطهر حضرت امام منتقل می‌كنند و پس از پایان مراسم نیز به مبادی نخست باز می‌گردانند.

سرداران مشغول

سازمان دادن نماز رهبراند!


شکار شبانه در تهران

بسیج محلات تهران را برای گشت با موتور و عملیات شبانه احضار کرده اند. به هر دو نفر آنها یک سطل رنگ سفید با قلم نقاشی داده اند تا این خبر دیواری را با رنگ سفید کنند: «مطابق اصل 27 قانون اساسی، 22 بهمن از میدان امام حسین تا میدان آزادی»


نگاهی به مصاحبه سردار فروزنده

فرماندهان سپاه  برندگان حراج بنیاد مستضعفان


یوسفی اشکوری: پیامی از این روشن تر؟

یک نفر از بیت امام

با حاکمیت کنونی موافق نیست!


آنها که صندلی هایشان خالی است

می خواهند روزنامه نگار شوند!

این عکس سخنرانی و پرسش و پاسخ وحید جلیلی، برادر دبیرشورای عالی امنیت ملی درتالار دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی است. این مراسم را بسیج دانشگاه علامه طباطبائی برگزار کرد. فارغ التحصیلان این دانشکده روزنامه نگار می شوند و روزنامه نگاران یا زندانی و یا بیکار و آواره! وحید جلیلی درباره "آزادی رسانه و عدالت رسانه ای" سخنرانی داشت و پرسش انگشت شماری که پای سخنرانی او جمع شده بودند و همگی عضو بسیج دانشگاه بودند، درباره چگونگی مقابله با مطبوعات آزاد بود!

چه گفتند و چه شنیدند، مهم نیست، مهم آنست که از تمام دانشگاه علامه طباطبائی تنها همین عده که درعکس می بینید در مراسم شرکت کرده بودند.


جنایت جدید اسرائیل

به فریاد کودتاچی ها رسید!

حمله نظامی اسرائیل به کاروان دریائی کمک به مردم شهر محاصره شده غزه، که دست کم 10 نفر در آن کشته شدند، موجی از خشم و نفرت را در جهان و بویژه در کشورهای عرب منطقه و ترکیه برانگیخت. این کاروان از ترکیه راهی غزه شده بود تا کمک های مردم ترک را به مردم غزه برساند. شهری که حماس بر آن حکومت می کند و اسرائیل آن را محاصره نظامی کرده است. هیچ دلیل و انگیزه ای جز توحش نظامی برای این حمله متصور نیست و خود اسرائیل نیز قادر به توجیه این جنایت نیست. تنها تصوری که در ارتباط با جمهوری اسلامی، دور از ذهن نیز نمی تواند باشد، آنست که در پنهان ترین لایه های هدایت سیاست جهانی، یا به یاری کودتای 22 خرداد آمدند! تا احمدی نژاد که در ایران، در بدترین موقعیت قرار گرفته بتواند موقعیت شعارگونه خود را حفظ کند و یا با برافراشتن پرچم ترکیه در تمام کشورهای منطقه، پرچم جمهوری اسلامی را پائین کشیدند. گامی بزرگ برای ترکیه به سوی احیای امپراطوری نوین عثمانی با حمایت مردم عرب منطقه. در ادامه این جنایت، حاکمیت کودتائی جمهوری اسلامی نیز تلاش خواهد کرد تا  با راه انداختن راهپیمائی های حکومتی به بهانه محکوم کردن این جنایت، شانه خود را از زیر فشار راهپیمائی اعتراضی مردم علیه کودتا در 22 خرداد در سالگرد آن بیرون بکشد.


مصاحبه رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر در روسیه

روسیه برای همکاری با ایران زیر فشار سنگین جهانی است!


علیه تن فروشی و تمام تبعیض ها

قیام سبز در خیابان هائی که شکارگاه تن فروشان بود


میرحسین موسوی درآستانه 15 خرداد

زندانبانان تبدیل به حاکمان شده اند


زمانی برای وزن کشی

تهران در انتظار دو لشگر کشی خیابانی


گزارش محرمانه آژانس اتمی علیه ایران

خبرگزاری های جهان شب گذشته خبر از گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی دادند. دراین گزارش که محرمانه تهیه شده اما خبرگزاری فرانسه از محتوای آن اطلاع یافته، قید شده «ایران در 7 آوریل سال 2010 در تاسیسات اتمی نطنز 7ر5 کیلوگرم اورانیوم تولید کرده است. نسبت این اورانیوم 7ر19 درصد است."


مردم دراضطراب حسین اند، وی از عباس می گوید جواب؟

اجلاس مضحک کمیسیون اصل 90 با احمدی نژاد


سرمقاله راه توده

نظام "منویات" سرنوشت پیشنیان را خواهد داشت!


در محافل سیاسی ایران

ناطق نوری از بیم جان مهر سکوت بر لب زده!


نامه نوری زاد از اوین

مرا نزد رهبر ببرید تا برایش از کهریزک دوم بگویم


دربند عمومی زنان اوین

ما در اینجا "زندان اوین" هستیم تا بفهمیم رئیس و "رهبر" کیست!


فقر 40 میلیون نفر در ایران

نصرالله ترابی در گفتگو با سایت خانه ملت: اظهار نظر اخیر مسئولان دولتی مبنی بر قرار داشتن 40 میلیون نفر از جمعیت کشور در زیر خط فقر مطلق و نسبی، بیانگر وجود بحران در معیشت و زندگی اجتماعی مردم است.
روزانه هر فرد به 2 هزار کالری انرژی نیاز دارد. اگر کسی نتواند این میزان کالری را مصرف کند زیر خط فقر مطلق قرار دارد.


سخنرانی فرمانده صدا و سیما

صدا و سیما به دستور رهبر به مردم دروغ می گوید!


آیت الله صانعی:

مردم نترسند!

چند روزی بیش نیست و ظالم کیفرش را می بیند


5 رویداد مهم مرتبط با ایران در روزهای اخیر


اشتباهات حکومت در حوادث سال 88!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


فیلم را ببینید!

منوچهر متکی

درمیان شعار "قاتل" برو بیرون وارد پارلمان

اتحادیه اروپا شد!


دروغگوئی

رسالت

صدا و سیما شده

سلام- صدا و سیما پوشش گسترده ای به خبر حمله اسرائیل به کشتی حامل آذوقه برای مردم غزه داد. شاید دو برابر و نیم شبکه های عرب زبان! اما هیچ خبری درباره محکوم کردن این حمله توسط رهبران اروپا و خواست آنها برای پایان محاصره غزه منتشر نکرد. حتی گزارش ها را به گونه ای تنظیم و پخش کرد که بموجب آنها رهبران اروپا در برابر این حمله سکوت کرده و یا مواضع جانبدارانه اتخاذ کرده اند. فیلم تظاهرات اعتراضی در کشورهای مختلف را هم پخش می کنند اما گویندگان صدا و سیما از قول مردم خواهان جنگ با اسرائیل می شود، در حالی که تظاهر کنندگان اغلب از گرو های ضد جنگ و حامیان صلح هستند که تقاضای پایان حصر غزه و محکومیت اسرائیل در دادگاه های بین المللی اند.

 

به یاد آورید
کوشش ما را!

آبونمانی که شما پرداخت می کند، ضامن ادامه انتشار پیک نت است. حساب آنها که پیک نت را می خوانند و هر بار آرزو می کنند که این صدا خاموش شود، حسابی است جداگانه. حساب آنها که عادت به مفت خوانی روی شبکه اینترنت دارند و تلاش و صرف وقت شبانه روزی گروه منتشر کننده پیک نت را صبح به صبح مصادره می کنند، از حساب گروه اول جداست، اما نه آنچنان جدا که بتوان آنها را از شمار کسانی دانست که دغدغه ادامه انتشار منظم پیک نت را دارند. بنابراین، روی سخن ما با گروه سوم است. یعنی آنها که دغدغه ادامه انتشار پیک نت را دارند. در واقع نیز، از اسفند ماه 1380 (اینجا)

 که پیک نت بعنوان اولین "روزنت" ایرانی آغاز به انتشار کرد، مخاطب ما همین گروه سوم بوده است. گروهی که در ابتدا از چند ده نفر در روز تجاوز نمی کرد و طی 9 سال تداوم انتشار پیک نت به رقم نجومی 190 تا 200 هزار در روز – روزهای آستانه انتخابات 22 خرداد و هفته های پس از آن- رسید. و این یعنی ضرورت ماندن و بودن، گام به گام ایران و تحولات آن را منعکس کردن و آماده سازی افکار عمومی برای حضور در لحظات مهم رویدادها!

در طول این سالها، به شهادت آرشیو پیک نت، (اینجا) ما در متن رویدادهای ایران گام برداشتیم و همینگونه نیز می خواهیم گام برداریم.

تصور می کنیم، با صرف اندک زمانی وقت و مراجعه به آرشیو پیک نت، استواری گروه منتشر کننده پیک نت در این مسیر را تائید می کنید. از اینجا شروع کنید! و پس از این مرور، وعده خود برای پرداخت آبونمان پیک نت را به یاد آورید!


توزیع
"بن لوازم آرایش"

شاید تعجب كنید ولی عین حقیقت است كه برایتان می نویسم. برای اولین بار در تمام ادوار ادارات دولتی، دفتر تبلیغات اسلامی قم در ماه اردیبهشت  به تمامی كارمندانش- اعم از زن و مرد- مبلغ  50 هزار تومان بن لوازم آرایش داد تا بتوانند از چند مغازه طرف قرارداد در صفائیه قم خرید كنند!

آقایانی كه به بهانه حجاب گریبان زنان و دختران دانشجو را می گیرند، در محافل وابسته به خودشان تا مرز پخش بن لوازم آرایش هم پیش رفته اند!


نگاهی به گذشته
روستای "خامنه"

با سلام - یک مرد در جمهوری اسلام نیست که برای یكبار هم كه شده از مقام رهبری بپرسید: میرحسین كیست؟

او فرزند میر اسماعیل است كه بارها  مبارزین اهل خامنه را با لابی كردن با تیمسارصمدیان پور(معاون قدرتمند رئیس کل شهربانی زمان شاه) كه با او همشهری بود را از  زندان نجات داد. از جمله شخص علی خامنه ای را بعد از چند هفته که در زندان شاه بود و برادرش را که چون سابقه مبارزاتی بیشتری داشت، بیش از علی خامنه ای در زندان مانده بود.

میراسماعیل كیست؟

او فرزند میر مهدی است كه در زمان رضا خان به اتفاق 8 تن از اهالی خامنه، روستای خامنه را

ازخان ظالم این ده، به قیمت یازده هزار تومان خرید و خامنه را از ستم خان نجات داد. سپس ده را به مردم واگذار و پول پرداختی را از محل فروش سهم آب قنوات ده تهیه کرد. سند فوق در موزه هدایای موسوی در خامنه موجود است. شرم و حیا در میان ما ایرانی ها چیز خوبی است!

عكس فوق آرامگاه میر مهدی پدر بزرگ میر حسین می باشد. 


فنر اوباش
سرانجام
"در" می رود!

سلام- در مورد استفاده هردمبیل حاکمیت از اوباش و اراذل که در واقع ارتش غیر رسمی و میلیشیای ولایت است باید منتظر در رفتن سررشته کار از دست خود آقایان هم بود.

در گذشته، آدمی که در نیروی انتظامی یا سپاه و یا یک ارگان رسمی استخدام بود تحت قواعد و نظمی به امر سرکوب مشغول بود، اما اراذل و اوباش کارشان نه به سامان است و نه قابل کتنرل.

مسلم است که اگر نیروها سرکوب کارشان را خوب انجام و به آنها اطمینان داشتند که به یکباره وسط یک درگیری خیابانی پا سست نمی کنند، احتیاج به استخدام اراذل و اوباش نداشتند.

این اراذل دیر نیست که باند های بزرگ دزدی های مسلحانه درست کنند و با استفاده از سلاح هائی که در اختیار دارند چه ها که بکنند. دهه 20 و30 آمریکا را بیاد بیاوریم که گانگستریزم در چه بستری شکل گرفت و سر انجام از کنترل تراست ها وانحصاراتی که اراذل واوباش را برای سکوب سرمایه داران کوچک بکار گرفته بودند خارج شد.


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)