12 و نیم در صدشان کارتن خواب بوده اند

غربال 25 هزار معتاد

سرگردان در خیابانهای تهران

 

عباس عبدی:

همه مقامات از نوار مکالمه

خلبان‌آسمان اطلاع داشته‌اند!

(پیک هفته ۱۰۹)  16 بهمن ماه 1398 - 5 فوریه 2020

 pyknet100@gmail.com


15-14 بهمن

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


15-14 بهمن

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


15-14 بهمن

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


15-14 بهمن

منتخب اخبار
شهرستان ها


15-14 بهمن

منتخب اخبار ورزشی


15-14 بهمن

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 16 بهمن

تا دروغ کارپایه حکومت است

هیچ‌مشکلی درایران حل‌نمیشود

تا دروغ در جمهوری اسلامی مثل نقل و نبات پخش می شود، هیچ مشکلی از مجموعه مشکلات کشور حل نخواهد شد. نه تنها مشکلی از مشکلات حل نمی شود، بلکه هر روز مشکلات تازه ای بر مجموعه مشکلات اضافه می شود. هر روز و در هر مورد که فکرش را بکنید به مردم دروغ گفته می شود و از آن شرم آورتر نقشی است که برای رسانه های کشور برای تکثیر و انتشار این دروغ ها تعیین کرده اند.

از رسوائی دروغگوئی درباره سقوط هواپیمای اوکرائینی بگذریم که ظاهرا و به گفته رئیس جمهور اوکرائین پرونده اش را می خواهند بدهند به یک دادگاه بین المللی. به همین تائید و رد صلاحیت ها و دلائلی که شورای نگهبان ارائه داده نگاه کنید که چقدر دروغ گفته اند و مچشان را گرفته اند اما ادامه میدهند. بقول عوام "سر عمر" پنج تا آیت الله  این شورا را می گردانند و ظاهرا باید برای گفتن دروغ از رفتن به جهنم بترسند! وقتی رهبر دروغ می گوید، می توان مچ شورای نگهبان را گرفت که چرا دروغ می گوئید؟ و گریبان رئیس قوه قضائیه و سخنگوی آن را گرفت که چرا به مردم دروغ می گوئید؟

بیائید پائین تر و برسید به رسانه ها: همین رسانه ها ناگهان کشف کردند که قاتل قاسم سلیمانی در هواپیمای نظامی سقوط کرده امریکا در غزنی کشته شد و عکسی راهم از او منتشر کردند. در فاصله کوتاهی آشکار شد که آن عکس مربوط به یک هنرپیشه در یک فیلم هالیوودی است و آن مامور "سیا" که قاتل سلیمانی اش اعلام کرده بودند اصلا در آن هواپیما نبوده است. درسی گرفتند؟ خیر! دو روز بعد بشارت دادند که "تتلو" را به خواست ایران (لابد به سفارش رئیسی، رئیس قوه قضائیه) پلیس اینترپول دستگیر کرده و بزودی تحویل ایران میدهد. به یک هفته نکشید که معلوم شد تتلو مشکل ویزا داشته، مواد مخدر داشته، نه پلیس اینترپول، بلکه پلیس ترکیه او را بازداشت کرده و سرانجام نیز آزاد شد. از این نمونه ها آنچنان زیاد است که به هیچ خبری که رسانه های داخلی منتشر می کنند اعتماد نیست و باید خبر را از منابع دیگری جستجو کرد تا بلکه صحت بخشی از آن کشف شود. چند بار ولیعهد عربستان را برکنار کرده اند؟ چند بار خبر دستگیری او در سفر به خارج را منتشر کرده اند؟ چند بار برای عراق نخست وزیر تعیین کرده اند؟ چند بار حوثی ها خاک عربستان را به توبره بسته اند؟ اینها نمونه های کوچک دروغگوئی حکومتی و بازتاب آن در رسانه هائی است که نه تابع اصول خبرنگاری و دارای توان حرفه روزنامه نگاری و خبرنگاری، بلکه تابع تصورات خود، دستورات، تمایلات و آرزوها و .... خود هستند. فرق نمی کند که صدا و سیما باشد و یا فلان روزنامه و یا فلان خبرگزاری. همچنان که فرق نمی کند رهبر باشد یا امام جمعه و استاندار باشد و یا فرمانده سپاه، اتاق بازرگانی باشد و یا دادستان کل. همه دروغ می گویند. حاصل این دروغگوئی همین بی اعتمادی عمومی به رسانه ها و حرف های مقامات است که دیگر قابل انکار نیست و بقول حسن خمینی در دیدار با مسئولین صدا و سیما دروغگوئی آبروئی باقی نگذاشته! (خبر این دیدار را در همین شماره پیک نت بخوانید)


حسن خمینی خطاب به مدیران صدا و سیما:
دروغ در دراز مدت
برای گوینده آبروئی نمی گذارد!


صفوف داعش درعراق بسرعت تقویت می شود

بهانه امریکا برای ماندن درعراق

"افزایش حضور داعش دراین کشور"


ویروس جنگ اقتصادی با چین

مهلک تر از ویروس "کرونا"

هیجان وسیعی را درباره ویروس کرونا در سراسر جهان ایجاد کرده اند. این را که چنین هیجانی تا حد واقعی و بخاطر نگرانی از گسترش این ویروس در جهان است آینده نشان خواهد داد، اما یک نکته چنان قطعی است که از هم اکنون می توان درباره آن قضاوت کرد و نتیجه گرفت و آن جنگی است که امریکا و رسانه های آن کشور علیه چین هدایت و رهبری کرده و ادامه میدهند و این جنگ زودتر از ویروس کرونا به تمام رسانه های اروپا و بدنبال آن، دیگر کشورهای جهان سرایت کرده است. دکتر محیط اطلاعاتی را درباره این جنگ اقتصادی با چین ارائه داده که در فیلم بالا می شنوید .  https://www.facebook.com/Mitrahelium/videos/2997382143606006/?t=5


عکس یادگاری شهاب حسینی با رابرت دینرو

هیچ عزتی بی علت نیست!


منتخب اخبار روزهای گذشته


مهمانی شام خاتمی با حضور روحانی و...

آمران حریق سفارت عربستان

قصد تسلط بر مجلس آینده را دارند


باپوشاک "استوک"

بازار پوشاک شب عید را

امسال ترک ها قبضه می کنند


عنوان اول پیک نت 15 بهمن

قایم موشک بازی آنهائی
که‌خود را فاتح‌ مجلس‌آینده‌ میدانند


افزایش نگرانی از عدم شرکت مردم در انتخابات

نامه ای در حد اخطار قانون اساسی

از  دفتر روحانی به شورای نگهبان


گزارش تصویری تظاهرات در بغداد و شهرهای جنوبی عراق

"توفیق علاوی" هنوز نیآمده

در خیابانهای عراق سقوط کرد!


گفتگو با چند زندانی

"ولایت" پشت درهای بسته

در زندانهای ج. اسلامی


عنوان اول پیک نت 14 بهمن

اعتماد مردم به حاکمیت

به زیر 10 در صد رسیده!

این گزارش مربوط به یکی از جلسات دورهمی صنعت گران، شورای شهر، شهردار و استاندار یکی از استان های بزرگ ایران است.

«...شما باعث رشد صنعت و تولید بشوید و مردم را تشویق به شرکت در انتخابات بکنید ترامپ خودش می آید پیشتون ولی با این وضعیت اسفناکی که داریم و شرایطی که سخت تر هم میشود به جائی نمی رسیم. مسئله مهم عدم اعتماد مردم به حاکمیت است که به زیر 10 درصد رسیده است. به ما می گویند آموزش شهر نشینی به مردم بدهید. آموزش رانندگی و تفکیک زباله به مردم بدهید. به مردمی که در مهم ترین خیابان شهر از آغاز تا پایانش حتی یک سطل زباله نمی بیننند و در عوض ۳۸ صندوق صدقات را می بینند چه آموزشی بدهیم؟»


نتیجه یک نظر سنجی

15 در صد از 75 درصد مردم

در انتخابات شرکت خواهند کرد


علی مطهری

شورای نگهبان به من گفت:

باید همان را بگوئی ما می گوئیم!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

پر خواننده ترین مطلب پیک نت روز گذشته (سه شنبه) عنوان اول آن "قایم موشک بازی آنهائی که خود را فاتح مجلس آینده میدانند" بود که روی کانال تلگرام پیک نت 6 هزار و 570 خواننده داشت. فیسبوک پیک نت همچنان از سوی فیسبوک مسدود است .


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران