سرمقاله راه توده 741

سرمایه داری جهانی

به سمت تکانه‌های بزرگ!

 

یادداشت عباس عبدی

"تاج" تاجگردون

زیبنده سر همه‌نمایندگان است!

(پیک هفته ۱۰۹)  22 خرداد ماه 1399 - 10 ژوئن 2020

 pyknet100@gmail.com


20- 21 خرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


20- 21 خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


20- 21 خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


20- 21 خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


20- 21 خرداد

منتخب اخبار ورزشی


20- 21 خرداد

منتخب اخبار اقتصادی


عنوان اول پیک نت 22 خرداد

جاسوسی در ج. اسلامی

فرزند فساد، اختلاس و استبداد است

آیا با اعدام "سید محمود موسوی مجد" که ظاهرا از سرداران امنیتی سپاه قدس بوده و شانه به شانه سردار سلیمانی اینسو و آنسو می رفته و به جرم جاسوسی برای سازمان های جاسوسی اسرائیل و امریکا محکوم به اعدام شده، نفوذ در عالی ترین ارگان های اطلاعاتی و امنیتی و نظامی و بویژه بیت رهبری که کسی از درون آن خبر ندارد خاتمه می یابد؟ صد البته خیر! به این دلیل ساده که فساد اقتصادی در همین نهادها، فساد سیاسی و امنیتی را تولید کرده است. در هر کشوری نفوذ و جاسوسی روی میدهد و  این امر نادری نیست، اما نه به وسعت جمهوری اسلامی. دستگیری فعالان محیط زیست و روزنامه نگاران و فلان محقق دارای دو تابعیتی که به ایران سفر می کند باتهام جاسوسی و اغلب گروگان گرفتن آنها برای مذاکرات و زد و بندهای سیاسی با امریکا و کشورهای غربی عملا نقش پوششی برای جاسوسی واقعی در جمهوری اسلامی را داشته و دارد. نمی توان گفت آنها که این سناریو را اجرا می کنند جاسوس اند اما هیچ بعید نیست که در میان طراحان این سناریوها نیز افرادی نظیر موسوی مجد فعال باشند. سخنگوی قوه قضائیه می گوید موسوی مجد رفت و آمدهای سردار سلیمانی را به موساد و سیا اطلاع می داده و ما او را پیش از تروی سلیمانی با پهپادهای امریکایی در بغداد دستگیر کرده بودیم. اگر این ادعا که پیش از ترور سلیمانی موسوی مجد دستگیر شده، پس آنها و آن شبکه ای که "تردد" آخرین سلیمانی از تهران به سوریه و سپس بغداد را با آن دقتی که وی هدف در جاده فرودگاه بغداد ترور موشکی شد را چه کسانی به امریکا و موساد اطلاع داده بودند؟ ادامه شبکه موسوی مجد؟ افراد موبور و چشم آبی و بی ریش و بی انگشتر عقیق که در سازمان اطلاعات سپاه و یا بیت رهبری مشغول خدمت نیستند. خودی هائی که این ظاهر را ندارند مشغول خدمت اند! هنوز پرونده ترور دانشمندان اتمی ایران بسته نشده، همچنان که پرونده ترور سرلشگر صیاد شیرازی. هنوز اسرار جعبه سیاه هواپیمای اوکرائینی فاش نشده، همچنان که اسرار جعبه سیاه هواپیمای فرماندهان سپاه و ارتش که در سال 59 سقوط کرد و همه کشته شدند. ناممکن است سلیمانی بدون محرمانه ترین و دقیق ترین اطلاعاتی که از مسیر او به امریکائی ها و اسرائیلی ها داده شد ترور موشکی و پهپادی شده باشد. البته نقش رقابت ها در درون خود سپاه را نباید دست کم گرفت، اما از درون همین رقابت هم ارتباط با امریکا و اسرائیل بیرون می آید. قوه قضائیه که در ارتباط با امثال موسوی مجد کاره ای نیست. اطلاعیه ای بدست سخنگوی آن داده اند تا قرائت کند. سازمان اطلاعات سپاه که موسوی مجد را بازجوئی کرده باید بگوید در این بازجوئی ها به چه اطلاعاتی دست یافته است؟ همین سئوالات در ارتباط با عیسی شریفی قائم مقام سردار قالیباف در دوران صدارتش در شهرداری تهران مطرح است. اتهامات جاسوسی او را مهم تر از دست داشت و یا اطلاع داشتن از اختلاس و فساد در شهرداری تشخیص داده و بدستور رهبر بازجوئی از او به ستاد نیروهای مسلح واگذار شد. درجات نظامی موسوی مجد و عیسی شریفی چیست؟ در 40 جلسه بازجوئی و محاکمه ادعائی و مخفیانه او چه اطلاعاتی بدست آمده است؟ رابطه فساد در شهرداری تهران و جاسوسی چه بوده است؟

در مرور حوادثی که زمینه ساز کودتای 28 مرداد شد، با کسانی مانند "سید میراشرافی" برخورد می کنیم که جاسوس انگلیس بود اما در کنار آیت الله کاشانی شمشیر می زد و روزنامه او بنام "آتش" با کیهان شریعتمداری مو نمی زد. در اسناد کودتای 28 با برادران "رشیدیان" برخورد می کنیم که توانستند شبکه "بدامن" را برای هدایت شماری از روزنامه های وقت جهت انتشار  تند ترین مقالات و کاریکتورها علیه مصدق سازمان بدهند. مصدق را انگلیسی تبلیغ کنند و آلت دست امریکا. حالا نباید پرسید آنها که این طرح را پس از ترور سلیمانی در ایران تهیه و منتشر کردند و ظریف را با یک کراوات در کنار ترامپ قرار دادند و نگاه با تردید و خشمگین سلیمانی به آنها را، همان رشیدیان ها و بدامن ها اما در قالب عماریون و حزب الهی ها و ذوب شدن در ولایت نیستند؟


گفتگو با لطف الله میثمی

احزاب را گروهک اعلام کردند

راه برای باندها و فساد هموار شد


ما هم بی آنکه دوچرخه سوار باشیم

به این پویش اعتراضی می پیوندیم!


شعارهای معترضان امریکا

و سازماندهندگان تظاهرات آنها

ولادیمیر پروخواتیلف بنیاد فرهنگ استراتژیک

ترجمه - کیوان خسروی


راه توده 741 منتشر شد!

هفته نامه راه توده – شماره 741 (پنجشنبه 22 خرداد 99) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام این هفته نامه نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به تکانه های بزرگ در جهان سرمایه داری دارد. بخش دیگری از خاطرات "جان کولارژ" که از روسیه به قفقاز و از قفقار به بندر انزلی رسیده منتشر شده است. در همین شماره مطالبی می خوانید با عناوین: دو درک متفاوت از عدالت اجتماعی در جمهوری اسلامی، راه حل هائی برای بیرون کشیدن کشور از بحران، ملی شدن بانکها گام نخست برای اقتصاد تولیدی، شعارهای مردم و سازمان دهندگان تظاهرات امریکا، ریشه های تاریج برده داری و تبعیض نژادی در امریکا، کابوس داعش بار دیگر در عراق ظاهر شده، حریق اعتراض ها در امریکا دامن اروپا را گرفت، گزارش "ریانووستی" از شرایط ایران، رانده شدگان اجتماعی در خیابانهای امریکا و بالاخره یک عکس یادگاری.

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh


نامه لاوروف به سازمان ملل درباره ایران

تجدید تحریم تسلیحاتی ایران

در چارچوب"برجام"ممکن نیست


"قطر ایر ویز" پیشتاز است

پروازهای خارجی از ایران

بزودی ازسر گرفته می شود!


عنوان اول پیک نت 21 خرداد

سلیمانی قربانی همان نفوذی شد
که پیک نت از ابتدا گفت!


یک بام و دو هوای پرونده های فساد

چرا قائم مقام قالیباف محرمانه

و معاون لاریجانی علنی محاکمه میشوند


پیام غلامرضا منصوری در چهره ای دیگر

من برای حضور در دادگاه

طبری به ایران بازمی گردم!


شنیده ها در محافل سیاسی

علی مطهری شانس بزرگ

انتخابات ریاستجمهوری آینده


مرحله جدید شیوع

"مرگ خاموش" و بی خبر

مبتلایان به کرونا در ایران


عنوان اول پیک نت 20 خرداد

فقها به راه خود رفتند
و تره‌هم‌برای‌خمینی خرد نکردند!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (چهارشنبه) با بیش از 5 هزار و 500 خواننده روی تلگرام پیک نت بیشترین مخاطب را داشت. این عنوان درباره قربانی شدن سردار سلیمانی با گزارش های جاسوس های نفوذی در کنار دستش بود. این مطلب روی فیسبوک پیک نت نیز بیش از 1500 خواننده داشت و روی 11 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران