اصلاح طلبان بلاتکلیف اند

نامزدهای نظامی 1400

این‌روزها سر هم‌ را می‌تراشند!

 

قاسم سلیمانی را چه کسانی دم تیغ دادند؟

شلیک مشکوک موشک

به پایگاه عین الاسد امریکا

(پیک هفته ۱۰۹) 25 اسفند ماه 1399 - 15 مارس 2021

 pyknet100@gmail.com


24 - 25 اسفند

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


24 - 25 اسفند

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


24 - 25 اسفند

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


24 - 25 اسفند

منتخب اخبار
شهرستان ها


24 - 25 اسفند

منتخب اخبار ورزشی


24 - 25 اسفند

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 25 اسفند

حسن خمینی:

مردم با حرف و شعار

پای صندوق انتخابات نمی‌آیند!

از بعد از فوت آیت الله خمینی، هرکس رئیس جمهوری شده، بخت خود را برای رهبری و یا حتی عضویت در شورای رهبری از دست داده است. اگر آقای خامنه ای هم در زمان محمد خاتمی و یا احمدی نژاد و یا روحانی رئیس جمهور شده بود بخت رهبر شدن را قطعا از دست می داد. رئیس جمهور تابلوی شلیک مردم ناراضی ایران از کل نظام و برنامه های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی آنست. این نکته پنهانی نیست و وقتی پوست خربزه نامزدی ریاست جمهوری را سعی می کنند زیر پای یکی از نامزدهای احتمالی رهبری بیاندازند با همین هدف ضایع کردن و از میدان بدر کردن اوست. اگر غیر از این بود، مجتبی خامنه ای نامزد ریاست جمهوری می شد تا دقیقا آنچه را آقای خامنه ای می خواهد او اجرا کند و اگر برای رهبر شدن تجربه ریاست جمهوی (به سبک آقای خامنه ای) لازم است ایشان هم این تجربه را بیاندوزد! اما هم خود آقای خامنه ای نکته بالا را با دقت میداند و هم خود مجتبی میداند و به همین دلیل او در کوزه ذخیره مانده است. آقای رئیسی هم اگر در انتخابات 96 هوای ریاست جمهوری را داشت، حالا که وارد کارهای قضائی و اجرائی و تنش ها شده خوب میداند که پا را روی این پوست خربزه نباید بگذارد. و آنها که این روزها بنام اصلاح طلب حسن خمینی را بعنوان کاندیدای ریاست جمهوری مطرح می کنند عملا پوست خربزه زیر پای او می اندازند. حتی همین پیشنهاد هم همراه شده با حملات تبلیغاتی – البته کمرنگ- به او، چه رسد به آن که بی درایتی کند و نامزد انتخابات شود. حتی با اشاره رهبر جمهوری اسلامی. اشاره ای که اگر واقعیت پیدا کند، نه پوست خربزه که پوست موز است برای زیر پای حسن خمینی. بنظر می رسد که حسن خمینی این نکات را خوب میداند و فعلا نظرات و دیدگاه های عمومی اش درباره اوضاع مملکت را بیان می کند. شاید روزی صاحب این دیدگاهها - اگر میدانی برای روحانیون باقی بماند- میدانی در حد استقبال و خواست مردم برای رهبری جمهوری اسلامی پیدا کند. فعلا سخنرانی های وی، از فراز سه قوه مجریه و قضائیه و مقننه و رکن پنجم و ششم (در مشروطه مطبوعات رکن چهارم بودند) یعنی مجمع مصلحت نظام و شورای نگهبان ایراد می شود. از جمله سخنان این هفته او در دیدار با رهبران و کادرهای حزب مردم سالاری. او دراین سخنرانی گفت:

«هرکس دلش به حال ایران می سوزد باید شرایط انتخابات پرشکوه را فراهم کند. باید تنگ نظری ها کنار گذاشته شود. من چه حقی دارم که شما را از داشتن نماینده یا یک اندیشه محروم کنم؟

اگر بدنبال عزت هستیم و می خواهیم وقتی در مقابل خارجی ها می ایستیم و مذاکره می کنیم امتیاز گزاف ندهیم و حقّمان را عزتمندانه را بگیریم، مردم باید در صحنه باشند. اگر به دنبال رفاه هستیم، باید مردم همدلی کنند و همراه شوند. قواعد این هم (برای در صحنه بودن مردم) روشن است؛ باید شرایطش را فراهم کرد. این موضوع با سخن گفتن حل نمی شود؛ بلکه باید تنگ نظری ها کنار گذاشته شود.»


قبول افزایش 39 در صدی

حقوق و دستمزد کارگران

سرانجام پس از اعتراضات و تجمعات کارگری و مذاکرات نمایندگان کارگران و کارفرمایان با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی، افزایش حقوق و دستمزد 39 در صدی برای کارگران در سال آینده تصویب شد.وزیر کار  "محمد شریعتمداری"پس از خروج از جلسه ای که تصمیم بالا گرفته شد با خبرنگاران مصاحبه کرد و گفت که افزایش حقوق برای دستمزدهای سطح بالا ۲۶ درصد به علاوه عدد ثابت ۲۴۱ هزار تومان خواهد بود.


علی مطهری

شورش آبان نباید 230 کشته میداشت

حتی اگر 20 روز هم ادامه می یافت


ادامه تجمع اعتراضی بازنشستگان

حقوق ما، مطابق تورم!

روز گذشته نیز با نزدیک شدن عید نوروز، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در اعتراضی همآهنگ در بسیاری از شهرهای ایران در برابر اداره تامین اجتماعی شهرهای خود با شعار "حقوق ما مطابق تورم" و "رزمندگان دیروز- گرسنگان امروز" جمع شدند. این اجتماع از جمله در شهرهای تهران، تبریز، اهواز، اصفهان،  اراک و... گزارش تصویری منتشر شده است.


مشاور امنیت ملی کاخ سفید:

درحال مذاکره غیرمستقم

ازطریق واسطهها با ایران هستیم


سخنگوی شورای نگهبان

رئیس جمهور آینده میتواند

نظامی‌باشد اما بدون‌لباس‌نظامی!


عنوان اول پیک نت 24 اسفند

یک هفته شورش و گلوله
در تهران چگونه گذشت؟


مقایسه کنید با احمدی نژاد

"لولا" روی شانه های مردم

در راه کاخ ریاست جمهوری برزیل


لوکاشنکو:

من پولی غارت  نکرده ام

که آن را بردارم و فرار کنم!

تلویزیون حزب کمونیست روسیه

ترجمه نعمت بوستانی


در دو دریای عمان و مدیترانه

ایران و اسرائیل

وارد جنگ علیه کشتی‌ها شدند!


تاج زاده: اگر مردم آگاه تر شوند

نه رهبری موروثی می شود

ونه یک‌ نظامی رئیس‌جمهور


عنوان اول پیک نت 23 اسفند

دیپلماسی یا جنگ

گره‌ برجام با کدام‌دندان باز می‌شود؟


جمعه (دیروز) خیابان ولی عصر

آنها که با دلی پر خون

برای مردم شادی می آفرینند

اکثریت مردم ایران هم از محدودیت های مذهبی و یا به ظاهر مذهبی 4 دهه اخیر خسته شده اند و هم غم نان و خرج زندگی امانشان را بریده است. حکومت دنبال نخود سیاه "ساسی مانکن" می دود، درحالیکه اکثریتی که به آن اشاره شد نه ساسی مانکن می شناسد، نه با ساسی مانکن شادی می کند و نه ساسی مانکن برایش آب و نان و کار می شود. واقعیت همین است که در این فیلم می بینید. فیلمی که روز گذشته در خیابان ولی عصر گرفته شده است. مردم به شادی آفرینان پول میدهند و آنها که این شادی را می آفرینند ای بسا برای خرج زندگی دست روی دل پر خون خود گذاشته و شب عیدی برای دیگران شادی می آفرینند. به گوش حکومت خواهد رفت و در سیاست های فرهنگی و سیاسی و اقتصادی 4 دهه گذشته تجدید نظر خواهد کرد؟


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 



کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

خبر تفسیری "یک هفته شورش و گلوله در تهران" که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد، روی کانال تلگرام این روزنت با عبور از مرز 5 هزار و 500 خواننده بیشترین مخاطب را داشت. در فیسبوک پیک نت روز گذشته نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت و روی 6 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد

آدرس فیسبوک پیک نت اینجا


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران