احمد به فدای دست پنجه احمدی
خطبه و پيش خطبه ای
عجيب تر از نامه احمدی نژاد
پيش خطبه رئيس روان پريش سازمان روانشناسی


 


نامه حسن روحانی به "تايم"
توطئه جديد كاخ سفيد
در قبول دو هفته مهلت
روحانی توپ‌ مذاكرات‌اتمی‌ را به خط ميانه پاس‌داد

       پیک هفته 66  ----------    23 ارديبهشت  1385 - 13  مه 2006

  infos@peiknet.com  

هنر و اندیشه


درجه حرارت
در آخرين
روزهای نمايشگاه


سالگرد
80 سالگی
 باقرمومنی
در پاريس

باقر مومنی، مترجم و پژوهشگر سياسی ايران از مرز 80 سالگی گذشت. او تنها پژوهشگر سياسی نبود ونيست، بلكه بخش مهمی از عمر او در مبارزه سياسی – در جبه چپ- گذشت. از حزب توده ايران تا جدا از اين حزب اما با ايدئولوژی همين حزب.
30 آوريل گذشته برای مومنی كه مقيم فرانسه است مراسم سالگرد هشتادمين روز تولد گرفتند. در اين مراسم كه در محل "بنياد فرهنگى و كتابخانه پويا" در شهر پاريس برگزار شد، شمارى از چهره هاى آشناى جنبش دمكراتيك و چپ ايران، از جمله دوستان و ياران آقاى مومنى شركت داشتند.
در ابتدا حسن مكارمى نوشته اى طنزآميز درباره مزايا و معايب هشتاد سالگى باقر مومنى خواند. سپس ناصر مهاجر متنى را كه بمناسبت هشتاد سالگى باقر مومنى نوشته بود، خواند. اين متن سيری بود در زندگی پر تلاطم باقی مومنی. در همين مراسم اعلام شد كه كتاب جديد باقر مومنى، با نام"راهيان خطر" نيز از سوی انتشارات خاوران منتشر شده است.


مرگ
 برمردگان


ناتل خانلری
عقاب اوج پرواز
ادبيات ايران


شهيد زمين
حاج برخوردار
و. سبفت


خاموشی دو ساله
كيومرث صابری
طنز
دوران رقابت
خامنه ای
 با موسوی


پیام جمشید مشایخی
رادیو
در ایران
66 ساله شد 

نماينده آمريكا در آژانس- 9 ماه مه
6 دليل توليد سلاح اتمی
و نظامی بودن برنامه اتمی ايران

امريكا معتقداست نيازی به مذاكره مستقيم با ايران نيست. ما به نامه های عريض و طويل از سوی رئيس حمهور ايران نيازی نداريم. ايران بايد در چارچوب هيات اروپائی به مذاكرات ادامه بدهد. اين ادعا كه ايران نيازمند اورانيوم غنی شده برای نيروگاه های انرژی غيرنظامی است يك ادعای مردود است زيرا تنها نيروگاه انرژی اتمی ايران در بوشهر قرار است تحت يك قرارداد درازمدت از روسيه سوخت دريافت كند.


حجاريان:
ايران در تيررس
صحبت
2 و 3 ماه است
چه بايد كرد؟
سازمان دادن جنبش صلح بر دمكراسی
 و حقوق بشر برتری پيدا كرده است


از طريق جمهوری آذربايجان
امريكا آماده عبور
 از دريای خزر می شود
امريكا در تدارك آزمايش حمله كوچك اتمی به تاسيسات زير زميني


محمد خاتمی:
از انگيزه نامه به بوش بی خبرم
اما درگذشته فرصت ها سوخت


نامه رهبر به بوش- با امضای احمدی نژاد
لازم نيست جهان را اصلاح كنيد
فعلا ايران با خطر روبروست


جامعه قرار است اينگونه اصلاح شود!

با اين صحنه های مشمئز كننده كه بيشتر موجب ترحم مردم و نفرت از باطوم بدستان می شود، می خواهند جامعه را به سبك دولت احمدی نژاد و جنتی اصلاح كنند. آنهائی را كه با پابند و دستبند نيمه قپانی در محلات تهران می گردانند، جرمشان همان است كه نوشته و روی سينه هايشان چسبانده اند. از فرستادن به بالای جرثقال در محلات، رسيده اند به گردش های خيابانی. جامعه بحران زده ايران اينگونه درمان می‌شود؟


دكتريزدی و نامه احمدی نژاد
بجای اتهامات امريكا
نگاهی به اتهامات خود كنيد!


بازداشت موقت دكتر يزدی درنمايشگاه كتاب تهران
آنها كه نامه به بوش می نويسند
نويسندگان نامه به رهبر را بازداشت می كنند


 جنگی HIP- HOP  اين
محصول سياست اتمی رهبر است

اين نوحه جنگی را به سبك "HIP-HOP" خوانده اند. ظاهرا بسيج نسل دوم بايد با اين رنگ و اداها برود به جنگ اتمی. اگر كر بسيج نخوانده باشد، سفارش تبليغات اسلامی و سپاه بايد باشد به همان گروه های موسيقی جوانان كه كنسرتشان ممنوع است اما رنگ جنگی شان آزاد و سفارشی. شايد هم قرار است سپاه با HIP-HOP رژه برود. تا اينجا ماجرا كمی خنده دار است، اما بقيه آن، يعنی سياست جنگی حاكميت خنده دار نيست و بايد جلوی آن را گرفت. حاكميتی كه به هر وسيله ای- حتی رب و هيپ هاپ- می‌خواهد جنگ را به كشور تحميل كند، به اين آسانی و در پراكندگی نيروها دست از سياستش نخواهد كشيد. بايد بسيج شد. شايد از صدر اصلاحات تا لحظه كنونی دقيق ترين سخن سعيد حجاريان همان باشد، كه دراين شماره پيك نت می خوانيد.


آخرين گشت در نمايشگاه كتاب و مطبوعات
جوك های روز: نامه احمدی نژاد
واقعيات روز: نوشته های غرقه جوانان


سايت جديد مجلس
اما غير وابسته به مجلس هفتم

مجمع نمايندگان ادوار مجلس در يك ابتكار قابل تقدير سايت اينترنتی مجلس را راه اندازی كرد. اين درحالی است كه سايت "خانه ملت" از وقتی مجلس هفتم تشكيل شده بكلی از كيفيت افتاده و تقريبا ديگر يك مرجع برای مراجعه و كسب اطلاع از آنچه درمجلس می گذرد نيست. اين سايت به همت نمايندگان اصلاح‌طلب دوره های مختلف مجلس راه اندازی شده كه صفحه نخست آن را می بينيد. با آدرس www.namayandegan.com می توانيد به اين سايت مراجعه كنيد. يدالله اسلامی دبيركل مجمع نمايندگان ادوار مجلس دراين ارتباط گفت: در اين سايت، پيوندهايی از تمامی پارلمان‌های جهان، خبرگزاری‌ها و مجلات معتبر وجود دارد و ايجاد ايميل برای تمامی نمايندگان نيز امكان‌پذير است.


از احمدی
به بوبوشی

ای برادر بوش، يعنی "ابن ِ بوش "
ای چو سير و سركه در جوش و خروش
ای كه می‌گويی جهان مال ِ من است
ماه و مريخ و عطارد جمله روش
ای كه نفت و گاز ِ مفتت آرزوست
با سيا و با ضيا و با گوگوش
كو دمكراسی و حق اندر عراق ؟
كو لباس ِ عدل، كاو گفتی بپوش ؟
يا اخی! عين ِ نظام ِ ماستی
در لگد ‌‌‌كوبی‌ی مردم سخت‌كوش
مثل ِ ما عاجز كشي, دارا نواز
مثل ِ ما گندم ‌نمای جو فروش
مثل ِ ما در حقه‌بازی هفت خط
مثل ِ ما مردم فريب و حق فروش
پندی از من بشنو ای دانای راز
بی‌ضرر باشد برادر, می‌نيوش
دين ِ حق لبيك گوی و يار باش
شربت حقت گوارا، نوش نوش!
اين ميان آن مشكل ِ فنی‌ت نيز
برطرف سازيم ای بوش ِ چموش
ختنه‌ات سازد خود آسيد علی
تيغ ِ آقا از هزاران برده هوش
" كانداليزا رايس " را اخراج كن
يا روانش كن ور ِ دست ِ هووش
" تونی " ‌ی بی‌معرفت را دك نمای
نه‌ توی آب ‌زير ِ كاه‌ ِِ مرده موش
ديگ ِ دنيا را نگون سازيم ما
گر نجوشد بهر ِ ما، گويی مجوش!
چون من و تو در كنار ِ يكدگر!
كل ِ دنيا می‌شود زير و زبر !
(از سايت خانه پناهجو)


تحصن صنفی و نه قومی دانشجوئی در تبريز

دانشجويان دانشگاه سهند تبريز وارد مرحله جديدی از اعتراضات صنفی شدند و دست به تحصن زدند. با آنكه سعی می شود اين تحصن يك تحصن قومی تلقی شود و حراست دانشگاه نيز در تلاش است تا ميان دانشجويان ترك زبان اين دانشگاه و ديگر دانشجويان تفرقه ايجاد كند، گزارش های رسيده حاكيست كه تحصن و اعتراضات دانشجويان صنفی است و همه مطالبات و از جمله مطالبه فعاليت های فرهنگی آذری ها را نيز در بر می گيرد كه از يكسال پيش بشدت جلوی آن گرفته شده است.


در يك نگاه
اين فيلم تزوير و ريا را هم ببينيد

آنكه چشم می دزدد و برای دوربين آن اداها را در می آورد، همان است كه درس اخلاق و مذهب، اخلاص و صداقت هم در تلويزيون می دهد و يا در نماز جمعه با تكرار و تكرار همين صفات بالای منبر می رود! آن تزوير و ريائی كه امروز در بطن جامعه ريشه دوانده و آن تظاهر به دينداری و نان به نرخ روز خوردن، كه آفت ايران شده، ريشه هايش اينجاست! نگاه كنيد.سهم خود را در بهره گیري از این روزنت بپردازید

این یگانه منبع درآمد پیک نت براي ادامه انتشار است.


حساب بانکی

A.KH.P

ِDeutsche Bank

Konto Nr 4593745

BLZ: 10070024

Germany

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany


    

 

 

تماس با ما - اشتراك پيك

دیدگاه ها


صدام
و خلق و خوی صدامی
و. جوانه


كل
اگر طبيب بودی
سرخود دوا نمودی
و. جمهور

در چند روز اخير نامه ي احمدی نژاد به جرج بوش پسر در كانون توجهات رسانه های داخلی و برخی رسانه های خارجی قرار داشته است.در مورد علت انجام و صحيح و غلط بودن فرستادن اين نامه نظرات متفاوتی وجود دارد.می توان حدس زد كه اين نامه در راستای ايجاد فضای تبليغاتی برای دو مقصود مشخص انجام گرفته است:
اول ايجاد شرايطی در داخل كه اميد به دولت را در سطح عمومی افزايش دهد.سلسله عملكردهای دولت در چند ماه اخير با ارسال اين نامه تكميل شد و اين اميد را برای عوام ايجاد خواهد كرد كه با بهبود روابط ايران و امريكا، بخصوص شرايط اقتصادی ايران بهبود يابد.اگرچه در واقع متن نامه چنين هدفی را محقق و پيگيری نمی نمايد.
ثانيا اين نامه از نظر بين المللی مسائل را مطرح می نمايد كه خواست گروههای زيادی را نمايندگی می كند.مخالفان جنگ و مدافعان حقوق بشر، اسلامگراهای تندرو ضد غرب و گروههای سياسی -عمدتا چپ-ضد سرمايه داری. گرچه سطح نازل و پراكنده گويی های موجود در نامه از اثر آن به شدت كاسته است.
البته از جهات ديگری نيز اين نامه قابل تامل است.در اين نامه مسائلی مطرح شده است كه می تواند دغدغه فعالين اجتماعی و حقوق بشر درون كشور باشد.تنها لازم است خطاب نامه را تغيير دهيم و جای برخی عناوين را عوض كنيم. به عنوان مثال:
«...متهمانی در گوانتانامو - بجايش بخوانيد اوين- در بند هستنـد كه محاكمه نمی شوند. به وكيل دسترسی ندارند. خانواده های آنان نمی توانند آنان را ببيننـد...» و يا در اين قسمت نامه:
«...واقعه 11 سپتامبر -بخوانيد قتلهای زنجيره ای، حمله به كوی دانشگاه، قتل زهرا كاظمی و... - واقعه هولناكی بود. كشتن بيگناهان در همه جای دنيا تاسف بار و دردناك است...همه دولتها موظفند از جان و مال و آبروی شهروندان خود محافظت كنند...چرا ابعاد اين موضوع -موضوعات- تا كنون مخفی مانده است؟ چرا توضيح داده نمی شود چه كسانی در اين حادثه كوتاهی كرده اند؟ و چــرا مسببين و مقصرين معرفی و محــاكمه نمـی شوند؟» 
از اين دست مسائل در نامه ی احمدی نژاد به بوش كم نيست و مرا ياد آن مثل اندازد كه رطب خورده كی منع رطب كند. در حالی كه نتوانسته ايم حداقل رضايت مردمان خود را جلب كنيم و با مشكلات بسياری روبرو هستيم و حداقل خواست شهروندان خود را بر نمی تابيم، برای ديگران نسخه می پيچيم و درمان ارائه می كنيم و انتظار داريم كه پاسخ نشنويم كه "تو اگر طبيب بودی سر خود دوا نمودی”.


وداع
كانون های فرهنگی
با دانشگاه اصفهان


فرصت ها
می سوزند
و مرد تصميم
درميدان نيست
!
و. يدالله اسلامی


نمايشگاه كتاب
مطبوعات را
ازخبرگزاری ها
جدا خواسته اند
و. ابطحی


برجنبش اصلاحات چه گذشت
تبليغ ياس
سركوب فيزيكی
مقابله قانونی
علی ربيعي

اسباب ضروری
مرد اتمی شدن!
و. احمد شيرزاد


كاسبی قرآنی
با
10% تخفيف
و.ابطحی