ریاست شورای شهر اراک نیز به یک زن می رسد

زنان ترکمن

شورای شهر گنبد را بردند

بوشهری ها اصلاح طلب تر از همه جا


 


بیکاری زیرسرافغان هاست؟

افغان ستیزی دولت

همسو شدن با نئونازی ها

       پیک هفته 86  ---------26 آذر 1385 -17 دسامبر 2006

  infos@peiknet.com  

اخبار هفته

مجتبی خامنه ای
می خواهد با دست خبرگان و زور فرماندهان
عمامه رهبری بر سر بگذارد

-------------------------

پاژما - سياتلPJM in Seattle – مايکل لدين
مراکز قدرت، آماده دوران
پس از خامنه ای می شوند

----------------------------

از بيم شرکت مردم درانتخابات
انتقال 200 هزارعضو
حزب پادگانی به تهران

--------------------------------

نخست وزير انگلستان
ايران درحوادث عراق، لبنان

و فلسطين نقش دارد

-----------------------------

تحريم اقتصادی ايران پيش از آغاز سال 2007

------------------------------

هشدار شورای المپيک آسيا
ورزشکاران ايرانی که شعارمذهبی بدهند

 از بازی ها حذف می شود

------------------------------

آلمان در يک گامی
ورود نظامی به ميدان خاورميانه
آلمان. آزاده تهرانی

--------------------------

طی شش ماه
9 هزار ايرانی ايدز گرفته اند
طی 4 ماه
1400 معتاد ايرانی مرده اند

---------------------------


سایت بیزنس ویک

آینده نگران کننده ای که برای

نفت ایران پیش بینی می شود


نوبت به عجمان و راس الخیمه رسید- بابک صارمی

شیوخ پول ها را می خورند مردم در ایران حسرت را


 

قطعی ترین نتیجه انتخابات

شکست شعار های

مصباح یزدی و احمدی نژاد

هم آن 60 درصد واجدین رای که در انتخابات شرکت کردند و هم آنها که علیرغم همه توطئه ها و محدودیت ها و زمینه چینی های قبل از انتخابات و دخالت های نظامی و نیمه نظامی روز رای گیری، پس از رای گیری هم دست برنداشته و در شمارش آراء تقلب کردند، می دانند که مردم به سیاست های جنگی، به ماجراجوئی های نظامی، به تمرکز قدرت در دست رهبر و فرماندهان، به هولوکاست بازی دولت و عوامفریبی های رئیس دولت گفتند: نه! و به اصلاحات گفتند: آری!

معنای طرد مصباح یزدی و رای آوار گونه هاشمی رفسنجانی در تهران را حاکمیت باید آویزه گوش کند. مردم به کلمه اصلاحات و لیست ائتلاف اصلاحات رای دادند و چهره های این لیست آنچنان مشهور نبودند که توده مردم آگاهانه به آنها رای داده باشند. مردم عملا به خاتمی و اصلاحات رای دادند. این نیز حلقه دیگری است که حاکمیت باید آویزه گوش خود کند! مهم نیست چقدر تقلب خواهند کرد و بر سر اعلام چه لیستی زدوبند خواهند کرد. مهم این نتایج است، گرچه حضور اصلاح طلبان در شوراها و برخی چهره ها در مجلس خبرگان نیز خود یک پیروزی بزرگ برای مردم است.


گزارش دریافتی پیک نت

از روز رای گیری و واکنش های مردم


پایتخت کشور اتمی

500 اتوبوس بدون اعتصاب راننده

از حرکت باز مانده اند


تحریکات اُلمرد

نماینده ایران در آژانس اتمی

سرانجام، پا در دام اسرائیل نهاد


طولانی ترین شب سیاسی

همراه با دلهره شمارش آراء

حسینیه جماران- ائتلاف و اتحادی که ظاهرا دیگر نیازی به پنهان داشتن آن نیست


مصاحبه خاتمی، بالای صندوق رای

نتیجه مطلوب

از دل مشارکت وسیع در می آید


آمارسخن می گوید

18 میلیون نان آور ایرانی در چه حال و روزی بسر می برند!


نتایج سرشماری 1385

سیل ایرانی ها از روستاها به طرف شهرها روان است


امید بسیار- خوشبینی کم

مصاحبه های کوتاه رهبران جبهه مشارکت 


علي يونسي وزيراطلاعات خاتمی

بازی بزرگ و همیشگی با آرای خاکستری در ایران


اصلاح طلب ها

اگر  نخوابیده باشند شورای شهر را برده اند


جنگ سنی - شیعه

شبح سرگردان بر برفراز منطقه


اعتراف در نمازجمعه تهران

فتوای 38 روحانی عربستان

علیه شیعیان و حجاج ایرانی

سخنان جنگی امام جمعه موقت تهران خطاب به حکام عربستان:

زائران ما نماينده‌ 70 ميليون ايراني اند و ما آنها را تنها نمي‌گذاريم


Khaleejtimes

اعراب خلیج فارس، مصمم

به تقلید از برنامه اتمی ایران

 


"لولوکاست" مثل "هولوکاست"


بیانیه اتحادیه اروپا

منصور اسانلو را آزاد کنید

اتحادیه اروپا روز سیزدهم دسامبر، با صدور بیانیه ای بازداشت مجدد منصور اسانلو رئیس هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را محکوم کرد. این اتحادیه از حکومت ایران خواست تا به آزادی بیان و حق ایجاد تشکل های آزاد کارگری احترام بگذارد. درهمین ارتباط ریاست اتحادیه اروپا گفت که بازداشت رئیس هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، هیچ توجیه معتبر و قانونی ندارد.


يک انتخابات ايرانی
از نگاه يک روزنامه نگار فرانسوی
نويسنده "الکساندر لوروا- پونان"- لوموند ديپلماتيک
ترجمه
منوچهر مرزبانيان


لوموند دیپلماتیک فارسی ماه دسامبر

با مقالات زیر منتشر شد

1- ايراني که رئيس جمهور محمود احمدي نژاد معرف آن است 2- هزارتوی فلسطین 3- چند رمان عليه فراموشي جنگ داخلي اسپانيا 4- در قلب دستگاه تبليغاتي رياض 5- برزيل: يكي ازفعالان اصلي ادغام درمنطقه6-  در هند،‌ شغلي  بدون آينده 7- جايي ميان سكوت و اسطوره 8- مهاجرت برای بقا 9- صنعت دوم اکواتور10- در السالوادور دلارها،  داده ها را تغيير مي دهند.

-------------------------------------

مقالاتی از ماه های گذشته

1- ژاپن جدید 2- انترناسیونال دیپلو 3- پاکستان درگیر اقلیت هایش 4- شعبه الجزایری القاعده 5- فمینیسم دنیای عرب 6- آیا به طرف توریسم جنسی همه گیر می رویم 7- شکنجه گران ابوغریب از کجا می آیند.


اعتراض ديده بان حقوق بشر به محاکمه وبلاگ نويسان
محاکمه شکنجه شده ها حمايت از شکنجه گران!


فرصت سوزی در دانشگاه امیرکبیر
بجای رگبار شعاربايد رگبار پرسش به روی احمدی نژاد باز می شد!
مقابله شعاری رييس جمهور با دانشجويان
توپ، تانک، مسلسل همه اش دراختيار دولت


سهم خود را در بهره گیري از این روزنت بپردازید

این یگانه منبع درآمد پیک نت براي ادامه انتشار است.


حساب بانکی

A.KH.P

ِDeutsche Bank

Konto Nr 4593745

BLZ: 10070024

Germany

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany


 

    

 

 
 

تماس با ما - اشتراك پيك

دیدگاه ها


نتیجه انتخابات

عده ای

 دستپاچه

 شده اند

ابطحی

از دیشب که رأی گیری پایان یافت، جنگ سایتی آغاز شد. رجانیوز که خیلی بوی رایحه ی خوش خدمت و آقای احمدی نژاد می دهد 3 ساعت قبل از پایان رأی گیری نوشت: شکست سنگین اصلاح طلبان در انتخابات امروز. سایت بازتاب هم یک ساعتی بعد از انتخابات نوستراداموس وار نوشت برآوردهای اولیه از پیروزی اصول گرایان خبر می دهد. سایت های طرفداران قالیباف هم به سرعت، این که اصول گرایان و نه طرفداران دولت پیروز شده اند را تبلیغ کردند. این دستپاچگی، خبر خوشی برای ما بود. معمولاً وقتی اطلاعات درستی از پیروزی دارند به این سرعت به جنگ روانی رو نمی آوردند.

سر در گمی سرنوشت صندوق های رأی هم نگرانی آور است. طبیعی ترین مسأله این است که قبل از شروع چنین انتخابات بزرگی توافق های لازم بین اطراف سیاسی و اجرائی صورت پذیرد و تکلیف شمارش دستی یا ماشینی روشن باشد. تا بعد از ظهر امروز هنوز تکلیف شمارش آراء مردم روشن نشده اشت. این فاصله ی زمانی می تواند آفت های زیادی در نتیجه ی آراء داشته باشد. متأسفانه کسی پاسخگو نیست. ظاهراً آنچه مسلم است از سه لیست مطرح در تهران، اصلاح طلبان، طرفداران احمدی نژاد و قالیباف افرادی را به شورا خواهند فرستاد. اما این که اصلاح طلبان بدون داشتن امکانات دولتی که در اختیار رئیس جمهور و شهردار هست و با مقابله جدی رسانه ی ملی و هماهنگی ناظران و مجریان در اولین انتخابات بعد از ریاست جمهوری که قاعدتاً باید موج محبوبیت رئیس جمهور منتخب همه ی اعضای شورای شهر را از آن خود کند توانسته اند افرادی را به شورای تهران بفرستند، موفقیت بسیار بزرگی است. از استان ها نیز خبر می رسد که اکثریت قاطع افرادی که انتخابشان قطعی شده از لیست اصلاح طلبان هستند. آقای هاشمی رفسنجانی هم که به طور حیثیتی طرفداران احمدی نژاد خواستار حذف ایشان بودند و لیست منهای او را تبلیغ می کردند همچنان نفر اول تهران است. ای کاش زودتر تکلیف آرای مردم روشن شود.

یکی از خبرگزاری های خارجی امروز برای مصاحبه تماس گرفت. او می گفت ۶۰% مردم در انتخابات شرکت کرده اند. این که مردم ما به وظیفه ی مدنی از حق خود استفاده می کنند، بسیار مهم و زیباست.


حماقت

تا کجا؟

بچگی

تا چه وقت؟

محمدجواد روح- صمیمانه تر

تا کی این حماقت ادامه خواهد یافت؟ آن سردسته‌هایتان که یک مویشان به صد تا امثال شما می‌ارزید، حالا برنامه پرکن شوهای احمقانه صدای آمریکا شده‌اند. شما چه خواهید شد، نمی دانم. عکسش را می‌سوزانید؟ که چه بشود؟ که تداوم حماقت خودتان را ثابت کنید؟ همان حماقت این چند ساله و خالی گذاشتن میدان برای این منفور دروغگو و امثال او کافی نبود که حالا با آتش زدن عکسش، می‌خواهید ثابت کنید که احمق‌تر از این حرفهایید؟

شما اگر اندکی عقل و تحلیل داشتید، کاری نمی‌کردید که چهره شود؛ نه اینکه توی سر اصلاح‌طلبان و حتی مهندس سحابی و دکتر یزدی بکوبید، تا حالا این آقا برایمان رئیس‌جمهور شود و شما هم برای آنکه از قافله عقب نمانید و لابد مرزبندی‌تان را با او نشان دهید، عکسش را آتش می‌زنید و دوربین تلویزیون را می‌شکنید!

نه برادر عزیز! نه خواهر فرهیخته!

نه،نه،نه... احتیاجی به این کارها نیست. مرزبندی شما با امثال احمدی‌نژاد روشن است. شما کاملا با او متفاوت هستید. به اندازه تفاوت یک آدم عاقل و تعدادی احمق!

عاقلی که هر چند آشکارا دروغ می‌گوید و از هر ابزاری برای فریفتن عوام و تحکیم قدرت استفاده می‌کند، اما دست‌کم، می‌داند که چه می‌خواهد و برای خواسته‌اش از کدام راه باید برود.

اما شما چه؟ می‌دانید به دنبال چه هستید؟ فقط به راهی که رفته‌اید، بنگرید! از طرح احمقانه رفراندوم و «کلیک،کلیک-بنگ،بنگ» شروع کردید و به آتش زدن عکس احمدی‌نژاد رسیدید. بگذریم که در این مسیر درخشان(!) چقدر بر سر اصلاح‌طلبان کوبیدید و چقدر پیکر نیمه‌جان اصلاحات را با دلیل و بی‌دلیل، لگدمال کردید.

نه عزیزان!

حماقت بس است. این لمپنیسم شایسته دانشجو نیست. بروید به جای این کارها کمی فکر کنید. من توقع زیادی هم ندارم. نمی‌گویم که بروید و کار تئوریک کنید. چون دوباره می‌روید پیش آن استادان عزیزی که در بحبوحه دعواهای عصر اصلاحات، فیل روشنفکری‌شان یاد هندوستان کرده بود و ظاهرا هیچ کاری مهمتر از زیر سؤال بردن شیعه و حکومت پیغمبر نداشتند!

از این کارهای تئوریک نکنید؛ لطفا! به جایش بنشینید و مثلا فکر کنید که همین حماسه اخیرتان به سود چه کسی شد؟ جز کسی که عکسش را آتش زدید؟ اما انصافا از این جهت، کارتان عاقلانه بود. شما مدتهاست کارتان شده آب ریختن به آسیاب امثال احمدی‌نژاد. این بار آتش ریختید!